FTX تنها در 9 ماه 40 میلیون دلار برای غذا، پرواز و هتل هزینه کرد: پرونده های دادگاه

FTX تنها در 9 ماه 40 میلیون دلار برای غذا، پرواز و هتل هزینه کرد: پرونده های دادگاه


طبق اسناد دادگاه، FTX هزینه های شرکت در باهاما را متوقف نکرده است.

پرونده های دادگاه نشان می دهد که شرکت باهامایی FTX مبلغ هنگفتی را برای هتل ها و اقامتگاه های لوکس، پروازها و غذا صرف کرده است، تنها 9 ماه قبل از سقوط بازار سهام.

در اسناد دادگاه ورشکستگی که توسط Business Insider بررسی شده است، FTX Digital Markets از ژانویه تا سپتامبر 2022، تنها دو ماه قبل از اعلام ورشکستگی، به دلیل مشکلات نقدینگی، 40 میلیون دلار عبور کرده است.

بیش از 15 میلیون دلار صرف هتل‌ها و اقامتگاه‌های مجلل شد و 5.8 میلیون دلار آن در استراحتگاهی به نام هتل آلبانی بود. بر اساس این گزارش، این اقامتگاه مجلل محل زندگی سام بنکمن-فرید در پنت هاوس 30 میلیون دلاری بود تا اینکه دستگیر شد.

تقریباً 3.6 میلیون دلار برای هتل چهار ستاره Grand Hyatt که در مارس 2022 میزبان خانواده سلطنتی بریتانیا بود، هزینه شد. 800000 دلار نیز برای استراحتگاه پنج ستاره Rosewood خرج شد.

علاوه بر این، طبق اسناد و مدارک حدود 7 میلیون دلار صرف غذا و سرگرمی شده است که حدود نیمی از آن صرف پذیرایی شده است. حدود 4 میلیون دلار برای پروازها و بیش از 500000 دلار برای پست و تحویل هزینه شده است.

بر اساس گزارش فایننشال تایمز لندن، FTX حتی با یک شرکت هواپیمایی معامله ای انحصاری برای ارسال سفارشات آمازون از انبار خود در میامی انجام داده است، زیرا این غول تجارت الکترونیک به باهاما تحویل نمی دهد.

FT افزود که این شرکت همچنین به کارکنان باهاما “یک بسته خودرو و گاز کامل برای همه کارمندان” ارائه می دهد. [and] سفرهای نامحدود و با پول کامل به هر دفتری در سراسر جهان.”

در دسامبر 2022، یکی از کارمندان سابق میزان هزینه‌های لوکس بیش از حد شرکت را توصیف کرد و آن را «فرقه‌مانند» نامید. او در آن زمان گفت: «کل عملیات نمادین و احمقانه ناکارآمد بود.

مربوط: مقامات ایالات متحده صفحه ای را برای اطلاع رسانی به قربانیان ادعایی FTX در مورد پرونده SBF راه اندازی کردند

FTX همچنین کمک های مالی زیادی به سازمان ها و خیریه های محلی در باهاما انجام داده است.

رسانه‌های محلی در 8 ژانویه گزارش دادند که ممکن است برخی از این کمک‌ها نیاز به بازگرداندن داشته باشند، زیرا کشور جزیره‌ای کارائیب تلاش می‌کند به مسیر خود ادامه دهد.

بانکمن-فرید در 3 ژانویه در دادگاه منطقه ای ایالات متحده در ناحیه جنوبی نیویورک نسبت به 8 اتهام خود بی گناه بود.


نویسنده: Martin Young

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉