FTX sister company Alameda Research sues Voyager Digital for $446M

شرکت خواهر FTX Alameda Research از Voyager Digital به مبلغ 446 میلیون دلار شکایت کرد


وکلای FTX ادعا می کنند که Voyager Digital با هدایت “دانسته یا ناآگاهانه” سرمایه مشتری به Alameda در سقوط خود شریک بوده است.

شرکت سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال Alameda Research از وام‌دهنده ورشکسته ارز دیجیتال Voyager Digital برای بازپرداخت وام‌های FTX که قبل از سقوط در ماه نوامبر انجام شده بود، شکایت کرد.

وکلایی که پرونده ورشکستگی FTX و Alameda را اداره می کردند در 30 ژانویه یک شکایت 445.8 میلیون دلاری علیه Voyager در دادگاه دلاور تنظیم کردند.

در حالی که هر دو شرکت در سال 2022 اعلام ورشکستگی کردند، پرونده فصل 11 Voyager چهار ماه زودتر در ژوئیه ارائه شد. پس از قسمت 11 وویجر، وام دهنده ارز دیجیتال درخواست کرد که تمام وام های معوقه به FTX و شرکت سرمایه گذاری وابسته به آن Alameda Research بازپرداخت شود.

بر اساس اظهارات وکلای FTX که برای Alameda ثبت نام کرده‌اند، این بازپرداخت وام‌ها واجد شرایط بازگرداندن هستند زیرا در ماه نوامبر به ورشکستگی خود نزدیک شده بودند.

FTX ادعا می کند که در ماه سپتامبر 248.8 میلیون دلار و در اکتبر 193.9 میلیون دلار به وویجر پرداخت کرده است. بر اساس پرونده های دادگاه، صرافی همچنین در ماه اوت 3.2 میلیون دلار سود پرداخت کرده است.

FTX ادعاهایی مبنی بر استفاده Alameda از سپرده های مشتریان FTX برای سرمایه گذاری های پرخطر خود تایید کرد، اما اضافه کرد که Voyager و سایر شرکت های وام دهنده رمزنگاری نیز در جریان دادن وجوه مشتری “آگاهانه یا بی پروا” به Alameda با “کمی یا بدون مراقبت” همدست بودند. او بیان کرد:

«مدل کسب‌وکار وویجر یک مدل تأمین مالی تغذیه‌کننده بود. این سرمایه‌گذاران را جذب کرد و پول خود را در صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک ارزهای دیجیتالی مانند Alameda و Three Arrows Capital با دقت کم یا بدون دقت سرمایه‌گذاری کرد.

صرافی کریپتو درگیر امیدوار است که از وجوه بازیابی شده مجدد برای بازپرداخت برخی از طلبکاران خود استفاده کند.

FTX پیش از ورشکستگی وویجر در ماه نوامبر، قصد داشت ویجر را خریداری کند.

مربوط: FTX چه توکن هایی را می تواند به بازار عرضه کند؟

به طور جداگانه، FTX از دادگاه خواست تا دو شرکت تابعه ترکیه ای خود را از روند ورشکستگی خارج کند.

در درخواستی که در 27 ژانویه ارائه شد، این شرکت به دنبال صدور FTX Turkey و SNG Investments بود، زیرا معتقد است دادگاه های ایالات متحده صلاحیتی در این کشور ندارند و مشتریان در حال طرح دعوی خصوصی علیه این شرکت هستند.

در این پرونده آمده است: «تصمیمات این دادگاه هیچ اثر قانونی یا عملی در ترکیه ندارد و وام گیرندگان هیچ دلیلی برای این باور ندارند که دولت ترکیه از این تصمیمات دادگاه پیروی خواهد کرد.


نویسنده: Martin Young

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉