FTX به دنبال بازگشت 244 میلیون دلاری از قرارداد خرید Embed است


وکلای FTX به دنبال بازپس گیری 243.7 میلیون دلار از دست اندرکاران و مدیران Embed هستند و ادعا می کنند که رهبری سابق آن بهای “بسیار متورم” را برای شرکت پرداخت کرده است.

رهبری FTX به دنبال بازپس گیری بیش از 240 میلیون دلار از خودی ها و مدیرانی است که از خرید «بسیار متورم» FTX از پلتفرم معاملات سهام Embed در سپتامبر سود بردند.

دیروز کوین تلگراف گزارش داد که شکایتی در 17 می علیه مدیر عامل سابق FTX سام بنکمن-فرید و سایر کارمندان ارشد FTX به دلیل خرید Embed که به ادعای آنها بدون بررسی کافی انجام شده است، تنظیم شده است.

با این حال، یک شکایت جداگانه در همان روز تشکیل شد و FTX را متهم کرد که بهای 220 میلیون دلاری “متورم دیوانه‌وار” برای پلتفرم معاملات سهام، به دنبال بازیابی وجوه از مدیر عامل Embed، مایکل گیلز و سهامداران آن، پرداخت کرده است.

شکایتی علیه مایکل گیلز، مدیر و مدیر اجرایی Embed تشکیل شده است. منبع: کرول

بر اساس این پرونده، مدیر ارشد فناوری Embed، Laurence Beal، از اینکه FTX پس از مکالمه کوتاهی با Giles، هزینه زیادی برای شرکت پرداخت کرد، متعجب شد. در مکاتبه با یکی دیگر از افراد ارشد در Embed، بیل فرآیند بررسی دقیق FTX را با یک ایموجی کابوی توضیح داد.

“من احساس می کنم که آنها هستند [cowboy emoji] به این ترتیب.”

به عنوان بخشی از این خرید، FTX همچنین به کارکنان Embed در مجموع 70 میلیون دلار پاداش نگهداری پرداخت کرد. بیشتر این مبلغ – 55 میلیون دلار – به جیلز پرداخت شد که بعداً نگران بود که چگونه آن مبلغ را برای سایر کارمندان توجیه کند.

بین روزی که او قرارداد خرید را در 10 ژوئن 2022 امضا کرد و 30 سپتامبر 2022، زمانی که خرید بسته شد، جیلز روزانه 490000 دلار درآمد داشت، با این فرض که هفت روز در هفته کار می کرد. همچنین در زمان بسته شدن معامله به او 103 میلیون دلار اضافی داده شد، زیرا او بزرگترین سهامدار Embed است.

این مبلغ در تضاد کامل با حقوق ماهیانه 12500 دلاری Giles به عنوان مدیرعامل Embed است.

اگرچه چندین کارمند Embed قرارداد پرداخت ابقای خود را دریافت کردند، اما Giles تنها فردی بود که در تاریخ بسته شدن پاداش کامل را پرداخت کرد. سایر کارمندان اگر می‌خواستند پاداش کامل خود را دریافت کنند، باید دو سال در Embed بمانند.

در نتیجه این پرداخت های نامتناسب به اینسایدرهای Embed، FTX اکنون به دنبال بازپس گیری 236.8 میلیون دلار از مدیران Giles و Embed و 6.9 میلیون دلار اضافی از سهامداران کوچکتر Embed است.

مرتبط با: شکایت علیه حامیان سلبریتی FTX از حمایت اجرایی سابق برخوردار است

علاوه بر این، وکلای خودی FTX را متهم کردند که “ارتکاب کلاهبرداری گسترده با سوء استفاده از عدم کنترل و نگهداری سوابق گروه FTX” با استفاده از وجوه نادرست تخصیص داده شده برای تسهیل در اختیار گرفتن Embed، حتی اگر وکلا کاملاً از این موضوع آگاه بودند که شرکت هنگام نهایی کردن معامله ورشکست شده بود.

FTX برای حفاظت از ورشکستگی فصل 11 در 11 نوامبر 2022 ثبت نام کرد. رهبری جدید شرکت ها – به رهبری وکیل ورشکستگی جان ری سوم – بر بازیابی وجوه برای بازپرداخت مشتریان و طلبکاران متمرکز شد. اخیراً، وکلای FTX احتمال از سرگیری تبادل را در نظر گرفته اند.

کوین تلگراف برای اظهار نظر با مدیر عامل Embed مایکل گیلز تماس گرفت، اما تا زمان انتشار پاسخی دریافت نکرد.

مجله: اعتیاد به تجارت ارزهای دیجیتال – چه چیزی را باید تماشا کرد و چگونه درمان کرد
نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید