مشاور ارشد سابق FTX در پرونده Sam Bankman-Fried با ایالات متحده همکاری کرد

مشاور ارشد سابق FTX در پرونده Sam Bankman-Fried با ایالات متحده همکاری کرد


دانیل فریدبرگ، رئیس سابق انطباق FTX، در سال 2017 برای Sam Bankman-Fried کار کرد و چند روز قبل از سقوط بازار سهام از FTX استعفا داد.

دانیل فریدبرگ، وکیل جنجالی، که اکنون به عنوان رئیس ارشد انطباق در صرافی منحل شده FTX خدمت می کند، گزارش شده است که با دادستان های ایالات متحده برای تحقیق در مورد سقوط FTX همکاری می کند.

به گزارش رویترز، فریدبرگ در جلسه ای با دوجین بازرس که در 22 نوامبر توسط دفتر ایالات متحده در ناحیه جنوبی نیویورک (SDNY) برگزار شد، جزئیاتی درباره FTX ارائه کرد.

در این گزارش به نقل از یک منبع آگاه آمده است که مقامات وزارت دادگستری، اداره تحقیقات فدرال و کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در این نشست حضور داشتند.

در این جلسه، فریدبرگ به دادستان ها درباره استفاده سام بنکمن-فرید، بنیانگذار FTX از سرمایه مشتری برای تأمین مالی طرح تجاری غیرقانونی خود، اطلاع داد. او همچنین جزئیاتی در مورد نحوه عملکرد صندوق تامینی بانکمن-فرید Alameda Research ارائه کرد.

گزارش شده است که وکیل در انتظار دعوت به عنوان شاهد دولتی برای جلسه دادگاه بانکمن-فرید در اکتبر است. فریدبرگ تاکنون متهم نشده و به او گفته نشده است که تحت تحقیقات جنایی است.

فریدبرگ در حالی که مایل بود به مقامات ایالات متحده کمک کند تا جزئیات بیشتری در مورد پرونده بانکمن-فرید به دست آورند، اقداماتی را برای پنهان کردن برخی از اطلاعات شخصی از مردم انجام داد.

مدت کوتاهی پس از سقوط FTX، فریدبرگ نمایه LinkedIn خود را در میان گزارش هایی مبنی بر دست داشتن در کلاهبرداری آنلاین پوکر UltimateBet حذف کرد. گزارش شده است که او به عنوان مشاور عمومی در UltimateBet خدمت می کرد و در پنهان کردن رسوایی تقلب آن شرکت در سال 2008 نقش داشت.

در حالی که برخی گزارش ها وجود دارد توصیه پس از پیوستن فریدبرگ به FTX در مارس 2020، بانکمن-فرید ادعا کرد که از ابتدا در سال 2019 “مشاور حقوقی” FTX بوده است.

نمایه لینکدین دانیل فریدبرگ حذف شده است. منبع: پوکر نیوز

به گفته منابع رویترز، فریدبرگ در 8 نوامبر از نقش خود در FTX استعفا داد، یک روز پس از آن که Bankman-Fried به مدیران ارشد گفت که FTX تقریباً تمام شده است.

مربوط: گزارش: مقامات ایالات متحده 460 میلیون دلار از سهام Robinhood وابسته به FTX را مصادره کردند

همانطور که قبلا گزارش شده بود، Bankman-Fried در مورد تمام اتهامات مربوط به سقوط FTX در 3 ژانویه، از جمله کلاهبرداری الکترونیکی، کلاهبرداری اوراق بهادار، و نقض قوانین مالی کمپین، بی گناه است. پیش از این، گری وانگ، یکی از بنیانگذاران FTX و کارولین الیسون، مدیر عامل سابق Alameda Research، در ماه دسامبر به اتهامات کلاهبرداری فدرال اعتراف کردند. هر دو در حال حاضر با SDNY و تحقیقات Bankman-Fried کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده همکاری می کنند.
نویسنده: Helen Partz

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉