بانکمن-فرید FTX برای مواجهه با تحقیقات دستکاری بازار، دو کوون وارد عمل می شود


دادستان های فدرال در حال بررسی نقش FTX و Alameda در سقوط Terra LUNA، به عنوان بخشی از تحقیقات گسترده تر در مورد سقوط FTX هستند.

طبق گزارش‌ها، دادستان‌های فدرال ایالات متحده تحقیقاتی را آغاز کرده‌اند که آیا فروپاشی اکوسیستم Terra واقعاً توسط تاکتیک‌های دستکاری بازار مدیر عامل سابق FTX سام بنکمن-فرید ایجاد شده است یا خیر.

بر اساس گزارشی در 7 دسامبر از نیویورک تایمز (NYT)، دادستان ها – به عنوان بخشی از تحقیقات گسترده تر در مورد سقوط خود FTX – عمداً باعث سیل سفارشات “فروش” روی استیبل کوین الگوریتمی Terra از امپراتوری Bankman-Fried شده اند. در حال بررسی هستند که آیا TerraClassicUSD، USTC (UST سابق).

گفته می‌شود افزایش سفارش‌های فروش UST باعث شده است که مطابقت با سفارش‌های «خرید» مربوطه را برای آن‌ها سخت‌تر کند و باعث فشار نزولی بیشتر بر روی UST شود تا از نسبت 1:1 مورد نظر خود با دلار آمریکا منحرف شود.

این رویدادها همچنین منجر به سقوط رمز بومی Terra، Terra Classic، LUNC (لونا سابق) شد زیرا این دو ارز دیجیتال برای پیوند طراحی شده بودند.

اما در حالی که هیچ کس نمی تواند علت اصلی سقوط LUNC و USTC در ماه مه را مشخص کند، طبق گفته NYT، اکثر سفارشات فروش USTC از تحقیقات شرکت تجاری Alameda Bankman-Fried است.

شخصی که از این موضوع مطلع است نیز به NYT گفت که Alameda Researched نیز شرط بندی بزرگی روی کاهش قیمت LUNC گذاشته است.

به گفته NYT، همانطور که بانکمن-فرید از زمان سقوط FTX به اشتراک گذاشته است، مدیر عامل سابق ادعا کرد که “از هیچ گونه دستکاری در بازار آگاه نبوده و مطمئنا هرگز به دخالت در دستکاری بازار فکر نکرده است.”

وی افزود: تا آنجا که من می دانم، تمام معاملات برای اهداف سرمایه گذاری یا پوشش ریسک بوده است.

مربوط: کابوس برای Sam Bankman-Fried و FTX ادامه دارد – قانون رمزگشایی شده، 14 تا 21 نوامبر

در پاسخ به آخرین گزارش، دو کوون، مدیرعامل Terraform Labs افکار خود را در مورد این موضوع با 1 میلیون دنبال کننده خود در توییتر در 8 نوامبر به اشتراک گذاشت و نشان داد که زمان آن فرا رسیده است که Genesis Trading با وام ادعایی 1 میلیارد دلاری خود در UST کنار بیاید. . SBF یا Alameda، اندکی قبل از فروپاشی اکوسیستم Terra Kwon.

همچنین kwon اظهار داشت یک انقباض بزرگ ارزی که UST در فوریه 2021 متحمل شد توسط Alameda آغاز شد “زمانی که آنها 500 میلی متر UST را در عرض چند دقیقه فروختند تا استخرهای منحنی خود را در طول بحران MIM تخلیه کنند”.

کوون افزود: «آنچه در تاریکی انجام شد آشکار خواهد شد.
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید