FTX پس از هفته‌ها بلاتکلیفی پرداخت‌های کارکنان و پیمانکاران را مجدداً شروع می‌کند


این پرداخت ها شامل سام بانکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX و برخی از مدیران سابق مانند گری وانگ، نیشاد سینگ و کارولین الیسون از آلامدا نمی شود.

FTX، صرافی ارز دیجیتال ورشکسته، اعلام کرده است که به پرداخت های نقدی «معمول»، حقوق و مزایا به کارکنان باقی مانده خود در سراسر جهان ادامه خواهد داد.

این اعلامیه در 28 نوامبر از سوی جان ری 3، مدیر عامل جدید FTX منتشر شد، زیرا کارشناس ورشکستگی به دنبال کمک به FTX و تقریباً 101 شرکت وابسته آن (قرض گیرندگان FTX) بود تا از طریق دادگاه ورشکستگی ایالات متحده در دلاور راه یابند.

“با تایید دادگاه درخواست‌های روز اول ما و کارهایی که روی مدیریت پول نقد جهانی انجام می‌شود، خوشحالم که گروه FTX به پرداخت منظم حقوق و مزایای نقدی دوره‌های آموزشی به بقیه کارمندان ما در سراسر جهان ادامه می‌دهد.”

وی افزود: «اف‌تی‌ایکس همچنین به فروشندگان و ارائه‌دهندگان خدمات منتخب در خارج از ایالات متحده در صورت نیاز برای ادامه کسب‌وکارشان، مشروط به محدودیت‌هایی که توسط دادگاه ورشکستگی تأیید شده است، پرداخت‌های نقدی انجام می‌دهد».

این اعلامیه حدود 10 روز پس از آن منتشر شد که بدهکاران FTX دادخواستی را در دادگاه ورشکستگی دلاور برای پرداخت غرامت و مزایا اولیه به کارمندان و پیمانکاران در نوامبر ارائه کردند. ، نیشاد سینگ و کارولین الیسون.

آخرین اعلامیه به این معنی است که کارمندان و پیمانکاران باقیمانده FTX احتمالاً حدود سه هفته حقوق دریافت خواهند کرد که پس از اعلام ورشکستگی شرکت در 11 نوامبر متوقف شد.

ری ناراحتی مالی کارکنان FTX و پیمانکاران خارجی به دلیل تاخیر در پرداخت را تصدیق کرد و از حمایت آنها تشکر کرد.

ما چالش ناشی از قطع موقت این پرداخت‌ها را درک می‌کنیم و از همه کارمندان و شرکای ارزشمند خود برای حمایتشان تشکر می‌کنیم.»

این کمک شامل پرداخت های نقدی بدهکار به کارگران FTX Trading و 101 شرکت تابعه دیگر از نوامبر خواهد بود.

با این حال، از سرگیری پرداخت ها برای همه شرکت های وابسته به FTX و شرکت های مرتبط اعمال نخواهد شد.

در باهاما، که مقر صرافی ارز دیجیتال است، فقط کارمندان و پیمانکاران وام گیرندگان FTX کمک دریافت خواهند کرد، اما نه کارکنان بازارهای دیجیتال FTX، که مشمول انحلال جداگانه در باهاما هستند.

همچنین برای کارمندان استرالیایی و پیمانکاران FTX استرالیا و شرکت تابعه آن، FTX Express که مشمول معاملات جداگانه در استرالیا هستند، اعمال نخواهد شد.

مربوط: کمیته مجلس نمایندگان ایالات متحده تاریخ 13 دسامبر را برای استماع FTX تعیین می کند

در 22 نوامبر، FTX Trading اعلام کرد که تأییدیه‌های موقت و نهایی را برای تمام پرونده‌های «روز اول» در 11 نوامبر دریافت کرده است.

در آن زمان، ری گفت که انتظار دارد این پیشنهادها به تلاش‌های وام‌دهنده FTX برای جبران خسارت سایر ذینفعان متاثر از فروپاشی پلت فرم معاملاتی، مانند کاربران و طلبکاران FTX، سرعت بخشد و مدیرعامل جدید پیشنهاد کرد که خرید احتمالی دارایی‌های FTX می‌تواند به نفع ذینفعان باشد. زود یا دیر.

اما برخی از وکلای ورشکستگی هشدار می دهند که با توجه به پیچیدگی و گستردگی فروپاشی FTX، این روند ممکن است سال ها یا حتی دهه ها طول بکشد.

استفان ارل، وکیل ورشکستگی با شریک شرکت کوردیس در استرالیا، اخیراً به کوین تلگراف گفته است که دادگاه ها قبل از اینکه قصد توزیع مجدد آن وجوه را دارند، تعیین کنند که مالک کدام دارایی های رمزنگاری شده است، چندین سال، اگر نه دهه ها طول می کشد.

طبق سندی که به عنوان بخشی از روند ورشکستگی فصل 11 ثبت شده است، FTX Trading به تنهایی 3.1 میلیارد دلار به 50 طلبکار بزرگ خود بدهکار است.
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید