گزارش شده است که FTX از حساب های بانکی Alameda برای پردازش وجوه مشتریان استفاده کرده است


سام بانکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX در گفتگو با Vox اعتراف کرد که از تسهیلات بانکی Alameda برای سپرده های کاربران FTX استفاده کرده است.

حماسه سرایت FTX هر روز شاهد افشاگری های جدیدی در مورد سوء استفاده از آن است، با جدیدترین موارد تبانی بین صرافی شکست خورده رمزارز و شرکت خواهرش Alameda Research از همان ابتدا تثبیت می شود.

FTX، مانند بسیاری دیگر از صرافی‌های رمزنگاری، یافتن یک شریک بانکی برای پردازش تراکنش‌های فیات دشوار بود – زیرا بانک‌ها به دلیل عدم نظارت نظارتی در تعامل با صرافی‌های رمزنگاری مردد بودند. FTX با استفاده از حساب‌های بانکی شرکت خواهر خود برای پردازش تراکنش‌های مبادلات ارز دیجیتال بر این مشکل غلبه کرد.

Sam Bankman-Fried، مدیرعامل سابق FTX، در گفتگو با Vox تایید کرد که این صرافی از حساب های بانکی Alameda برای واریز سپرده های مشتریان استفاده می کند. بر اساس گزارش ها از برخی مشتریان خواسته شده است که سپرده های خود را از طریق Alameda که با بانک فین تک Silvergate Capital شراکت بانکی دارد، واریز کنند.

اختلاف بین Alameda و FTX بر سر تأمین مالی مشتری بعداً به نقطه اصلی شکست تبدیل شد. Bankman-Fried ادعا کرد که اگرچه FTX هرگز با وجوه کاربران قمار نکرد، اما آنها را به Alameda قرض داد. مدیرعامل سابق ادعا کرد که Alameda فکر می‌کند وثیقه کافی برای حمایت از وام‌ها دارد، اما همانطور که گزارش‌ها نشان می‌دهند، اکثریت آن در توکن FTX (FTT) بومی بوده است.

ادعاهای مدیر عامل سابق صرافی کریپتو در مورد سوء استفاده از وجوه مشتریان هر از گاهی متفاوت بوده است. در ابتدا، Bankman-Fried ادعا کرد که صرافی و Alameda نهادهای مستقلی هستند، و بعداً اطمینان داد که وجوه مشتری امن است، اما بعداً توییت خود را در مورد این ادعا حذف کرد.

مربوط: پس از FTX: اگر Defi بر معایب خود غلبه کند، می تواند به جریان اصلی تبدیل شود

اتهامات سوء استفاده از حفره های بانکی هفته گذشته زمانی مطرح شد که روند ورشکستگی نشان داد که FTX، از طریق شرکت خواهر خود، Alameda، در یک بانک روستایی کوچک در ایالت واشنگتن سهام داشته است. در آن زمان، بسیاری ادعا کردند که سرمایه گذاری در بانک روستایی بیش از الزامات مجوز بانکی انجام شده است.

میزان سوء استفاده در استفاده از حساب های بانکی Alameda برای سپرده های مشتریان FTX بستگی به توافق بین بانک و Alameda دارد. سیلورگیت در بیانیه‌ای به بلومبرگ گفت که این بانک طبق سیاست شرکت در مورد مشتریان یا فعالیت‌های خود اظهار نظر نمی‌کند. Silvergate در زمان نگارش این مقاله به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ نداد.


نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید