ناظران می گویند که راه اندازی مجدد FTX به دلیل اعتماد طولانی مدت کاربران متوقف شده است

ناظران می گویند که راه اندازی مجدد FTX به دلیل اعتماد طولانی مدت کاربران متوقف شده است


ناظران صنعت کریپتو این سوال را مطرح کردند که آیا مشتریان یا سرمایه گذاران می خواهند دوباره به FTX نزدیک شوند.

چندین مفسر صنعت کریپتو نسبت به دیدگاه جان ری، مدیر عامل FTX برای راه‌اندازی مجدد صرافی رمزنگاری تردید داشتند و مشکلات اعتماد و برخورد «دسته دوم» با مشتریان را به‌عنوان دلایلی عنوان کردند که چرا کاربران «احساس امنیت برای بازگشت ندارند».

سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX در 20 ژانویه در توییتی از جان ری به دلیل در نظر گرفتن راه اندازی مجدد FTX تمجید کرد و پیشنهاد کرد که این بهترین حرکت برای مشتریانش بود.

این پس از آن صورت گرفت که جان ری در 19 ژانویه به وال استریت ژورنال گفت که در حال بررسی احیای صرافی رمزنگاری به عنوان بخشی از تلاش‌ها برای ادغام کاربران است.

Ray خاطرنشان کرد که اگرچه مدیران ارشد به سوء رفتار مجرمانه متهم شده اند، سهامداران به بازگشت بالقوه پلت فرم علاقه مند هستند و مبادله را به عنوان “یک تجارت قابل دوام” می دانند.

لی تراورز، مدیر عامل بایننس استرالیا، معتقد است که صدور مجوز مجدد برای FTX دشوار خواهد بود، به خصوص که صنعت با افزایش مقررات و نظارت توسط تنظیم کننده ها وارد سال جدیدی می شود.

تراورز همچنین خاطرنشان کرد که از زمان خاموش شدن، کاربران FTX به “پلتفرم های دیگری مانند بایننس” نقل مکان کرده اند. او این سوال را مطرح کرد که آیا این کاربران “برای بازگشت احساس امنیت می کنند”.

او به این واقعیت اشاره کرد که حاکمیت و کنترل FTX زیر سوال رفته است، و مدیران جزئیات را در مورد برخی از مشتریانی که “رفتار ترجیحی” دریافت کردند، از جمله “کلیدهای درب پشتی” را به اشتراک گذاشتند. تراورس گفت:

“کاربران چگونه با بازگشت به پلتفرمی که برخی از مشتریان را پست تر می دانند، احساس راحتی می کنند؟”

لیام هنسی، وکیل دارایی‌های دیجیتال، شریک شرکت حقوقی استرالیایی Gadens، فکر می‌کند با توجه به آسیب‌های شهرت و عدم اعتماد، برای هر مشتری یا سرمایه‌گذاری برای FTX «بسیار دشوار» است که به آنها مراجعه کند.

هنسی همچنین در مورد اینکه آیا FTX هرگز برای صدور مجوز دوباره تأیید می شود، تردید داشت و گفت که این یک “علامت سوال بزرگ” است که کاملاً به حوزه قضایی وابسته است.

این وکیل بر این باور است که در برخی از حوزه های قضایی فراساحلی، دریافت مجوز مجوز برای صرافی آسان تر خواهد بود، اما اگر کاربران آن قصد بازگشت نداشته باشند، بی معنی خواهد بود.

“پرش از روی حلقه های تعیین شده توسط حوزه های قضایی اصلی مانند ایالات متحده، بریتانیا و استرالیا یک چالش جدی خواهد بود.”

مربوط: گزارش: FTX بیش از 5 میلیارد دلار پول نقد و ارزهای دیجیتال مایع جمع آوری می کند

در همین حال، آرون لین، مدرس ارشد حقوقی در مرکز نوآوری بلاک چین دانشگاه RMIT، به کوین تلگراف گفت که «تعجب آور نیست» که FTX در حال بررسی احیای تجارت مبادلاتی خود است و بیان کرد که این هدف از فرآیند فصل 11 است و به شرکت توانایی ارائه پیشنهاد می دهد. قصد دارد تجارت را اداره کند و “در طول زمان با تایید دادگاه” به طلبکاران بازپرداخت کند.

این موسسه معتقد است که “FTX پاسخگو خواهد بود” یا یک طلبکار در حال آماده سازی یک برنامه رقابتی برای نشان دادن اینکه طلبکاران تحت طرح محرک در مقایسه با انحلال دارایی های FTX “نتیجه بهتری خواهند داشت”.

با این حال، لین همچنین این سوال را مطرح کرد که آیا مشتریان هرگز دوباره به FTX اعتماد خواهند کرد و گفت که ممکن است شرکت دیگری که به دنبال راه‌اندازی یک صرافی جدید برای «هدف این دارایی‌ها» است، نه توسعه رابط کاربری خود از ابتدا.
نویسنده: Ciaran Lyons

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉