مقامات به کمیته پارلمان اروپا گفتند FTX ثابت کرد که MiCA باید به سرعت تصویب شود


در جلسه نهایی خود در مورد FTX، کمیته به مقامات مالی مراجعه کرد تا تأثیر سقوط FTX در اروپا را ارزیابی کند و راهی برای پیشبرد پیشنهاد دهد.

کمیته امور اقتصادی و پولی پارلمان اروپا در 30 نوامبر جلسه استماع با موضوع “فروپاشی صرافی ارزهای دیجیتال FTX و اثرات آن بر اتحادیه اروپا” برگزار کرد. ”

استفن کرن، رئیس بخش تحلیل ریسک و اقتصاد در سازمان بازارهای اوراق بهادار و اروپا (ESMA)، به کمیته گفت که ESMA “نه تنظیم کننده و نه نظارت بر FTX” دارد و “هیچ اطلاعاتی در مورد شرکت فراتر از آنچه در دسترس عموم است” ندارد. ESMA با توجه به بخش کوچکی از کل بازار که توسط کریپتو ارائه می‌شود و پیوندهای محدود بین ارزهای دیجیتال و مالی سنتی، خطرات قابل‌توجهی را برای بخش مالی گسترده‌تر ناشی از فروپاشی FTX مشاهده نمی‌کند.

کرن در پایان گفت که قانون بازارهای مقررات دارایی‌های رمزنگاری (MiCA) که در سال 2024 اجرایی می‌شود، «موضوعات درست را برای معرفی حمایت‌های حیاتی برای سرمایه‌گذاران و قوانین مهم برای شرکت‌کنندگان در بازار از طریق یک رژیم مشترک اتحادیه اروپا بررسی می‌کند».

هنگامی که از کرن سؤال شد، گفت که FTX (EU) Ltd. مستقر در Cyrpus مجوز دستورالعمل بازارهای ابزارهای مالی (MiFID) را دریافت کرده است، اگرچه این مجوز برای پوشش ارزهای دیجیتال در نظر گرفته نشده است. این مجوز در 9 نوامبر تعلیق شد.

مطالب مرتبط: طرفدار MiCA از FTX در حمایت از مقررات نقل قول می کند: “دارایی های رمزنگاری شده ارز بازی نیستند”

استفان برگر، عضو پارلمان اروپا و گزارشگر MiCA، در مورد FTX در این جلسه گفت: «این اساساً SBF و یک سیستم متصل به آن بود. […] FTX شکست فناوری بلاک چین نیست، بلکه شکست و تکبر یک فرد است.

من دو خواسته سیاسی دارم: اول، MiCA باید در اسرع وقت تصویب شود. […] ثانیاً، مطلوب است که بسیاری از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا از نمونه MiCA استفاده کنند. یک MiCA جهانی بهترین راه حل خواهد بود.»

الکساندرا ژور-شردر، معاون مدیر کل انجمن خدمات مالی، ثبات مالی و بازار سرمایه اتحادیه اروپا، به کمیته گفت: «تحت رژیم MiCA، هیچ شرکتی که دارایی‌های رمزنگاری شده را ارائه می‌کند اجازه سازماندهی در اتحادیه اروپا را نخواهد داشت، شاید بیشتر باشد. درست است که بگوییم پراکنده، FTX همانطور که گزارش شده است.”

کمیته در 28 نوامبر از کریستین لاگراند، رئیس بانک مرکزی اروپا صحبت کرد. او به شکست FTX به عنوان شاهدی بر نیاز به قوانین اضافی “MiCA II” اشاره کرد.
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید