کمک های خیریه FTX یک معضل پیچیده برای گیرندگان ایجاد می کند


ابتکارات تحقیقاتی وابسته به دانشگاه بیش از 13 میلیون دلار کمک مالی از FTX Future Fund دریافت کردند و چندین دانشجو 100000 دلار کمک هزینه دریافت کردند.

فروپاشی صرافی FTX و شرکت های تابعه آن در نوامبر 2022 همچنین منجر به بسته شدن بازوی خیریه آن، FTX Future Fund شد. این بازوی بشردوستانه در سال 2022 یک میلیارد دلار برای تحقیقات دانشگاهیان در دانشگاه های معتبر متعهد شده بود. با این حال، تیم پشت سر این پروژه بلافاصله پس از اعلام ورشکستگی FTX در 11 نوامبر 2022 استعفا داد.

بسیاری از دانشمندان و محققانی که دریافت کنندگان اولیه این کمک هزینه بودند، اکنون در عدم اطمینان در مورد دریافت کمک های مالی بیشتر برای برنامه های خود گیر کرده اند. بر اساس گزارش رویترز، بسیاری از Ph.D. دانشجویانی که با بورسیه تحصیلی FTX تحصیل می کردند به دلیل ترس از بازپرداخت مجبور به ترک دوره شدند.

خلاصه ای از فعالیت های صندوق آینده FTX نشان می دهد که این صندوق توسط مدیر عامل سابق سام بنکمن-فرید حمایت می شود. تمرکز این کمک مالی حول پروژه های تحقیقاتی برای توسعه ایمن هوش مصنوعی، کاهش فاجعه بار بیوریسک، بهبود موسسات، رشد اقتصادی، روابط قدرت های بزرگ و نوع دوستی موثر بود.

بر اساس این گزارش، در مجموع 20 نفر از دانشگاهیان از کالج های معتبری مانند کرنل، پرینستون و براون در ایالات متحده و کمبریج در انگلستان بیش از 100000 دلار از بازوی بشردوستانه FTX دریافت کردند. سایر محاسبات بر اساس این اطلاعیه ها نشان می دهد که ابتکارات تحقیقاتی وابسته به دانشگاه در مجموع بیش از 13 میلیون دلار درآمد داشته است.

موارد مرتبط: نام کاربران FTX غیرآمریکایی که توسط رسانه های اصلی درخواست شده است

بسیاری از این دانشگاهیان که اولین کمک هزینه را دریافت کردند، در شرایط سختی قرار گرفتند، زیرا مهلت بعدی پرداخت هزینه ها گذشته بود. در نتیجه اکثر دانش آموزان مجبور شدند پس از سال اول از برنامه خارج شوند.

بر اساس شکایتی که علیه صرافی ارز دیجیتال و بنیانگذاران آن ارائه شده است، سایرینی که کمک مالی کامل دریافت کرده اند، بر سر استفاده از این کمک مالی یا بازگرداندن وجوهی که ممکن است بخشی از وجوه سرقت شده مشتریان بوده باشد، درگیر نبردی اخلاقی شده اند.

در اطلاعیه ای، FTX به طور خاص به صندوق های آتی FTX اشاره نکرد، در حالی که از وام گیرندگان خواست وجوه خود را از کسانی که در پرونده ورشکستگی FTX پرداخت کرده اند، بازگردانند. اما یک وکیل مستقر در ایالات متحده پیشنهاد کرد که این به متولیان FTX و تمایل آنها برای بازیابی مبالغ کوچک، از جمله موارد خیریه بستگی دارد.

مجله: سازمان های مجری ایالات متحده جرایم مربوط به رمزنگاری را تشدید می کنند
نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *