FTX بیش از 3 میلیارد دلار به 50 طلبکار بزرگ خود بدهکار است: پرونده ورشکستگی


در مورد اینکه این طلبکاران ممکن است چه کسانی باشند اطلاعات زیادی در دست نیست، زیرا نام و اطلاعات شخصی از سند منتشر شده حذف شده است.

طبق یک پرونده قضایی که در 20 نوامبر ثبت شد، FTX Trading LTD بیش از 3 میلیارد دلار به 50 طلبکار بزرگ خود بدهکار است. این سند که از طریق دادگاه ورشکستگی ناحیه دلاور ایالات متحده ثبت شده است، به عنوان بخشی از روند ورشکستگی فصل 11 شرکت ثبت شده است.

این پرونده نشان داد که FTX به تنهایی بیش از 226 میلیون دلار به بزرگترین شخص بدهکار است و سایرین مبالغی بین 21 تا 203 میلیون دلار داشتند. هویت طلبکاران نامعلوم است و مکان آنها فاش نشده است. سند توضیح داد:

«۵۰ فهرست برتر بر اساس اطلاعات دریافت‌کننده وام‌گیرندگان در حال حاضر، از جمله اطلاعات مشتری که قابل مشاهده است اما در حال حاضر غیر قابل دسترسی است، است. تحقیقات وام گیرندگان در مورد مبالغ ذکر شده، از جمله پرداخت های انجام شده اما هنوز در دفاتر و سوابق وام گیرندگان منعکس نشده است، ادامه دارد. وام گیرندگان همچنین در تلاش هستند تا به اطلاعات مشتریان دسترسی کامل داشته باشند.

FTX برای فصل 11 ورشکستگی در نوامبر اعلام کرد. در آن زمان، شرکت مدیر عامل جدیدی به نام جان جی ری سوم را برای نظارت بر عملیات استخدام کرده بود و مدیر عامل سابق شرکت، سام بنکمن-فرید، از سمت خود کناره گیری کرده بود.

ری در آن زمان گفت: «حذف فوری فصل 11 برای فراهم کردن فرصتی برای گروه FTX برای ارزیابی وضعیت خود و ایجاد فرآیندی که بازیابی سهامداران را به حداکثر می‌رساند، مناسب است. […] گروه FTX دارایی‌های ارزشمندی است که تنها در یک فرآیند سازمان‌یافته و مشارکتی می‌توان آنها را به طور مؤثر مدیریت کرد.»

از آن زمان برنامه های کاربردی پس از این اعلام اولیه حدس می زدند که FTX در مجموع می تواند بیش از 1 میلیون طلبکار داشته باشد.
نویسنده: Jeffrey Albus

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید