FTX legal team calls for Sam Bankman-Fried

تیم حقوقی FTX از خانواده سام بنکمن-فرید می خواهد به سؤالات قسم خورده پاسخ دهند: گزارش


جوزف بنکمن، باربارا فرید و گابریل بنکمن-فرید در دادگاه ورشکستگی با سؤالاتی در مورد هرگونه منافع مالی که ممکن است از FTX دریافت کرده باشند، مواجه خواهند شد.

طبق گزارش‌ها، وکلای FTX در دادگاه ورشکستگی استدلال می‌کنند که خانواده نزدیک مدیر عامل سابق سام بنکمن-فرید باید در رابطه با ثروت شخصی‌شان مورد بازجویی قرار گیرند.

طبق گزارش 26 ژانویه بلومبرگ، وکلای FTX به قاضی جان دورسی از ناحیه دلاور اجازه داده اند که از جوزف بنکمن، باربارا فرید و گابریل بنکمن-فرید که به ترتیب پدر، مادر و برادر SBF بودند، بازجویی کند. دادن سوگند در مورد هرگونه منافع مالی که ممکن است از بازار سهام به دست آورده باشند. سایر مدیران FTX ممکن است در تلاش برای ردیابی دارایی های مرتبط با صرافی ارزهای دیجیتال ورشکسته تحت همین خط تحقیق قرار گیرند.

جوزف بنکمن، استاد حقوق در دانشکده حقوق استنفورد، که حداقل یکی از سخنرانی های خود را در جریان جنجال FTX لغو کرد، ظاهراً به عنوان مشاور مالیاتی کارگزاران سهام عمل می کرد و در مورد استخدام تیم حقوقی شرکت مشاوره می داد. بانکمن همراه با همسرش، باربارا فرید، که همچنین استاد حقوق دانشگاه استنفورد است، وثیقه 250 میلیون دلاری SBF را از خانه خود در کالیفرنیا با سرمایه تامین کرد.

در سال 2020، گابریل، برادر بنکمن-فرید، به تأسیس «محافظت در برابر همه‌گیری‌ها» کمک کرد، یک گروه حمایتی که هدف آن حمایت از قوانین برای جلوگیری از شیوع‌های آتی مانند کووید-19 است. برخی از بودجه SBF مستقیماً به گروهی می رفت که از قانونگذاران فدرال حمایت می کرد و او و برادرش نیز شخصاً در کمپین های خاصی مشارکت داشتند.

اگر قاضی دورسی احضاریه را تأیید کند، مشخص نیست که آیا بازجویی از اعضای خانواده منجر به کشف وجوه “سری” مرتبط با FTX توسط بازرسان خواهد شد یا خیر. گزارش شده است که پسر جوزف بنکمن قبلاً در طول محاکمه جنایی یک وکیل استخدام کرده است، اما این بیانیه در اینجا تحت روند ورشکستگی FTX قرار می گیرد.

مربوط: قاضی نامه سناتورها علیه وکلای FTX را “نامناسب” خواند

سام بنکمن-فرید با هشت اتهام از جمله کلاهبرداری الکترونیکی و نقض قوانین مالی کمپین مواجه است. از زمان محاکمه وی در ایالات متحده پس از استرداد از باهاما، محاکمه SBF قرار است در ماه اکتبر آغاز شود و عمدتاً در خانه خانواده او برگزار می شود.


نویسنده: Turner Wright

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉