FTX lawyers to reap millions from the bankruptcy case: Report

وکلای FTX برای جمع آوری میلیون ها نفر از پرونده ورشکستگی: گزارش


تیم حقوقی FTX از سالیوان و کرامول 150 نفر در پرونده ورشکستگی دارد و طبق گزارش ها، 30 شریک بیش از 2000 دلار در ساعت درآمد دارند.

بر اساس گزارشی جدید، شرکت حقوقی بحث برانگیز سالیوان و کرامول در مسیری است که از طریق کار خود در مورد پرونده ورشکستگی صرافی ارزهای دیجیتال FTX به ثروت زیادی دست پیدا کند.

قانون بلومبرگ در ژانویه گزارش داد که هزینه های دعوای FTX سالیوان و کرامول تا قبل از پایان تحقیقات ورشکستگی شرکت به صدها میلیون دلار می رسد.

از آنجایی که پرونده FTX برای اکتبر 2023 برنامه ریزی شده است، وکلای این شرکت اکنون حدود هشت ماه فرصت دارند تا پرونده پیچیده FTX را حل کنند که هزینه و زمان زیادی را به همراه خواهد داشت. سالیوان و کرامول بیش از 150 کارمند دارد که روی پرونده FTX کار می کنند، از جمله 30 شریک با نرخ بیش از 2000 در ساعت. در این گزارش با استناد به پرونده دادگاه آمده است که شرکا تا حدود 1500 دلار در ساعت حقوق می گیرند.

منبع: قانون بلومبرگ

در بیانیه دادگاه، سالیوان و کرامول گفتند که هزینه‌های پیشنهادی مطابق با نرخ‌های بازار سایر شرکت‌های حقوقی پیشرو بوده و در واقع کاهش نرخ‌های مورد استفاده در موارد غیرورشکستگی را نشان می‌دهد.

متخصصان ورشکستگی با تقاضای زیادی روبرو بوده اند زیرا زمستان کریپتو 2022 تعداد زیادی پرونده ورشکستگی از جمله مواردی از شرکت های رمزنگاری بزرگ مانند Genesis، Celsius Network و Voyager Digital ایجاد کرد.

به گفته جاناتان لیپسون، استاد حقوق در دانشگاه تمپل، وکلا در مواردی مانند FTX بسیار موفق خواهند بود، “همانطور که متخصصان در سایر پرونده های بزرگ بسیار موفق هستند.” به عنوان مثال، شرکت حقوقی ویل گوتشال مستقر در نیویورک از ورشکستگی Lehman Brothers در سال 2008 نزدیک به 500 میلیون دلار درآمد کسب کرد.

لیپسون گفت، چنین هزینه‌های بزرگی قابل توجیه است، زیرا سالیوان و کرامول می‌توانند به طور بالقوه به بازرسان کمک کنند تا پول را از FTX بازیابی کنند:

«سوال مهم این است که وکلا هرگز هزینه زیادی نمی گیرند. ارزششو داره؟ اگر آنها بتوانند پول زیادی را پس بگیرند، احتمالاً ارزشش را دارد.

این خبر اندکی پس از آن منتشر شد که جان تی. دورسی، قاضی ورشکستگی FTX در 19 ژانویه تایید کرد که سالیوان و کرامول علیرغم اختلاف نظر در مورد این شرکت، که ادعای تضاد منافع احتمالی در این دعوی را داشت، FTX را به عنوان تیم حقوقی خود حفظ می کند.

این تصمیم علی‌رغم نگرانی‌های سالیوان و کرامول، که قبل از ثبت نام برای حفاظت از فصل 11 در نوامبر، به FTX مشاوره دادند، اتخاذ شد. در 9 ژانویه، سناتورهای ایالات متحده، جان هیکنلوپر، تام تیلیس، الیزابت وارن و سینتیا لومیس از قاضی خواستند تا درخواستی را برای تعیین یک حسابرس مستقل برای عملیات FTX تصویب کند.

مربوط: SBF می گوید سالیوان و کرامول با ادعای ورشکستگی در تناقض است

سالیوان و کرامول بعداً تأکید کردند که شرکت حقوقی “هرگز به عنوان مشاور خارجی اصلی برای هیچ نهاد FTX عمل نکرده است” و “یک رابطه محدود و عمدتاً معاملاتی با FTX و برخی شرکت‌های وابسته قبل از ورشکستگی داشته است.”

این شرکت بلافاصله به سؤالات بعدی Cointelegraph پاسخ نداد.
نویسنده: Helen Partz

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉