وکلای FTX: Examiner می تواند 100 میلیون دلار هزینه داشته باشد و "نفعی نداشته باشد"

وکلای FTX: Examiner می تواند 100 میلیون دلار هزینه داشته باشد و “نفعی نداشته باشد”


وکلای FTX، مدیران تصفیه موقت مشترک FTX.US و باهاما، و کمیته ای از طلبکاران با انتصاب حسابرس مستقل مخالفت کردند.

وکلای نمایندگی صرافی ارز دیجیتال ورشکسته استدلال می کنند که تحقیقات در مورد سقوط FTX توسط یک حسابرس می تواند تا 100 میلیون دلار هزینه شرکت بدون هیچ سودی برای طلبکاران یا سهامداران داشته باشد.

این گفتگوها بخشی از درخواست تجدیدنظر در 25 ژانویه به درخواست هیئت امنای ایالات متحده در ماه دسامبر بود که از قاضی خواست تا یک حسابرس مستقل را برای اطمینان از شفاف بودن هر گونه تحقیقات و علنی شدن یافته های آنها منصوب کند.

وکلای FTX استدلال کردند که طلبکاران از تحقیقات بازنگری که تحقیقات انجام شده توسط مدیر عامل FTX، جان جی. ری III، کمیته طلبکاران، مجری قانون و کنگره را افزایش داد، سودی نخواهند برد و افزودند:

می‌توان انتظار داشت که انتصاب یک بازرس منتخب ده‌ها میلیون دلار برای این املاک هزینه داشته باشد. در واقع، اگر تاریخ یک راهنما باشد، هزینه می‌تواند نزدیک به 100 میلیون دلار یا بیشتر باشد.»

کمیته بستانکاران، که به عنوان کمیته رسمی بستانکاران بدون وثیقه نیز شناخته می شود، اعتراض خود را به انتصاب یک بازرس مستقل در 25 ژانویه ارائه کرد و همچنین با استناد به هزینه های گزاف و تحقیقات مختلف طرفین در حال حاضر در جریان است.

در طرح اولیه، هیئت امنای ایالات متحده اعلام کرد که اگر دادگاه نگران تکرار کار باشد، می‌تواند به بازبین اجازه دسترسی به آثار موجود را بدهد و افزود:

«یک بازپرس همچنین می‌تواند اجازه دهد که این موارد سریع‌تر و مقرون به صرفه‌تر با اجازه دادن به آقای.

مدیران تصفیه موقت مشترک در باهاما و FTX.US همچنین به بخشی از قانون ورشکستگی اشاره می‌کنند که به قاضی اجازه می‌دهد حسابرس را «در صورت اقتضا» منصوب کند، و هزینه‌های غیرضروری و انتصاب یک بازبین، آن را «نامناسب» می‌کند.

مربوط: آخرین خبر: داده های مالی بدون سانسور BlockFi گزارش شده است که 1.2 میلیارد دلار ریسک FTX را نشان می دهد.

انتصاب یک بازرس مستقل یک موضوع کلیدی در سراسر دعوای ورشکستگی FTX بوده است.

در 9 دسامبر، گروهی متشکل از چهار سناتور آمریکایی، از جمله الیزابت وارن، نامه ای سرگشاده به قاضی جان دورسی از دادگاه ورشکستگی ناحیه دلاور ایالات متحده نوشتند و مدعی شدند که سالیوان و کرامول وکیل FTX در این پرونده تضاد منافع دارند. در توانایی آنها برای ارائه یافته های اطمینان بخش تردید دارند.

با این حال، قاضی در 20 ژانویه حکم داد که تضاد منافع بالقوه کافی برای جلوگیری از ادامه فعالیت شرکت حقوقی به عنوان مشاور FTX وجود ندارد.

قاضی در جلسه 6 فوریه تصمیم خواهد گرفت که آیا انتصاب حسابرس مستقل را می پذیرد یا خیر.

بازرسان مستقل اغلب منصوب می‌شوند تا جزئیات پرونده‌های پیچیده‌ای را که توسط دادگاه‌های ورشکستگی پیش روی آن‌ها مطرح می‌شود بررسی کنند و به سایر پرونده‌های ورشکستگی برجسته مانند Lehman Brothers و صرافی ارزهای دیجیتال سلسیوس در طول بحران وام‌های مسکن فرعی منصوب می‌شوند.
نویسنده: Luke Huigsloot

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉