FTX تیم پزشکی قانونی را برای یافتن میلیاردها مشتری گمشده استخدام می کند: گزارش

FTX تیم پزشکی قانونی را برای یافتن میلیاردها مشتری گمشده استخدام می کند: گزارش


وکلا ادعا کردند دارایی های FTX به سرقت رفته یا گم شده است و اکنون تیمی از کارشناسان مالی پزشکی قانونی در تلاش برای ردیابی این پول هستند.

طبق گزارش ها، اداره جدید صرافی ارز دیجیتال ورشکسته FTX تیمی از بازرسان مالی پزشکی قانونی را برای ردیابی میلیاردها دلار رمزنگاری مشتری گمشده استخدام کرده است.

بر اساس گزارش 7 دسامبر از وال استریت ژورنال، شرکت مشاوره مالی AlixPartners برای این کار انتخاب شد و توسط مت ژاک، حسابدار ارشد سابق کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) رهبری می شود.

به نظر می رسد که شرکت پزشکی قانونی وظیفه “ردیابی دارایی” را برای شناسایی و بازیابی دارایی های دیجیتال از دست رفته بر عهده خواهد داشت و کار بازسازی انجام شده توسط FTX را تکمیل می کند.

در 11 نوامبر، هکرها بیش از 450 میلیون دلار دارایی را در کیف پول های FTX و FTX.US ریختند.

مدیر عامل سابق سام بنکمن-فرید در مصاحبه ای که در 16 نوامبر با وبلاگ نویس کریپتو تیفانی فونگ ضبط شد، ادعا کرد که نزدیک بود بفهمد هکر کیست و او با این باور که هکر “یک هکر سابق بوده” تعداد را به هشت نفر کاهش داد. “. کارمند یا شخص دیگری بدافزار را روی رایانه کارمند سابق نصب کرده است.”

در 22 نوامبر، یک وکیل به نمایندگی از بدهکاران FTX اظهار داشت که “مقدار قابل توجهی از دارایی ها به سرقت رفته یا از دست رفته” از FTX، و فاش کرد که در آن زمان شرکت های تجزیه و تحلیل بلاک چین مانند Chainalysis برای کمک به این امر دعوت شده بودند. معاملات

وجوه دزدیده شده از FTX از آن زمان از طریق میکسرها و صرافی های مختلف کریپتو برای شستن وجوه منتقل شده است.

هکر دارایی خود از اتر (ETH) را در 20 نوامبر به یک آدرس کیف پول جدید منتقل کرد و مقداری از ETH را با نسخه ERC-20 بیت کوین (BTC) مبادله کرد و سپس وجوه را به شبکه BTC متصل کرد.

آنها سپس از یک تکنیک شستشو به نام زنجیره لایه برداری استفاده کردند که دارایی ها را به مقادیر کمتری در چندین کیف پول تقسیم می کند و بیت کوین را از طریق یک میکسر رمزنگاری به صرافی OKX در نوامبر ارسال می کند.

هکر همچنین با تقسیم 180000 ETH به 12 کیف پول تازه ایجاد شده در 21 نوامبر، اقدام به لایه برداری زنجیره ای بیشتر کرد.

مربوط: آیا سقوط FTX واقعاً “لحظه Lehman” کریپتو بود؟

مدیر عامل سابق سام بنکمن-فرید همچنین قبلاً ادعا کرده بود که “نادانسته” وجوه مشتریان در FTX و شرکت تجاری خواهر Alameda Research را با وجوه مشتری قرض داده شده به Alameda در FTX مخلوط کرده است.

جان ری سوم، مدیرعامل جدید FTX و رئیس بازسازی، در اولین پرونده ورشکستگی خود به شدت انتقاد کرد و گفت که در 40 سال کار حرفه ای خود “هرگز چنین شکست کاملی در کنترل شرکت ها ندیده است”.

او ادعا کرد که بانکمن-فرید و نزدیکترین همکارانش “به طور بالقوه در خطرند” و از “نرم افزاری برای پنهان کردن سوء استفاده از سرمایه مشتری” استفاده کردند.


نویسنده: Jesse Coghlan

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉