جلسه استماع FTX: قانونگذاران ایالات متحده از استفاده از Quickbooks، خمیر وحشتناک و "حماقت وجدانی" انتقاد می کنند

جلسه استماع FTX: قانونگذاران ایالات متحده از استفاده از Quickbooks، خمیر وحشتناک و “حماقت وجدانی” انتقاد می کنند


برخی از اعضای مجلس نمایندگان ایالات متحده این سوال را مطرح کردند که آیا اقدامات سام بنکمن-فرید در FTX و Alameda عمدی بوده یا به دلیل بی کفایتی فاحش بوده است.

در حالی که سام بنکمن-فرید به دلیل دستگیری اخیرش در باهاما عملاً قادر به شرکت در جلسه کنگره نبود، قانونگذاران آمریکایی در انتقاد از مدیر عامل سابق FTX و شیوه های تجاری در این شرکت هیچ ضربه ای به کار نبردند.

جان ری، مدیر عامل FTX، به عنوان تنها شاهد جلسه استماع کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان ایالات متحده در دسامبر. به گفته Ray، Alameda Research به سرمایه‌های FTX Trading، بازوی بین‌المللی گروه FTX وابسته بود و “هیچ کنترل داخلی و جدایی” بین این دو شرکت وجود نداشت.

مدیر عامل FTX اظهار داشت که صاحبان هر دو شرکت Alameda و FTX – به نقل از Bankman-Fried – می توانند “آزادانه” در اکثر شرکت های گروه FTX “سلطنت کنند” و هر تمایزی بیش از واقعیت عمومی است. . ری در پاسخ به سؤالات آن واگنر، نماینده میسوری، اضافه کرد که مشکلات مالی FTX با شکست‌های مهمی مانند شکست‌های غول انرژی ENRON متفاوت است، زیرا «هیچ گزارشی نگهداری نمی‌شود» که از طریق آن تعداد زیادی فاکتور و رسید هزینه‌ها از Slack منتقل شده است.

“[FTX] او از Quickbooks استفاده کرد – شرکتی میلیارد دلاری که از Quickbooks استفاده می‌کرد.

جان ری، مدیر عامل FTX در سخنرانی در کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان ایالات متحده در دسامبر.

در خطاب به مدیر عامل FTX، بسیاری از مشاوران این سوال را مطرح کردند که آیا اقدامات بانکمن-فرید عمدی بوده یا به دلیل بی کفایتی فاحش است. واگنر “دور عذرخواهی” SBF را پس از ورشکستگی FTX در رسانه ها مطرح کرد، که او ادعا کرد در انتقال کاربران FTX به Alameda “اشتباهات زیادی” مرتکب شده است.

ری گفت: «من چنین اظهاراتی را قابل باور نمی دانم.

نماینده تگزاس آل گرین از مارتین لوتر کینگ جونیور نقل قول می کند که تلاش ظاهری برای درک اقدامات بانکمن-فرید انجام داد – “هیچ چیز در جهان خطرناک تر از جهل صادقانه و حماقت وجدانی نیست” – و اینکه آیا “سوء استفاده” در FTX ساخته شده است یا خیر. .

گرین گفت: “آقای بنکمن-فرید تقریباً اظهار داشت که اشتباه بزرگی مرتکب شده است و تمام تلاش خود را می کند تا خدمتگزار خدمت بزرگی به بشریت باشد.” برای من سخت است که باور کنم ما با یک حماقت وجدانی روبرو هستیم.

فرانک لوکاس نماینده اوکلاهما افزود:

“بانکمن-فرید سعی کرد خود را باهوش ترین افراد باهوش نشان دهد، اما باهوش بودن شما را صادق یا احمق نمی کند، درست است؟”

در حالی که بانکمن-فرید آماده شهادت در مقابل کمیته نبود، قانونگذاران محتوای بیانیه کتبی را که پس از دستگیری وی درز کرد، تأیید کردند. امانوئل کلیور، نماینده میسوری، در سخنرانی اصلی خود در کنگره، استفاده فوری SBF از فحاشی را “بی احترامی” و “کاملا توهین آمیز” توصیف کرد. این نماینده مجلس اضافه کرد که با توجه به رویدادهای اخیر، تصمیمی برای تغییر نام این ارز دیجیتال به “ارز خمیر وحشتناک” خواهد گرفت.

مربوط: مدیر عامل جدید می گوید FTX “یک شکست مطلق کنترل های شرکتی در هر سطح از یک سازمان است”

جلسه استماع کمیته مجلس نمایندگان دومین جلسه ای بود که در مورد سقوط FTX پس از جلسه استماع کمیته کشاورزی سنا در 1 دسامبر، که در آن روزتین بهنام، رئیس کمیته معاملات آتی کالا، تنها شاهد بود، تحقیق کرد. CFTC و کمیسیون بورس و اوراق بهادار بعداً شکایت های جداگانه ای علیه SBF، FTX و Alameda به دلیل کلاهبرداری تنظیم کردند.

کمیته بانکی سنا همچنین جلسه استماع را در 14 دسامبر برنامه ریزی کرد که شامل بن مکنزی ستاره هالیوود، کوین اولری سرمایه گذار، هیلاری آلن استاد حقوق و جنیفر شولپ، مدیر مطالعات مقررات مالی در مرکز پول و امور مالی موسسه کاتو می شود. افراد جایگزین که به عنوان شاهد حاضر می شوند. مشخص نیست که آیا قانونگذاران با بانکمن-فرید برای شهادت در میان مسائل حقوقی فعلی او تماس خواهند گرفت یا خیر.


نویسنده: Turner Wright

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉