هکر FTX پس از استفاده از میکسر بیت کوین، برخی از وجوه سرقت شده را به OKX منتقل کرده است


فعالیت های زنجیره ای نشان می دهد که هکر حداقل 225 بیت کوین (4.5 میلیون) تا کنون به OKX ارسال کرده است.

هکرها با مصرف بیش از 450 میلیون دلار دارایی از FTX و FTX ایالات متحده، دقایقی پس از اعلام ورشکستگی صرافی ارز دیجیتال در 11 نوامبر، به گردش دارایی ها برای پولشویی ادامه می دهند.

یک تحلیلگر رمزنگاری با استفاده از ZachXBT در توییتر ادعا کرد که هکرهای FTX پس از استفاده از میکسر بیت کوین ChipMixer، برخی از وجوه سرقت شده را به صرافی OKX منتقل کردند. این تحلیلگر گزارش می دهد که حداقل 225 بیت کوین – به ارزش 4.1 میلیون دلار – تاکنون به OKX ارسال شده است.

به گفته ZachXBT، هکر FTX برای اولین بار در ۲۰ نوامبر پس از استفاده از Ren Bridge، پروتکلی که به عنوان پلی برای ارزهای دیجیتال عمل می کند، سپرده گذاری بیت کوین را در ChipMixer آغاز کرد. ZachXBT به اشتراک گذاشت که در تحلیل خود، الگویی را با آدرس هایی که از ChipMixer بودجه دریافت می کنند مشاهده کرده است. به گفته وی، هر یک از آدرس ها از الگوی مشابهی پیروی می کنند. “انصراف از CM”، “50% سرقت” و سپس “50% اعتبار به OKX”.

پس از افشای سپرده های انجام شده در صرافی OKX، مدیر OKX در توییتر به اشتراک گذاشت؛ “OKX از وضعیت آگاه است و تیم در حال بررسی جریان کیف پول است.”

مطالب مرتبط: OKX صفحه اثبات ذخیره را با دستورالعمل هایی در مورد نحوه حسابرسی خود ذخایر خود منتشر کرده است

در 12 نوامبر، کوین تلگراف گزارش داد که این هک درست پس از اعلام ورشکستگی FTX انجام شد. در آن زمان، تقریباً 477 میلیون دلار از 663 میلیون دلار تخلیه شده مشکوک به سرقت بود، در حالی که بقیه گمان می‌رود که توسط FTX به یک انبار امن منتقل شده باشد.

در 20 نوامبر، هکر شروع به انتقال اتر خود (ETH) به یک آدرس کیف پول جدید کرد. قاچاقچی کیف پول FTX پس از حمله به بیست و هفتمین دارنده بزرگ ETH تبدیل شد، اما پس از تخلیه 50000 ETH، 10 موقعیت سقوط کرد.

این واقعیت که هکرها توانستند دارایی‌های FTX global و FTX.US را به طور همزمان با وجود مستقل بودن این دو نهاد، به یک موضوع داغ در جامعه کریپتو تبدیل کنند و به گمانه‌زنی‌ها مبنی بر اینکه احتمالاً این یک تجارت داخلی است، دامن زده است.
نویسنده: Judith BannermanQuist

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید