وجوه FTX در حال حرکت به عنوان دزد، هزاران ETH را به بیت کوین تبدیل می کند


طبق گزارش Chainalysis، “گزارش‌ها مبنی بر اینکه وجوه سرقت شده از FTX در واقع به کمیسیون اوراق بهادار باهاما ارسال شده است، نادرست است.”

طبق گفته شرکت تحلیل بلاک چین Chainalysis، وجوه دزدیده شده از صرافی رمزنگاری FTX اکنون از ETH به بیت کوین تبدیل می شود. در 20 نوامبر، Chainalysis در توییتر منتشر شد و از صرافی‌ها خواست تا در صورت تلاش دزد برای تبدیل آن‌ها به پول واقعی یا پنهان کردن بیشتر دارایی‌ها به روش‌های دیگر، آن سکه‌ها را مسدود کنند.

در میان سقوط و ورشکستگی بحث برانگیز FTX، خبری منتشر شد مبنی بر اینکه یک بازیگر ناشناس 228523 ETH را از صرافی سرقت کرده است. مالکیت این سکه ها که در زمان انتشار 268,057,479 دلار ارزش داشت، در حال حاضر سارق را به عنوان یکی از بزرگترین دارندگان ETH در جهان رتبه بندی می کند.

اگرچه گزارش‌های اولیه حاکی از آن بود که همه وجوه مورد بحث ممکن است در اختیار تنظیم‌کنندگان اوراق بهادار در باهاما باشد، Chainalysis آب سردی بر این نظریه ریخت و بیان کرد:

«گزارش‌ها مبنی بر اینکه وجوه به سرقت رفته از FTX واقعاً به کمیسیون اوراق بهادار باهاما ارسال شده است، نادرست است. برخی از وجوه دزدیده شد و وجوه دیگر به رگولاتوری فرستاده شد.

در زمان انتشار، تقریباً 31000 اتریوم به BTC باندل تبدیل شده بود. دزد سپس با استفاده از پروتکل رن، سکه ها را به صورت زنجیره ای به کیف پول اصلی بیت کوین فرستاد و مبلغ نهایی دریافتی در مجموع 2444.55 بیت کوین بود.

چند هفته سخت برای کسانی که تحت تأثیر سقوط FTX و شرکت های تابعه آن قرار گرفته اند، بوده است. اوایل امروز، یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که وام گیرندگان FTX در حال مذاکره با شرکت فین‌سرور Perella Weinberg Partners در مورد طرح‌های مختلف بازسازی هستند. با این حال، نامزدی منوط به تایید دادگاه ورشکستگی است.

در همین حال، موسس این شرکت، سام بنکمن-فرید، ظاهراً در باهاما “تحت نظارت” است، اگرچه برخی نگران هستند که اگر فرصتی به او داده شود، ممکن است سعی کند به دبی فرار کند. با توجه به اینکه امارات متحده عربی و ایالات متحده در مورد اشتراک مدارک، همکاری قضایی و کمک در تحقیقات جنایی و پیگرد قانونی توافق دارند، مشخص نیست که این در نهایت چگونه خواهد شد.
نویسنده: Jeffrey Albus

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید