کنترل‌های مالی FTX مجموعه‌ای از برنامه‌ها، پرونده‌های دادگاه بود


دادگاهی که درخواست‌های ادعایی مانند صفحات گسترده Excel و پیام‌های Slack را ارائه می‌کرد، برای مدیریت دارایی‌ها و بدهی‌های FTX و سازمان‌های آن استفاده شد.

به گفته مدیر عامل FTX John Ray III، FTX توسط سه “فارغ التحصیل دانشگاهی” اداره می شد که برای مدیریت امپراتوری چند میلیارد دلاری به “به هم ریختگی” اسناد و ارتباطات به اشتراک گذاشته شده آنلاین از طریق تعدادی برنامه مختلف تکیه می کردند.

در شکایتی که در 9 آوریل در دادگاه ورشکستگی دلاور تنظیم شد، جان جی ری III اولین گزارش دقیق خود را از شکست های کنترل در FTX ارائه کرد.

ری اظهار داشت که تیم بازسازی “نقایص گسترده ای را در کنترل های گروه FTX شناسایی کرده است”، از فقدان کنترل های مالی و حسابداری مناسب تا ساختار مدیریت گروه و فرآیند ثبت سوابق نامناسب.

ظاهرا FTX برای مدیریت دارایی‌ها و بدهی‌های خود به انبوهی از اسناد Google، ارتباطات Slack، درایوهای مشترک و صفحات گسترده اکسل متکی است.

FTX از نرم‌افزار حسابداری QuickBooks استفاده می‌کند که ری می‌گوید برای «کسب‌وکارهای کوچک و متوسط» طراحی شده است، نه برای شرکتی که «در چندین قاره و پلت‌فرم» مانند FTX فعالیت می‌کند.

مرتبط با: نام کاربران FTX غیرآمریکایی که توسط رسانه های اصلی درخواست شده است

گزارش شده است که حسابداری FTX نادیده گرفته شده است زیرا تقریباً 80000 تراکنش به عنوان ورودی های حسابداری پردازش نشده در «حساب های QuickBooks با عنوان «از حسابدار من بپرس» باقی مانده است.

ری تاکید کرد که بنیانگذاران سام بنکمن-فرید و گری وانگ و مدیر مهندسی سابق، نیشاد سینگ، علیرغم تجربه بسیار محدود، “کلمات پایانی در مورد همه تصمیمات مهم” را دارند.

این سه نفر، تازه فارغ‌التحصیل از دانشگاه و بدون تجربه در مدیریت ریسک یا اداره یک تجارت، تقریباً تمام جنبه‌های مهم گروه FTX را کنترل کردند.

کنترل قابل توجه وانگ و سینگ بر FTX، «اگر نیشاد [Singh] اگر اتوبوس تصادف می کرد، کل شرکت تمام می شد. همان مشکل گری [Wang]”

اشاره شد که در زمان تشکیل پرونده ورشکستگی در نوامبر 2022، این شرکت قادر به ارائه لیست کامل کارکنان خود نبود.

FTX در ارائه به موقع صورت‌های مالی خود در پایان دوره‌های گزارش‌گری مالی کوتاهی کرده و برای شناسایی و تصحیح اشتباهات بااهمیت، بررسی‌های پس‌انداز را انجام نداده است.

برت هریسون، رئیس FTX.US، با بانکمن-فرید و سینگ در مورد “فقدان واگذاری مناسب، ساختار مدیریت رسمی و استخدام قابل توجه در FTX.US” ابراز نگرانی کرد.

در پاسخ، پاداش هریسون به میزان قابل توجهی کاهش یافت و مشاور داخلی شرکت به او دستور داد که از بانکمن-فرید عذرخواهی کند، اما او از انجام این کار خودداری کرد. بنا بر گزارش ها، هریسون پس از این اختلاف از سمت خود استعفا داد.

در 6 فوریه، ری در یک پرونده قضایی اظهار داشت که زمانی که کنترل FTX را در نوامبر 2022 به دست گرفت، “هیچ لیست واحدی” از حساب های بانکی، درآمد، بیمه یا پرسنل وجود نداشت که باعث ایجاد “گیج کننده بزرگ اطلاعات” شد.

او از ترس اینکه «اشتباهات غیرعمدی» منجر به «تخریب صدها میلیون دلاری» شود، با طرح تعیین بازرس مستقل برای پرونده ورشکستگی مخالفت کرد.

مجله: آسیا اکسپرس: ایالات متحده و چین تلاش می کنند بایننس را به دلیل ادعای رشوه 40 میلیون دلاری SBF سرکوب کنند
نویسنده: Ciaran Lyons

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *