رهبر سیاست ریپل: سقوط FTX "بسیار مضر" بود، کریپتو باید سود واقعی داشته باشد

رهبر سیاست ریپل: سقوط FTX “بسیار مضر” بود، کریپتو باید سود واقعی داشته باشد


مدیر سیاست APAC ریپل گفت که فروپاشی FTX دقیقاً همان چیزی است که ارز دیجیتال برای دور شدن از “چرخه های تبلیغاتی” و حرکت به سمت “استفاده واقعی” به آن نیاز دارد.

مدیر سیاست APAC ریپل، کاهش FTX را به‌عنوان «فوق‌العاده مضر» برای فضای کریپتو توصیف کرد، اما می‌گوید اگر تمرکز به سمت ایجاد «نفع واقعی» تغییر کند، صنعت باید در آزمون زمان مقاومت کند.

راهول ادوانی، رهبر خط مشی APAC ریپل، در بیانیه ای که برای کوین تلگراف ارسال شد، گفت که انتظار دارد حماسه FTX باعث بررسی بیشتر مقررات کریپتو شود و دولت ها “موضع خود را در قبال فناوری رمزنگاری و بلاک چین” دوباره ارزیابی کنند:

فروپاشی FTX به طور باورنکردنی برای فضای کریپتو مضر است و یک بار دیگر بر نیاز به وضوح بیشتر نظارتی تأکید می کند.

ادوانی استدلال کرد که صنعت به مقررات آینده نگر و “انعطاف پذیر” نیاز دارد تا ضمن حمایت از مصرف کنندگان، اعتماد به بخش کریپتو را افزایش دهد.

“[These regulations] باید شامل پادمان‌های قوی برای حمایت از مصرف‌کننده باشد، اما خطرات مختلف ناشی از شرکت‌های ارز دیجیتال مرتبط با تجارت را نیز به رسمیت بشناسد.

او افزود: «آنچه ما نمی‌خواهیم ببینیم یک واکنش ناگهانی است که می‌تواند نوآوری در صنعت را خفه کند.

پس از فروپاشی FTX، تعدادی از رگولاتورها در سرتاسر جهان متعهد شدند که بر توسعه مقررات ارزهای دیجیتال بیشتر تمرکز کنند.

دولت استرالیا تعهد خود به چارچوب نظارتی ارزهای دیجیتال را دوچندان می‌کند و صندوق بین‌المللی پول (IMF) خواستار مقررات بیشتر در بازارهای کریپتو آفریقا، یکی از سریع‌ترین بازارهای در حال رشد در جهان، شده است.

در همین حال، سامر مرسینگر، کمیسر کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) ایالات متحده در 18 نوامبر گفت که ممکن است زمان آن رسیده که در مورد مقررات ارزهای دیجیتال اقدام کنیم و کارشناسان هشدار دهند که ارز دیجیتال هدف قانونگذاران آمریکایی است.

با این حال، ادوانی خاطرنشان کرد که رویکرد “یک اندازه متناسب با همه” برای مقررات “کار نخواهد کرد” به دلیل پروفایل های مختلف ریسک ارائه شده توسط شرکت های رمزنگاری. در عوض، او از “رویکرد مبتنی بر ریسک” برای تنظیم صنعت حمایت کرد.

او افزود که خطرات ناشی از کسب‌وکارهای رمزنگاری شامل الزامات رفتاری مانند تفکیک حساب‌های تجاری، افشای تضاد منافع و ارائه «حمایت از سرمایه‌گذاران خرد» است.

مربوط: پس از FTX: اگر Defi بر معایب خود غلبه کند، می تواند به جریان اصلی تبدیل شود

ادوانی گفت: «ما هنوز معتقدیم که ارزهای دیجیتال اینجاست و موارد استفاده واقعی در آزمون زمان مقاومت خواهند کرد.

من فکر می‌کنم صنعت کریپتو باید رویکرد متمرکزتری داشته باشد و از چرخه‌های تبلیغاتی به سمت سود واقعی حرکت کند.»


نویسنده: Jesse Coghlan

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉