کارمند سابق FTX: هزینه های اغراق آمیز و پرستش فرقه ای SBF


یکی از کارمندان سابق FTX جزئیاتی را در مورد هزینه های سخاوتمندانه صرافی و همچنین فرهنگ شلوغ شرکت آن فاش کرد.

یکی از کارمندان سابق صرافی کریپتو FTX ظاهراً هزینه‌های تجملی بیش از حد، فرهنگ وسواس‌آمیز محل کار و ساعات کاری سخت شرکت را افشا کرده است که منجر به استخدام یک روان‌پزشک شرکتی یک سال قبل از فروپاشی آن شد.

دانیل کلود، کارمند سابق FTX که ادعا می‌کند در بخش بازاریابی کار می‌کند، مجموعه‌ای از توییت‌ها را در 13 دسامبر منتشر کرد و گفت که FTX او را در اکتبر 2021 قبل از استعفا دادن حدود دو هفته پیش استخدام کرد.

اوضاع بد بود. این شبیه فرقه است.

او ادعا کرد که «هیچ‌وقت نام» FTX یا مؤسس آن، سم بنکمن-فرید را نشنیده است، اما گفت که «هرکسی که در FTX کار می‌کند به آن وسواس دارد».

پسر جوان بود، اصول انقلابی بود، ایده ها طلا بودند. […] من چه کسی بودم که آن را به چالش بکشم؟”

Cloud (ردیف جلو، وسط سمت چپ) با سایر کارمندان FTX USA در فوریه 2022 تصویر شده است. تصویر: برت هریسون، رئیس FTX ایالات متحده توییتر

Cloud ادعا کرد که “بهترین راه” برای ایفای نقش در FTX تبدیل شدن به “همسر زن یک کارمند فعلی” است که ظاهراً می تواند ظرف “یک یا دو ماه” مدیر شود.

او گفت: «کسانی که آن را به چالش کشیدند، آشفته بودند.

برای ابر، روز تعطیل نیز یک “شوخی” بود. او گفت: «هفته کاری از دوشنبه تا یکشنبه بود، و وقتی یکی از همکارانش پرسید که آیا شرکت وقت آزاد برای روز شکرگزاری دارد، «جویده» شد.

ابر با شخص ناشناس در کنفرانس SALT’s Crypto Bahamas در ماه می. این رویداد با همکاری FTX برگزار شد. تصویر: اینستاگرام

Cloud به‌عنوان تحلیل‌گر مشتری خود را بشناسید (KYC) در FTX US، بازوی ایالات متحده این شرکت، شروع به کار کرد و در می 2022 به یک نقش بازاریابی تمام وقت ارتقا یافت. زمان.”

هزینه های گزاف FTX

کلود در مورد دفتر مرکزی صرافی در باهاما گفت: “کل عملیات نمادین و احمقانه ناکارآمد بود.”

او ادعا کرد که FTX خانه‌های چند میلیون دلاری را برای مدیرانش که مهمانی‌های مجلل و سرآشپزهای خصوصی داشتند، خریداری یا اجاره کرده است.

علاوه بر دسترسی به “نیم دوجین آپارتمان” اجاره یا خریداری شده توسط این شرکت، کارمندان “مسکن با حقوق در هتل های مجلل” نیز دریافت کردند.

دفتر FTX در باهامیان «سرویس غذا 24 ساعته» داشت و به کارمندان مزایایی داده می‌شد که ظاهراً شامل غذای رایگان، آرایشگاه پاپ آپ ماهانه و ماساژ هر دو هفته می‌شد.

عکسی از ویدئویی گرفته شده توسط Cloud که یک گروه کاری FTX را در استراحتگاه آلبانی در باهاما نشان می دهد. بانکمن-فرید در آن منطقه ساکن بود. تصویر: اینستاگرام

کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) در 13 دسامبر از بانکمن-فرید شکایت کرد و ادعا کرد که از وجوه مشتری FTX برای خرید املاک لوکس استفاده کرده است.

بر اساس گزارش 13 دسامبر CNBC، FTX طبق گزارش ها بیش از 250 میلیون دلار برای خرید املاک و مستغلات هزینه کرده است و 35 ملک در باهاما را خریداری کرده است.

چرا کاهشی برای FTX ارائه شد؟

ابر، به دلیل حجم کاری زیاد، روانپزشک بانکمن-فرید، دکتر. او گفت که جورج کی لرنر را آورده است.

نمایه ای که اکنون حذف شده در Bankman-Fried توسط شرکت سرمایه گذاری Sequoia Capital در سپتامبر نوشته شده بود، لرنر را به عنوان “چه کسی می داند” معرفی کرد. [Bankman-Fried] بهترین» و «درمانگر شرکت FTX».

کلود گفت که به لرنر “به عنوان یک مربی” برای مشاوره در مورد رشد کسب و کار در آنجا پیشنهاد شد و به او گفته شد که برای رضایت کارکنان FTX و استراتژی حفظ او “بسیار حیاتی” است، اما لرنر از او سوالاتی صریح در مورد رابطه اش با نامزدش پرسید.

مربوط: وکیل SDNY درباره کیفرخواست SBF گفت: “شما می توانید با پوشیدن شلوارک و تی شرت زیر نور خورشید خیانت کنید.”

او همچنین ادعا کرد که کارکنان اداری “مجبور شده اند به طور غیرقانونی نسخه هایی را به ناسائو ارسال کنند” که در کالیفرنیا و فلوریدا نوشته شده است.

مدیر عامل FTX، جان ری، در جلسه استماع کنگره در دسامبر گفت:

به گفته ری، که می‌گوید «هیچ چیز علیه Quickbooks» ندارد، FTX همچنین از نرم‌افزار حسابداری Quickbooks استفاده می‌کند، اما این ابزار «برای یک شرکت چند میلیارد دلاری» نیست.
نویسنده: Jesse Coghlan

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید