FTX debtors seek subpoenas for inner circle of Sam Bankman-Fried

وام گیرندگان FTX به دنبال احضاریه برای حلقه داخلی Sam Bankman-Fried هستند


FTX و طرف‌های تحت‌تأثیر درخواست احضاریه‌هایی برای وادار کردن نزدیک‌ترین مشاوران Sam Bankman-Fried به ارائه اسناد و اطلاعات برای تحقیقات در حال انجام داده‌اند.

دادخواستی که در دادگاه ورشکستگی ایالات متحده برای ناحیه دلاور ارائه شده است به دنبال جمع آوری اطلاعات ارزشمند از افرادی مانند گابریل بنکمن-فرید و باربارا فرید، برادر و مادر بنیانگذار FTX است.

بر اساس این پرونده، FTX و بدهکاران آن در حال تعقیب دارایی های املاک و مستغلات متعلق به شرکت و سرمایه گذاران آن هستند. با این حال، همه حلقه های نزدیک بانکمن-فرید به درخواست های اطلاعات پاسخ ندادند. این پرونده اشاره کرد که نمایندگان قانونی FTX Trading COO Zhe “Constance” Wang و پدر سام جوزف بنکمن تنها طرفینی بودند که موافقت کردند در زمینه به اشتراک گذاری اطلاعات همکاری کنند.

پس از تشکیل پرونده ورشکستگی، FTX و بدهکاران آن برای یافتن و تضمین دارایی‌ها تلاش می‌کنند تا سطحی از پاسخگویی و حفظ ارزش دارایی‌های سهامداران را فراهم کنند. اما همانطور که قبلاً توسط Cointelegraph گزارش شده بود، مدیریت اصلی FTX کنترل‌های امنیتی و نگهداری ضعیفی داشت که به تلاش‌های بازیابی کمک می‌کرد.

این پرونده همچنین مدیر عامل سابق FTX را مورد هدف قرار می دهد و با توجه به عدم تمایل وی به کمک داوطلبانه در روند ورشکستگی، به ذکر رسانه های اجتماعی وی در مورد “کمک به مشتریان” و “توضیح آنچه اتفاق افتاده است” اشاره می کند.

با وجود این، علی‌رغم این افشاگری‌ها، آقای ساموئل بنکمن-فرید داوطلبانه به درخواست‌ها پاسخ نداده یا از آنها پیروی نکرد. در نتیجه احضاریه با مجوز دادگاه لازم است.»

Bankman-Fried تنها فرد داخلی FTX نیست که درخواست های همکاری را اجرا نمی کند. گری وانگ، مدیر ارشد فناوری سابق گروه FTX و کارولین الیسون، مدیر ارشد اجرایی Alameda Research، درخواست‌های اطلاعات را رد کردند، در حالی که باربارا فرید به طور کامل درخواست‌ها را نادیده گرفت.

Nishad Singh و Gabriel Bankman-Fried، بنیانگذاران گروه FTX، هیچ “تعهد معنی دار” یا پاسخی برای همکاری با روند ورشکستگی در حال انجام تا به امروز ارائه نکرده اند.

با هدف جمع‌آوری اطلاعات بیشتر از بانکمن-فرید و مشاورانش، این احضاریه برای کمک به بازیابی «دارایی‌های املاک و مستغلات اضافی» که قبل از فروپاشی FTX منتقل شده بودند، راه‌اندازی شد.

این پرونده همچنین استدلال می‌کند که دادگاه‌ها به طور معمول به مدیران و مشاوران سابق دستور می‌دهند در پرونده‌های ورشکستگی اطلاعات تهیه کنند، و اقدامات مشابهی باید در مورد شکست FTX انجام شود.

در حالی که روند ورشکستگی ادامه دارد، FTX و طرف‌های تحت‌تأثیر درخواست احضاریه برای اطلاعات و اسناد از بستگان نزدیک مدیرعامل سابق سام بنکمن-فرید کرده‌اند.


نویسنده: Gareth Jenkinson

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉