وام گیرندگان FTX به دلیل مالکیت بازوی مبادلات باهامیا شکایت کردند


در این دادخواست ادعا شده بود که بازارهای دیجیتال FTX یک “هیچ اقتصادی” در گروه FTX است که “به عنوان پوششی برای تسهیل توطئه بدهکاران برای کلاهبرداری از مشتریان خود ایجاد شده است.”

تیم های حقوقی نمایندگی Alameda Research، FTX US و FTX Trading شکایتی را علیه بازارهای دیجیتال FTX مستقر در باهاما تنظیم کردند و ادعا کردند که این شرکت یک “تلاش متقلبانه” است که به عنوان دارایی اصلی برای پنهان کردن مشکل مالکیت شرکت استفاده می شود.

بدهکاران FTX در 19 مارس در پرونده ای به دادگاه ورشکستگی ایالات متحده برای ناحیه دلاور گفتند که FTX Digital Markets یا FTX DM و همچنین مدیران تصفیه موقت مشترک (JPLs) مدعی «مالکان سازنده» شعبه باهام شدند. دارایی های فیات و کریپتو FTX.com و همچنین سایر دارایی های معنوی. طبق این شکایت، این “ادعاهای بی اساس” توسط FTX DM به مشتریان FTX.com و سایر طلبکاران وام گیرندگان FTX آسیب می رساند، زیرا پرونده ورشکستگی این شرکت در ایالات متحده ادامه دارد.

در این پرونده آمده است: “ادعای JPLs برای مالکیت دارایی FTX.com تا حد زیادی بر اساس استدلال های سازنده، منصفانه و سایر استدلال های غیر مستند مبتنی بر این فرض غلط است که دفتر مرکزی FTX DM در FTX Group است.” “هیچ چیز نمی تواند دور از حقیقت باشد. FTX DM چیزی بیش از یک ارائه دهنده کوتاه مدت خدمات “تطبیق” محدود برای تراکنش های مشتری به مشتری در صرافی ارز رمزنگاری شده بود که به طور مستقیم توسط شرکت مادر نهادی آن، Debtor تاسیس، مالکیت و اداره می شد. تجارت FTX.

در این شکایت موارد زیر عنوان شده بود:

«FTX DM یک چیز اقتصادی در گروه FTX بود. FTX DM نیز یک خلأ قانونی بود. تاریخچه متمایز FTX DM یک نمونه کلاسیک از سوء استفاده از فرم شرکت است. این به عنوان پوششی برای تسهیل توطئه بدهکاران برای کلاهبرداری از مشتریان خود ایجاد شده است.

بر اساس پرونده دادگاه، بدهکاران به دنبال حکمی بودند که ادعا کند FTX DM در ملکی که در مرکز پرونده ورشکستگی قرار دارد، “نفع ملکی” دارد. علاوه بر این، تیم حقوقی با استناد به اتهامات جنایی و مدنی سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX در ایالات متحده، ادعا می کند که با مقامات باهامایی ارتباط دارد که هدف آن به حداقل رساندن “معرض جنایی و مدنی در صورت وقوع کلاهبرداری بزرگ” است.

گروه FTX در 11 نوامبر در ایالات متحده اعلام ورشکستگی کرد، یک روز پس از آن که کمیسیون اوراق بهادار باهاما دارایی های FTX DM را مسدود کرد و ثبت شرکت را به حالت تعلیق درآورد. دادگاه عالی کشور بعداً انتصاب کوین کمبریج و پیتر گریوز از پرایس واترهاوس کوپرز را به عنوان انحلال دهندگان موقت دعوای FTX DM تأیید کرد.

مرتبط با: انحلال دهندگان FTX گزارش دادند که صرافی 2.4 میلیون دلار “ناوگان خودرو” در باهاما دارد

در حالی که Bankman-Fried در ایالات متحده نسبت به اتهامات خود بی گناه اعتراف کرد، شکایت های مدنی تنظیم کننده مالی فدرال به بعد از محاکمه SBF در ماه اکتبر موکول شد. مدیر عامل سابق FTX در حال حاضر با وثیقه 250 میلیون دلاری آزاد است، اما اغلب پس از اینکه مشخص شد از برنامه های پیام رسانی رمزگذاری شده و یک شبکه خصوصی مجازی استفاده می کند، برای بررسی مجدد به دادگاه رفته است.
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *