مشتریان FTX نسبت به کلاهبرداری کلاهبرداران با بازگرداندن دارایی ها هشدار می دهند


کلاهبرداران سعی می کنند با ارائه بازگشت احتمالی دارایی های مشتریان، آنها را فریب دهند.

صرافی ورشکسته ارزهای دیجیتال FTX اخیراً به کلاهبرداری و کلاهبرداری های شخص ثالث با هدف کلاهبرداری از مشتریان خود اعتراف کرد.

FTX در 3 فوریه صدور هشداری به مشتریان در مورد تلاش های اخیر کلاهبرداران برای کلاهبرداری از مشتریان خود، از جمله درخواست پول، هزینه، پرداخت یا رمز عبور حساب.

این شرکت هشدار داد: “ما از کلاهبرداری های فعال شخص ثالث و کلاهبرداری هایی که سعی در سوء استفاده از مشتریان FTX دارند مطلع هستیم.”

FTX افزود که وام گیرندگان و نمایندگان آن هرگز از مشتریان برای پرداخت هزینه یا ارائه رمزهای عبور حساب در رابطه با “بازگشت یا بازگشت احتمالی دارایی های مشتری” نخواهند خواست و قربانیان احتمالی را تشویق کرد تا با آدرس ایمیل رسمی وام گیرندگان FTX برای تأیید مشروعیت معامله تماس بگیرند. . پیام ها.

کلاهبردارانی که به سقوط FTX فکر می کنند، در چند ماه گذشته بازی خود را افزایش داده اند.

در اواخر دسامبر، دپارتمان مقررات مالی اورگان هشدار داد که کلاهبرداران به دنبال فرصت‌هایی برای “قربانی مجدد کسانی هستند که قبلاً آسیب دیده‌اند و در تلاش هستند راه‌هایی برای جبران زیان خود بیابند.”

او به یک وب سایت کلاهبرداری اشاره کرد که ادعا می کند توسط وزارت امور خارجه ایالات متحده اداره می شود و در تلاش است تا دارایی های مشتری FTX را به آنها بازگرداند و جزئیات حساب را جویا شود.

در ماه نوامبر، یک ویدیوی جعلی عمیق در فضای مجازی منتشر شد که توسط حساب توییتر سام بنکمن-فرید، بنیانگذار FTX تأیید شد و ادعا می‌کرد که غرامت ارز دیجیتال مشتری را دو برابر کرده است. او قربانیان را متقاعد کرد که از یک وب سایت مخرب بازدید کنند که در ازای توکن هایی که برای کلاهبرداران ارسال می شود، هدایای رمزنگاری ارائه می دهد.

مرتبط با: شرکت خواهر FTX Alameda Research از Voyager Digital به مبلغ 446 میلیون دلار شکایت کرد

در همین حال، در تحول اخیر در روند ورشکستگی FTX، ایالت های کالیفرنیا، تگزاس و نیوجرسی به درخواست ها برای بررسی مستقل صورت های مالی شرکت پیوسته اند.

گزارش دیگری که رویترز درباره سام بنکمن-فرید، بنیانگذار FTX در 2 فوریه منتشر کرد، نشان داد که بانکمن-فرید در حال مذاکره با دادستان های فدرال برای حل اختلاف بر سر شرایط وثیقه است.

اوایل این هفته، قاضی پرونده به طور موقت بانکمن-فرید را از تماس با کارمندان FTX یا Alameda منع کرد.
نویسنده: Martin Young

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید