مشتریان FTX یک شکایت دسته جمعی را برای دریافت غرامت با اولویت تنظیم می کنند

مشتریان FTX یک شکایت دسته جمعی را برای دریافت غرامت با اولویت تنظیم می کنند


اعضای کلاس مشتری نمی خواهند در کنار طلبکاران یک پلتفرم رمزنگاری شکست خورده قرار بگیرند.

هنگامی که سازمان‌های دولتی برای شکایت از FTX و بنیانگذار آن، سام بانکمن-فرید صف کشیده بودند، گروهی از مشتریان سابق ابتدا تلاش کردند تا پول خود را پس بگیرند. یک دعوای دسته جمعی که توسط چهار نفر تنظیم شده است، به دنبال دسترسی اولویت به وجوه مسدود شده شرکت برای مشتریان، نه سرمایه گذاران است.

این شکایت در 27 دسامبر در دادگاه ورشکستگی ناحیه دلاور ایالات متحده ثبت شد. چهار شاکی ادعا می کنند که نماینده کل طبقه مشتریان سابق FTX هستند که می تواند تا 1 میلیون نفر را متحد کند. آنچه که این دعوا به دنبال دستیابی به آن است، حقوق حق تقدم برای بازگرداندن دارایی های دیجیتالی است که توسط FTX US یا FTX.com به مشتریان خود در اختیار دارند.

شاکیان تاکید می کنند که قرارداد کاربر FTX به پلتفرم اجازه نمی دهد از وجوه مشتری برای اهداف خود از جمله استفاده از آن برای استقراض یا هزینه های عملیاتی استفاده کند. طبق این شکایت، هرگونه حذف وجوه مشتری از حساب‌ها “اختلاط، سوء استفاده، سوء استفاده یا تبدیل غیرمجاز دارایی مشتری” بوده است.

مربوط: SBF برای تامین مالی خرید سهام رابینهود 546 میلیون دلار از Alameda وام می گیرد

بنابراین، هرگونه وجوه مسدود شده توسط FTX که می تواند به عنوان دارایی مشتری ردیابی شود، تا زمانی که به مشتریان بازپرداخت نشود، نمی تواند برای پرداخت هزینه های غیرمشتری، مطالبات یا بستانکاران استفاده شود، مواردی که بیان می کند:

“اعضای طبقه مشتری نباید مجبور باشند در این مراحل ورشکستگی در صف با طلبکاران تضمین شده یا عمومی بدون وثیقه قرار گیرند تا فقط دارایی های املاک و مستغلات کاهش یافته گروه FTX و Alameda را به اشتراک بگذارند.”

اخیراً، وزارت دادگستری تحقیقاتی را در مورد محل اختفای حدود 372 میلیون دلار دارایی دیجیتال از دست رفته از FTX آغاز کرده است. در 12 نوامبر، در بحبوحه ورشکستگی و سقوط داخلی، FTX به مشتریان در مورد فعالیت غیرعادی کیف پول شامل حداقل 228523 اتر که خارج از بورس از یک عامل ناشناس منتقل شده بود، هشدار داد.

زمانی که کیف پول‌های رمزنگاری مرتبط با شرکت خواهر FTX، شرکت تجاری ورشکسته Alameda Research، چند روز پس از انتشار SBF با اوراق قرضه 250 میلیون دلاری، شروع به انتقال وجوه کردند، یک بازی ناپسند دیگر مشکوک شد.


نویسنده: David Attlee

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉