بحران FTX منجر به ورود رکورد در محصولات سرمایه گذاری کوتاه مدت می شود


هفته گذشته، پس از فروپاشی FTX، CoinShares احساسات سرمایه‌گذاران رمزارز را با ورود «رکورد» به محصولات سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت شکست داد.

سرمایه‌گذاران نهادی به احساسات منفی ناشی از فروپاشی FTX با ثبت رکوردهای نهادی در محصولات سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت متمرکز بر رمزنگاری پاسخ دادند.

به گفته جیمز باترفیل، مدیر ارشد استراتژی در CoinShares، 75 درصد از کل ورودی‌های سرمایه‌گذاران رمزنگاری نهادی برای هفته منتهی به 18 نوامبر در محصولات سرمایه‌گذاری کوتاه مدت سرمایه‌گذاری شده است – که اساسا شرط کاهش قیمت ارزهای دیجیتال است.

مجموع دارایی های مدیریت شده (AUM) برای سرمایه گذاران نهادی در حال حاضر به 22 میلیارد دلار رسیده است – پایین ترین سطح در دو سال گذشته، در حالی که باترفیل گفت که گرفتن موقعیت های فروش توسط سرمایه گذاران احتمالا “نتیجه مستقیم تداوم پیامدهای سقوط FTX است.”

در طول هفته، 14 میلیون دلار به محصولات سرمایه گذاری کوتاه مدت ETH سرازیر شد. CoinShares گفت که این “بزرگترین ورود هفتگی ثبت شده” است.

CoinShares به «عدم اطمینان مجدد» در مورد به‌روزرسانی شانگهای اتریوم که برای سپتامبر 2023 برنامه‌ریزی شده است، اشاره کرد و مقدار زیادی ETH که توسط بهره‌بردار FTX نگهداری می‌شود به عنوان دلایل احتمالی برای احساسات منفی ذکر کرد.

جریان ورودی محصولات سرمایه گذاری کوتاه مدت برای بیت کوین (BTC) به 18.4 میلیون دلار رسید. بر اساس گزارش‌ها، سهام بیت‌کوین ۱۷۳ میلیون دلار AUM دارد که به اوج ۱۸۶ میلیون دلار نزدیک می‌شود.

همچنین ظاهراً سرمایه‌گذاران در مجموع ۶ میلیون دلار آلت‌کوین کاهش می‌دهند، با خروج محصولات Solana (SOL)، XRP (XRP)، BNB (BNB) و Polygon (MATIC).

محصولات کوتاه بیت کوین در حال حاضر شروع به ورود 12.6 میلیون دلاری کرده اند و محصولات سهام بلاک چین بزرگترین خروجی هفتگی خود را از ماه می ثبت کرده اند. 2022.

مربوط: FTX آخرین غولی خواهد بود که در این چرخه سقوط می کند: یکی از بنیانگذاران صندوق سرمایه گذاری

در همین حال، اثر موجی بی‌اعتمادی سرمایه‌گذاران به مبادلات متمرکز بر بازار مالی سنتی حاکم است، زیرا کوین‌بیس قیمت سهام را در تاریخ نوامبر پایین‌تر اعلام کرد.

به گفته Google Finance، قیمت سهام صرافی کریپتو در آن روز با 8.9 درصد کاهش به کمتر از 41 دلار رسید. اکنون اندکی بهبود یافته و به حدود 41.20 دلار رسیده است، اما ساعاتی بعد با اندکی منفی 0.19 درصد به معامله ادامه داد.

قیمت سهام کوین بیس از زمان عرضه عمومی در 16 آوریل 2021 تقریباً 88 درصد کاهش یافته است.


نویسنده: Jesse Coghlan

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید