سقوط FTX دولت سنگاپور را در کرسی داغ پارلمان قرار می دهد


قانونگذاران اپوزیسیون اعتبار ناکامی آن را در محافظت از سرمایه گذاران فردی در برابر سقوط FTX زیر سوال بردند و خواستار داده هایی در مورد میزان خسارت وارده به سرمایه گذاران شدند.

فروپاشی صرافی ارزهای دیجیتال FTX که اکنون ورشکسته شده است، نخست وزیر سنگاپور و دولت حاکم را در یک صندلی داغ قرار داده است. نخست وزیر لی هسین لونگ و معاون نخست وزیر لارنس وانگ در مورد شکست خود در حمایت از سرمایه گذاران خرد با سؤالات سختی روبرو خواهند شد.

نمایندگان حزب مخالف کارگر 15 سوال در مورد سرمایه گذاری تماسک و فروپاشی FTX مطرح کردند. قانونگذاران اعتبار دولت را در نظارت بر میزان سرمایه گذاری های انجام شده توسط Temasek و صندوق ثروت دولتی GIC سنگاپور زیر سوال بردند.

یک روزنامه سنگاپور گزارش داد که بحث در مورد سیاست های دولت هنگام سرمایه گذاری در دارایی های دیجیتال در یک بحث پارلمانی در 28 نوامبر بیشتر مورد بررسی قرار خواهد گرفت. قانونگذاران اپوزیسیون کمیته ای دو حزبی را پیشنهاد کرده اند تا از تماسک در مورد استراتژی های سرمایه گذاری و رویکردهای مدیریت ریسک سوال کند.

سرمایه‌گذار دولتی سنگاپور Temasek یکی از 69 سرمایه‌گذاری بود که در دور سرمایه‌گذاری 420 میلیون دلاری صرافی ارز دیجیتال FTX در اکتبر 2021 سرمایه‌گذاری کرد. این شرکت 210 میلیون دلار در بازار سهام جهانی برای 1 درصد از سهام اقلیت و 65 میلیون دلار دیگر در برادرش سرمایه گذاری کرده بود. شرکت FTX.US با این حال، سرمایه‌گذار تحت حمایت دولت، کل سرمایه‌گذاری ۲۷۵ میلیون دلاری خود را در صرافی رمزنگاری «بدون توجه به نتیجه پرونده حفاظت از ورشکستگی FTX» نوشت.

مربوط: سرایت FTX: کدام شرکت ها تحت تأثیر سقوط FTX قرار گرفتند؟

تمسک همچنین تصریح کرد که علیرغم هشت ماه بررسی دقیق در سال 2021، قبل از تصمیم به سرمایه گذاری 275 میلیون دلاری در صرافی ارزهای دیجیتال شکست خورده، هیچ علامت قرمز قابل توجهی در وضعیت مالی FTX پیدا نکرد. به غیر از Temasek، Sequoia Capital نیز کل سرمایه گذاری 214 میلیون دلاری خود را در صرافی ارز دیجیتال ثبت کرد.

تأثیر سقوط FTX بسیار گسترده بود، با میلیون‌ها سرمایه‌گذار فردی که از سرمایه‌شان سوءاستفاده شده و توسط صرافی ارز دیجیتال برای کاهش ریسک خود استفاده شد. این فروپاشی همچنین منجر به بحث‌های نظارتی گسترده‌تر و تقاضا برای نظارت بهتر نظارتی بر این نهادهای متمرکز شد.


نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید