فروپاشی FTX خواستار «مقررات محتاطانه» در بریتانیا است

فروپاشی FTX خواستار «مقررات محتاطانه» در بریتانیا است


بریتانیا از فروپاشی FTX درس‌های احتیاطی می‌گیرد، زیرا موسسات بخش خصوصی و دولتی برای مقررات بیشتر درخواست می‌کنند.

سقوط FTX توسط بازیگران دولتی و خصوصی در بریتانیا به عنوان یک داستان هشدار دهنده و منادی مقررات محتاطانه تلقی می شود.

نایب رئیس بانک انگلستان، سر جان کانلیف، در مصاحبه ای با اسکای نیوز، پیش از تعطیلات آخر هفته کریسمس، تیتر خبرها شد و به طور خلاصه اعتقاد خود را مبنی بر اینکه باید از سرمایه گذاران بریتانیایی که به دنبال قرار گرفتن در معرض بازارهای ارزهای دیجیتال هستند، حمایت بیشتری کرد.

کانلیف ​​تاکید کرد که کاربران و سرمایه گذاران بالقوه ارزهای دیجیتال باید ساختاری برای سرمایه گذاری در طبقه دارایی داشته باشند که حفاظت و یکپارچگی مصرف کننده را مشابه بازارهای مالی سنتی ارائه دهد.

معاون فرماندار، علاقه روزافزون موسسات مالی و کاربران خرده‌فروشی به بازارهای کریپتو را به عنوان نیروی محرکه نیاز به نظارت بیشتر نظارتی در کشور برجسته کرد:

ما بانک‌ها و صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک و دیگرانی داشتیم که می‌خواستند در آن سرمایه‌گذاری کنند، و من فکر می‌کنم قبل از ادغام آن در سیستم مالی و تبدیل شدن به یک موضوع سیستمی باید در مورد مقررات فکر کنیم.»

کانلیف ​​همچنین از فروپاشی FTX به عنوان مثالی استفاده کرد که در آن پارامترهای نظارتی فعلی که صنعت مالی سنتی را هدایت می‌کنند ممکن است از کاربرانی که از جیب خود خارج می‌شوند محافظت کرده باشد.

ما چیزهایی مانند گم شدن پول مشتریان، تضاد منافع بین عملیات های مختلف، شفافیت، حسابرسی و حسابداری را دیده ایم.

کانلیف ​​با تشابه با صنعت قمار در بریتانیا، گفت که سرمایه گذاران باید به محیطی تنظیم شده دسترسی داشته باشند که از دست دادن دسترسی به وجوه مانند آنچه در فروپاشی FTX رخ داد، جلوگیری کند.

موارد مرتبط: قبض کریپتو بریتانیا برای محدود کردن خدمات از خارج: گزارش

کوین تلگراف با میچ مکیگیان، شریک شرکت سرمایه گذاری Blockchain Coinvestors تماس گرفت تا درباره محیط نظارتی فعلی برای ارزهای دیجیتال و اکوسیستم بلاک چین در بریتانیا اطلاعات بیشتری کسب کند.

Mechigian مستقر در لندن این دیدگاه را برجسته کرد که موسسات مالی و تنظیم‌کننده‌ها همچنان ارزش فناوری بلاک چین و دارایی‌های دیجیتال را در اقتصاد بریتانیا پس از برگزیت می‌بینند:

موسسات مالی و بانک‌های بریتانیا، که بسیاری از آنها قبلاً سرمایه‌گذاری هنگفتی در فناوری بلاک چین انجام داده‌اند، همچنان می‌خواهند در دیجیتالی‌سازی تجارت که با دارایی‌های دیجیتال، ارزها و کالاها آغاز شد، مشارکت کنند.

فروپاشی FTX اهمیت «تنظیم احتیاطی» را به گفته Mechigian نشان می دهد. وی افزود که تنظیم‌کننده‌های هوشمند در ایالات متحده و بریتانیا تمایزهای واضحی را بین کسب‌وکارهای «خارج از ساحل و متقلبانه» مانند FTX و راه‌حل‌های فناوری بلاک چین قانونی که دیجیتالی کردن دارایی‌ها، پول و تجارت را تسهیل می‌کنند، قائل شده‌اند.

سال 2022 یک سال پرتلاطم برای سیاست در بریتانیا بوده است و سه نخست‌وزیر جداگانه در عرض چند ماه روی کار آمدند. مکیگیان گفت که علیرغم هرج و مرج اقتصادی سیاسی، مجلس به تصویب قانون بازارهای مالی و خدمات ادامه می دهد که دارایی های رمزنگاری شده را به عنوان ابزار مالی به رسمیت می شناسد.


نویسنده: Gareth Jenkinson

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉