وانگ، یکی از بنیانگذاران FTX، در جلسه استماع SBF در مورد توافق نامه و اطلاعات در مورد مفاهیم مالی بحث می کند.


در آخرین روز شهادت، وانگ، یکی از بنیانگذاران FTX، در مورد صحبت با فدرال رزرو و نظر خود در مورد توییت “FTX خوب است” صحبت کرد.

روز ششم محاکمه Sam Bankman-Fried شاهد پایان شهادت گری وانگ مدیر ارشد فناوری FTX و آغاز شهادت کارولین الیسون، مدیر عامل سابق Alameda Research بود. وانگ از جمله در مورد توافق نامه ادعایی شهادت داد.

به گزارش Inner City Press در وانگ گفت این بود.

“به شما گفته شد چه کار کنید؟” پرسید.

وانگ پاسخ داد: “راستش را بخواهید، نامه ای 5000 دلاری یا بدتر از آن دریافت نکنید.”

“نامه 5K” به درخواستی اشاره دارد که توسط دولت تحت بخش 5K1.1 دستورالعمل مجازات ایالات متحده، بیانیه سیاست در مورد “کمک قابل توجه به مقامات” ثبت شده است. این به دولت این امکان را می دهد که با در نظر گرفتن اشکال مختلف همکاری، “کاهش مناسب” را در مجازات اعمال کند.

مطالب مرتبط: کارولین الیسون سام بنکمن فرید را به سوء استفاده از وجوه کاربران FTX متهم کرد.

دامیان ویلیامز، دادستان ایالات متحده در ناحیه جنوبی نیویورک اعلام کرد در 21 دسامبر، اتهاماتی علیه وانگ و الیسون “در ارتباط با نقش آنها در کلاهبرداری که به فروپاشی FTX کمک کرد” تشکیل شد. این دو به اتهامات وارده اعتراف کرده بودند و با تحقیقات دولت همکاری می کردند.

روس خاطرنشان کرد که وانگ به چهار اتهام، از جمله اتهامات توطئه، اعتراف کرد. روس پرسید: با چه کسی توطئه می کرد؟ “با سام [former FTX engineering director] نیشاد [Singh] و کارولین، وانگ گفت.

بر اساس گزارش دیگری از جلسه، وانگ فوق الذکر او 18 بار با مقامات دولتی دیدار کرد. دو جلسه اول با نمایندگانی از وزارت دادگستری، اداره فدرال تحقیقات، کمیسیون بورس و اوراق بهادار و اداره حمایت مالی از مصرف کننده بود و بانکمن-فرید در توییتی در 7 نوامبر به آنها گفت که «FTX به خوبی کار می کند. اظهارات “دارایی خوب است” درست بود.

وانگ شهادت داد که بعداً گفت این توییت دقیق اما گمراه کننده بود. وی گفت که امکان نقدینگی توکن های FTT صرافی وجود ندارد زیرا فروش در این اندازه باعث کاهش قیمت توکن می شود.

پیش از این، وکیل مدافع بانکمن-فرید از وانگ پرسید: “آیا تفاوت بین پرداخت بدهی و نقدینگی را می دانید؟” وانگ چنین پاسخ داد.

مجله: ریسک سپرده: صرافی های رمزنگاری واقعاً با پول شما چه می کنند؟
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید