مدیر عامل FTX می گوید در حال بررسی راه اندازی مجدد بازار سهام است: گزارش

مدیر عامل FTX می گوید در حال بررسی راه اندازی مجدد بازار سهام است: گزارش


FTX Trading، که به عنوان FTX.com فعالیت می کند، یکی از نزدیک به 130 شرکتی بود که پس از بحران نقدینگی که گروه FTX در ماه نوامبر گزارش داد، اعلام ورشکستگی کرد.

جان ری، که پیش از روند ورشکستگی، مدیر عامل صرافی ارزهای دیجیتال FTX شد، گزارش شده است که یک کارگروه راه اندازی مجدد FTX.com تشکیل داده است.

طبق گزارش 19 ژانویه وال استریت ژورنال، ری گفت که همه چیز در مورد آینده FTX.com “روی میز” است، از جمله راه بالقوه رو به جلو با راه اندازی مجدد صرافی. FTX Trading که به عنوان FTX.com فعالیت می کند، یکی از حدود 130 شرکت در گروه FTX بود که در نوامبر 2022 درخواست ورشکستگی فصل 11 را داد.

طبق گزارش‌ها، Ray در حال بررسی احیای صرافی رمزارز به عنوان بخشی از تلاش‌های خود برای متحد کردن کاربران است. FTX در 17 ژانویه گزارش داد که تحقیقاتش تقریباً 5.5 میلیارد دلار دارایی نقدی و بیش از 3 میلیارد دلار بدهی به 50 طلبکار بزرگ خود را شناسایی کرده است. به گفته مدیر عامل FTX، او بازخورد برخی از سهامداران را ارزیابی کرد که مبادله را یک “کسب و کار مناسب” می دانستند.

سقوط FTX و اتهامات متعاقب آن به بسیاری از مدیران آن موجی در فضای کریپتو در سال 2022 ایجاد کرد. کارولین الیسون، مدیر عامل سابق Alameda Research و گری وانگ یکی از بنیانگذاران FTX به اتهامات کلاهبرداری اعتراف کرده اند، در حالی که تا حد زیادی بسیاری از اتهامات علیه سلف ری، سم بنکمن-فرید را رد کرده اند. این مظنون که اعتراف به بی گناهی کرد، قرار است در ماه اکتبر برای محاکمه در دادگاه حاضر شود.

مربوط: مقامات ایالات متحده صفحه ای را برای اطلاع رسانی به قربانیان ادعایی FTX در مورد پرونده SBF راه اندازی کردند

گزارش شد که وانگ و الیسون به ری در ردیابی برخی از دارایی های شرکت کمک کردند، اما او اغلب با بانکمن-فرید خار معامله می کرد. مدیر عامل سابق مدعی شد که توسط شرکت حقوقی سالیوان و کراول و وکیل عمومی FTX ایالات متحده تحت فشار قرار گرفته است تا قبل از ورشکستگی شرکت، ری را مسئول FTX کند. ری همچنین گفت که Bankman-Fried دیگر هیچ نقشی در بازار سهام ندارد و نمی تواند برای بازار سهام صحبت کند.

ری با اشاره به بانکمن-فرید گفت: «نیازی به گفتگو با او نداریم. “او چیزی به ما نگفت که من نمی دانستم.”

SBF در یک پست در تاریخ 12 ژانویه در FTX در مورد “بازنگری اجمالی قبل از کالبد شکافی” گفت که ممکن است در صورت “بازراه اندازی مجدد” صرافی، امکان بازپرداخت به مشتریانی که دارایی های موجود هستند، وجود داشته باشد. تیم رسیدگی کننده به مراحل ورشکستگی و Bankman-Fried آشکارا در مورد رویکرد خود برای محاسبه ترازنامه FTX با یکدیگر اختلاف نظر داشتند و مدیر عامل سابق مدعی شد که FTX USA “کاملاً توانایی پرداخت بدهی” دارد.
نویسنده: Turner Wright

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉