با تشدید درخواست ها برای استیضاح، مدیر عامل FTX برای حفظ وکلا می جنگد

با تشدید درخواست ها برای استیضاح، مدیر عامل FTX برای حفظ وکلا می جنگد


چندین طرف با استناد به تضاد منافع و افشای ناکافی، به استخدام سالیوان و کرامول به عنوان مشاور ارشد FTX اعتراض کردند.

مدیرعامل صرافی کریپتو FTX درخواست برای جایگزینی شرکت حقوقی سالیوان و کرامول به عنوان مشاور ارشد در پرونده ورشکستگی را رد کرده است.

در تاریخ 11 نوامبر III به عنوان مدیرعامل جدید FTX منصوب شد. .

ری استدلال کرد که حفظ خدماتش به نفع طلبکاران FTX است، با این استدلال که:

«در این شرایط، مشاوران افراد بدی نیستند. افراد شرور عمدتاً به دلیل اطلاعات و حمایتی که از مشاوران وام گیرندگان به دستور من دریافت کرده اند، توسط مقامات جنایی مربوطه تعقیب می شوند.

در 14 ژانویه، اندرو آر. وارا، امین ایالات متحده، با استناد به دو موضوع جداگانه، به حفظ شرکت حقوقی اعتراض کرد.

او ادعا کرد که سالیوان و کرامول به اندازه کافی وابستگی و کارهای قبلی خود را برای FTX افشا نکرده اند. وی همچنین خاطرنشان کرد که بر اساس اطلاعات در دسترس عموم، یکی از شرکای سابق شرکت حقوقی 14 ماه قبل از تشکیل پرونده ورشکستگی، مشاور FTX بوده است.

در همین حال، وکیل جیمز ای مورفی، با استفاده از حساب توییتر MetaLawMan، در 14 ژانویه پیشنهاد کرد که کار قبلی شرکت حقوقی برای FTX تنها تضاد منافع در این پرونده نبوده است.

او ادعا کرد که شرکت سهام خصوصی Apollo Global مطالبات طلبکاران را از مشتریان FTX بسیار کمتر از ارزش آنها خریداری کرده است. مورفی خاطرنشان می کند که رئیس هیئت مدیره آپولو، جی کلیتون، نیز در سالیوان و کرامول کار می کند که به اطلاعات مالی حساس دسترسی دارد.

هیئت امنای ایالات متحده همچنین معتقد بود که درخواست فعلی برای حفظ سالیوان و کرامول ناقص است زیرا آنها شغل یک حسابرس مستقل را “اخاذی” می کنند و طرفین خدمات خود را به قیمت میراث FTX تکرار می کنند.

متولی ابتدا در اول دسامبر خواستار انتصاب حسابرس مستقل شد و با استناد به بخشی از قانون ورشکستگی که تعیین حسابرس را در مواقعی که بدهی های معین از 5 میلیون دلار فراتر برود الزامی می کند.

مربوط: SBF می گوید سالیوان و کرامول با ادعای ورشکستگی در تناقض است

در 10 ژانویه، یک گروه دو حزبی متشکل از چهار نماینده ایالات متحده نامه ای به جان دورسی قاضی ورشکستگی دلاور ارسال کرد و از او خواست که پیشنهاد او برای استخدام یک بازرس مستقل را تأیید کند و اظهار داشت که معتقد نیستند این شرکت حقوقی می تواند به عنوان یک طرف “بی ربط” شناخته شود.

با این حال، دورسی این نامه را “ارتباطات یک طرفه نامناسب” نامید و گفت که هنگام تصمیم گیری برای انتصاب حسابرس مستقل یا تایید ابقای سالیوان و کرامول، این موضوع را در نظر نخواهد گرفت.

با این حال، دورسی درخواست تجدید نظر طلبکار FTX را در 10 ژانویه در هنگام تصمیم گیری در مورد حفظ سالیوان و کرامول بررسی خواهد کرد، و طلبکار همچنین استدلال می کند که کار قبلی شرکت حقوقی برای FTX باعث ایجاد تضاد منافع شده است.
نویسنده: Luke Huigsloot

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉