فروش دارایی FTX توسط هیئت امنای ایالات متحده مورد سوال قرار گرفت: گزارش

فروش دارایی FTX توسط هیئت امنای ایالات متحده مورد سوال قرار گرفت: گزارش


هیئت امنای ایالات متحده به برنامه های FTX برای فروش واحدهای خود در اروپا و ژاپن و سایر مشاغل اعتراض کرده است.

به گزارش رویترز، برنامه‌های صرافی ارزهای دیجیتال ورشکسته FTX برای فروش معاملات آتی ارز دیجیتال و خانه تسویه حساب LedgerX، در میان سایر مشاغل، توسط هیئت امنای ایالات متحده در ژانویه مورد سوال قرار گرفت.

بر اساس این پرونده، اندرو وارا، متولی ایالات متحده، با ادعای اینکه اطلاعات ارزشمند در مورد ورشکستگی صرافی ممکن است قبل از هر گونه فروش به خطر بیفتد، خواستار تحقیقات مستقل شد. در سند آمده است:

«فروش دلیل بالقوه با ارزش دعوی علیه مدیران، افسران و کارکنان بدهکاران یا هر شخص یا نهاد دیگری، تا زمانی که یک تحقیق کامل و مستقل علیه همه افراد و نهادهایی که ممکن است در هر یک از آنها دخیل باشند انجام نشده باشد، نباید مجاز باشد. رفتار نادرست، سهل انگاری، یا دیگر دعوای قابل اقدام.

مدیریت جدید FTX قصد دارد واحدهای خود را در ژاپن و اروپا به همراه صرافی مشتقات LedgerX و پلت فرم مبادله سهام Embed بفروشد تا وجوه از دست رفته مشتریان صرافی را بازیابی کند. در پرونده ای به تاریخ 15 دسامبر، وکلای نماینده FTX استدلال کردند که فروش این مشاغل ارزش دولت FTX را به حداکثر می رساند.

مطالب مرتبط: مشتریان FTX اطلاعات بیشتری در مورد برنامه های FTX برای فروش شرکت های تابعه خود می خواهند

وکلای FTX همچنین پیش‌بینی می‌کنند که فروش بالقوه واحدها بسیار ساده‌تر خواهد بود، زیرا آنها اخیراً خریداری شده و مستقل از FTX فعالیت می‌کنند. مناقصات این نهاد قرار است با فروش Embed در ماه فوریه آغاز شود و پس از آن سه مناقصه دیگر در ماه مارس برگزار شود.

FTX ژاپن در ماه نوامبر به دلیل ورشکستگی شرکت مادرش، مشمول دستورات تعلیق و بهبود تجارت شد. به گزارش کوین تلگراف، FTX Europe همچنین مجوزها و عملیات خود را به درخواست کمیسیون بورس و اوراق بهادار قبرس به حالت تعلیق درآورده است.

بیش از 110 طرف علاقه مند به خرید یک یا چند شرکت از 134 شرکت درگیر در روند ورشکستگی هستند. FTX تاکنون 26 قرارداد عدم افشای اطلاعات را با طرف مقابل امضا کرده است.

سام بنکمن-فرید، بنیانگذار و مدیر عامل سابق FTX، تمام اتهامات مربوط به سقوط صرافی ارزهای دیجیتال در تاریخ 3 ژانویه را رد کرد، از جمله کلاهبرداری در انتقال سیمی، کلاهبرداری از اوراق بهادار، و نقض مالی کمپین.


نویسنده: Ana Paula Pereira

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉