FTX از قاضی ورشکستگی می خواهد که از ادعای مالکیت سهام رابینهود توسط BlockFi جلوگیری کند

FTX از قاضی ورشکستگی می خواهد که از ادعای مالکیت سهام رابینهود توسط BlockFi جلوگیری کند


56 میلیون سهم بازار رابینهود در حال حاضر تقریباً 450 میلیون دلار ارزش دارد.

صرافی ارز دیجیتال FTX از یک قاضی ورشکستگی در ایالات متحده کمک گرفته است تا از ادعای 450 میلیون دلار سهام Robinhood که توسط Sam Bankman-Fried، مدیر عامل سابق شرکت وام دهنده رمزارز BlockFi خریداری شده است، جلوگیری کند.

در 28 نوامبر، BlockFi شکایتی را تنظیم کرد و از شرکت هلدینگ بانکمن-فرید Emergent Fidelity Technologies برای انتقال 56 میلیون سهم از Robinhood Markets درخواست کرد. گفته می‌شود که این سهام به عنوان وثیقه برای وام‌هایی که BlockFi به شرکت تجارت ارز دیجیتال Alameda Research داده است، داده شده است.

هر دو FTX و Alameda قبل از پرداخت وام های خود توسط BlockFi اعلام ورشکستگی کردند. اما FTX، در پرونده خود به دادگاه ورشکستگی ایالات متحده، استدلال کرد که قانون از شرکت در برابر تلاش های وصول بدهی محافظت می کند.

FTX گفت که سهام متعلق به Alameda Research است و اصرار داشت که شرکت های FTX در حال مبارزه سهام را در اختیار داشته باشند در حالی که تحقیقات در مورد سایر ادعاهای مالکیت ادامه دارد. به غیر از BlockFi، بانکمن-فرید و طلبکار FTX، یوناتان بن شیمون نیز سهام دارند.

اگر دادگاه تصمیم به رد درخواست برای نگهداری سهام بگیرد، FTX همچنین یک رویکرد جایگزین “طولانی کردن تعلیق خودکار” دارایی ها را پیشنهاد کرده است. به گفته FTX، این “همه طلبکاران، از جمله BlockFi و دیگران را قادر می‌سازد تا بتوانند در فرآیند ادعای منظم شرکت کنند”.

مربوط: مدیران FTX و Alameda اتهامات کلاهبرداری را می پذیرند: جامعه پاسخ می دهد

Bankman-Fried اخیراً پس از اینکه ادعا کرد فقط 100000 دلار در بانکش باقی مانده است، پس از شرایط سخت 250 میلیون دلاری وثیقه آزاد شد. این اوراق توسط والدین مدیر عامل سابق FTX با استفاده از سرمایه خانه مستقر در کالیفرنیا تضمین شد.

جامعه ارزهای دیجیتال از اینکه چگونه Bankman-Fried پس از ادعای اینکه پول زیادی برایش باقی نمانده بود، توانست نیاز به ظاهر غیرقابل حل را برآورده کند، متحیر شد. برخی حتی مدیر عامل سابق FTX را به استفاده از وجوه دزدیده شده مشتری برای دور نگه داشتن او از زندان متهم کردند. دیگران عادلانه بودن توانایی بانکمن-فرید برای گذراندن تعطیلات خود را در خانه ای مجلل زیر سوال می برند.


نویسنده: Ezra Reguerra

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉