FTX 2.0 در راه است، Multichain FUD و Worldcoin شش رقم را افزایش می دهند: Hodler’s Digest، 21-27 می


FTX در حال راه اندازی مجدد است، مسائل Multichain باعث عدم اطمینان می شود و پروژه رمزنگاری Sam Altman Worldcoin میلیون ها دلار جمع آوری کرده است.

داستان های برتر این هفته

بایننس سپرده‌ها را برای توکن‌های پل‌شده به حالت تعلیق در می‌آورد و به دنبال شفافیت از تیم Multichain است.

صرافی کریپتو بایننس پس از روزها عدم اطمینان در مورد پروتکل Multichain، سپرده‌های ۱۰ توکن پل‌شده را به حالت تعلیق درآورده است. تراکنش‌های پروتکل زنجیره‌ای متقابل طی چند روز گذشته با اطلاعات کمی از تیم Multichain در مورد مسائل جاری، در چندین پل به تعویق افتاده است. Multichain در توییتی در ۲۴ مه اعلام کرد که برخی از مسیرهای زنجیره ای به دلیل فورس ماژور در دسترس نیستند و زمان بازیابی سرویس نامشخص است. بنیاد فانتوم 449740 MULTI (2.4 میلیون دلار) را در SushiSwap از نقدینگی حذف کرد. توکن MULTI در طول هفته سقوط کرد. شایعاتی در توییتر منتشر شد مبنی بر اینکه تیم Multichains توسط پلیس چین با 1.5 میلیارد دلار بودجه قرارداد هوشمند تحت کنترل مقامات دستگیر شده است.

FTX 2.0 به زودی راه اندازی می شود؟ پرونده دادگاه نشان می دهد که یک طرح راه اندازی مجدد در حال کار است

برنامه های احیای صرافی ورشکسته FTX ممکن است به زودی به واقعیت تبدیل شود. بر اساس اسناد بایگانی دادگاه، مدیریت جدید FTX در ماه گذشته مجموعه‌ای از جلسات را با طلبکاران و بدهکاران برگزار کرد، برنامه‌های راه‌اندازی مجدد صرافی را بررسی کرد و مواد مورد نیاز برای راه‌اندازی مجدد آن به‌عنوان FTX 2.0 را نهایی کرد. اسناد همچنین نشان می دهد که FTX ممکن است به زودی وارد یک فرآیند مناقصه شود. گزارش‌های قبلی نشان می‌داد که راه‌اندازی مجدد ممکن است در اوایل سال 2024 انجام شود، زیرا صرافی در حال حاضر بیش از 7 میلیارد دلار دارایی را بازیابی کرده است.

Sam Altmans Worldcoin 115 میلیون دلار برای هویت غیرمتمرکز تضمین می کند

بازار نزولی مانع از افزایش 115 میلیون دلاری Worldcoin در این هفته در دور سری C خود به رهبری Blockchain Capital نشده است. این وجوه برای پشتیبانی از ID غیرمتمرکز جهانی و اپلیکیشن جهانی کیف پول دیجیتال بدون گاز که اخیراً راه اندازی شده است، استفاده خواهد شد. این پروژه توسط سام آلتمن، مدیر عامل OpenAI تأسیس شد و توسط توسعه دهندگان Tools for Humanity برای رسیدگی به مسائل ناشی از پیچیدگی نمایی هوش مصنوعی، مانند اثبات شخصیت، ساخته شد. توکن WLD Worldcoin در ایالات متحده و برخی از کشورهای دیگر در دسترس نیست.

فارنهایت برنده مناقصه خرید دارایی های وام دهنده کریپتو سلسیوس است

کنسرسیوم کریپتو فارنهایت برنده جنگ مناقصه وام دهنده ورشکسته رمزارز Celsius Network شده است. این پیشنهاد شامل دارایی های سلسیوس است که قبلاً به ارزش تقریبی 2 میلیارد دلار، شامل مجموعه ای از وام های شرکتی، ارزهای رمزنگاری شده سهام، استخراج، دارایی های جایگزین و بیش از 450 میلیون دلار در ارزهای دیجیتال مایع است. پشت سر این کنسرسیوم، شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر Arrington Capital و ماینر ارز دیجیتال US Bitcoin Corp قرار دارند. سلسیوس در ژوئیه 2022 برای حفاظت از ورشکستگی اقدام کرد و به طولانی شدن زمستان کریپتو در صنعت کمک کرد.

روز پیتزا بیت کوین 2023: انجمن سالگرد اولین تراکنش شناخته شده BTC را جشن می گیرد

در اوایل این هفته، جامعه کریپتو سیزدهمین سالگرد اولین تراکنش بیت کوین را جشن گرفت، جایی که توسعه دهنده Laszlo Hanyecz اولین خرید مستند کالا با BTC را انجام داد. این مبادله شامل 10000 بیت کوین به ارزش 41 دلار در آن زمان و دو پیتزا از یک رستوران محلی در فلوریدا بود. این نقطه عطف به یک جشن سالانه برای فضای کریپتو تبدیل شده است و اعضای جامعه به این نکته یادآوری می‌کنند که صنعت از زمان معامله تا کجا پیش رفته است. بیش از یک دهه بعد، شبکه پیشگام ارزهای دیجیتال به لطف ظهور Ordinals با موج جدیدی از اختلال مواجه شده است که نیاز به توسعه‌دهندگان و سرمایه برای ساخت راه‌حل‌های لایه ۲ را برجسته می‌کند.

برنده و بازنده

در آخر هفته، بیت کوین (بیت کوین) آنجا 26737 دلاراتر (ETH) همچنین 1831 دلار و XRP همچنین 0.46 دلار. ارزش کل بازار 1.12 دلار تریلیون، با توجه به CoinMarketCap.

در میان 100 ارز دیجیتال برتر، سه آلتکوین پردرآمد هفته، Render Tokens بودند. (RNDR) 16.86٪، کاوا (KAVA) 10.71٪ و Huobi Token (HT) در 9.44٪.

سه آلتکوین برتر هفته از دست دادن GMX (GMX) -13.3٪، سوئی (SUI) -12.38٪ در فانتوم (FTM) -11.00٪.

برای اطلاعات بیشتر در مورد قیمت کریپتو، حتما تحلیل بازار کوین تلگراف را مطالعه کنید.

همچنین بخوانید
امکانات

Ordinals بیت کوین را به نسخه بدتر اتریوم تبدیل کردند: آیا می توانیم آن را برطرف کنیم؟

امکانات

قبیله گرایی سمی توییتر: سوخت یک موشک کریپتو را تامین می کند؟

به یاد ماندنی ترین نقل قول ها

فکر نمی‌کنم بسیاری از مردم مفهوم مالکیت داده‌های دیگران را درک کنند، بنابراین فکر می‌کنم بلاک چین در آینده بسیار مهم خواهد بود.

گری واینرچاککارآفرین ارزهای دیجیتال

اجماع اتریوم را بیش از حد بارگذاری نکنید.

ویتالیک بوترینیکی از بنیانگذاران اتریوم

شما حق دارید بیت کوین بسازید. تنها دلیلی که این مردم در واشنگتن آن را دوست ندارند این است که آن را کنترل نمی کنند.

ران دیسانتیسفرماندار فلوریدا

این تجربه [with Ledger Recover] او بسیار متواضع بوده است. […] ما مسیر جامعه را درک می کنیم و از ارتباط نادرست عذرخواهی می کنیم.

پاسکال گوتیهمدیر عامل لجر

[Bitcoin is] خیلی خوب بدون بخش بازاریابی، بدون زیرساخت، بدون انگیزه. بنابراین توزیع مردمی است و بیشتر توزیع شده است.

منیب علیمدیرعامل Trust Machines

با اتخاذ مسئولانه هوش مصنوعی، می‌توانیم سیاست‌های خود را برای خدمت بهتر به جوامع خود تغییر دهیم.

سابین دیمامدیر عامل Humans.ai

پیش بینی هفته

بیت کوین قیمت واقعی 20000 دلار را نگه می دارد زیرا تحلیلگر می بیند که حرکت های بزرگی در راه است

بیت کوین به پایین ترین حد 10 هفته اخیر خود رسیده است، اما تحلیلگران قدیمی به سرمایه گذاران می گویند که وحشت را نادیده بگیرند.

فیلیپ سوئیفت، خالق منبع داده LookIntoBitcoin و یکی از بنیانگذاران مجموعه معاملاتی DecenTrader، در به روز رسانی در توییتر در 25 می، افزایش مداوم قیمت بیت کوین را مشاهده کرد. سوئیفت خلاصه کرد: “امروز وحشت زیادی در بازار وجود دارد.”

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، بیت کوین/دلار در حال حاضر در حال آزمایش شجاعت میانگین های متحرک کلیدی در برابر اهداف نزولی معامله گران از 25000 دلار و کمتر است. حتی سوئیفت معتقد است که بیت کوین می تواند در ماه های آینده تا 20000 دلار کاهش یابد، اگرچه در بازه های زمانی بالاتر همچنان به رشد خود ادامه می دهد.

با بزرگنمایی، بیت کوین در واقع عملکرد خوبی دارد و همانطور که برای این مرحله از چرخه انتظار می رود. او اضافه کرد که یک شکست واضح BTC بالاتر از قیمت واقعی وجود دارد، با اشاره به کل قیمتی که آخرین بار عرضه BTC در آن حرکت کرده است. به گفته LookIntoBitcoin، در حال حاضر کمی بیش از 20000 دلار است.

FUD هفته

پروتکل DeFi WDZD Swap برای 1.1 میلیون دلار مورد سوء استفاده قرار گرفت: CertiK

پروتکل DeFi WDZD Swap اخیراً برای 1.1 میلیون دلار بایننس-پیگد اتر مورد سوء استفاده قرار گرفت. طبق گزارشی از شرکت امنیتی بلاک چین CertiK، یک بهره‌بردار معروف با برچسب Fake_Phishing750 توسط BSCScan قراردادی را ایجاد کرد که سپس توکن‌ها را از پروتکل خارج کرد. پس از ایجاد قرارداد مخرب، مهاجم از آن برای اجرای 9 تراکنش استفاده کرد که وجوه موجود در قرارداد Swap LP را که در آن ETH واریز شده بود مصرف کرد. CertiK اظهار داشت که Fake_Phishing750 مسئول حمله به پروتکل دیگری به نام Swap X بوده است.

کمیسر سابق CFTC می‌گوید ETH می‌تواند هم یک امنیت و هم یک کالا باشد

دن برکوویتز، کمیسر سابق کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده، ادعا کرده است که توکن بومی اتریوم، اتر، می تواند هم یک کالا و هم یک امنیت باشد. CFTC قراردادهای آتی و سوآپ کالا را تنظیم می کند، در حالی که SEC فقط اوراق بهادار را تنظیم می کند. با این حال، اگر چیزی از نظر CFTC یک دارایی و طبق تعریف SEC یک امنیت باشد، کاملاً ممکن است که هر دو سازمان نظارتی بر آن صلاحیت داشته باشند.

بایننس سوء مدیریت صندوق را رد می کند و آن را تئوری توطئه می نامد

بایننس در پاسخ به گزارش رویترز مبنی بر اینکه صرافی ارزهای دیجیتال وجوه مشتری را با درآمد شرکت ترکیب می‌کند، ادعاهایی مبنی بر سوء مدیریت وجوه مشتری را رد کرد. به گفته منابع رویترز، بایننس ظاهراً بین سال‌های 2020 و 2021 میلیاردها دلار درآمد شرکت و سرمایه مشتری را با هم ترکیب کرده است که اکثریت قریب به اتفاق آن در حساب‌های نگهداری شده در بانک سیلورگیت رخ داده است که اکنون ورشکسته شده است. در توییتر، پاتریک هیلمن، مدیر ارتباطات بایننس، این گزارش را تئوری توطئه 1000 کلمه ای توصیف کرد.

ویژگی های برتر Cointelegraph

دریافت وام مسکن با استفاده از وثیقه رمزنگاری: دیوانه یا خطرناک؟

سرمایه گذاران کریپتو معمولاً روی کاغذ ثروتمند هستند اما نمی توانند از بانک وام مسکن دریافت کنند. اما نشان دادن بیت کوین خود به عنوان وثیقه برای وام مسکن بسیار خطرناک است.

DeFi Dad, Hall of Flame: متأسفانه اتریوم دست کم گرفته می شود اما قوی تر می شود

DeFi Dad با همه چیز از فروش دوربین گرفته تا تحویل غذا سروکار داشته است، اما این بینش رمزنگاری او بود که ۱۵۲۱۰۰ دنبال کننده در توییتر برای او به ارمغان آورد.

Crypto City: راهنمای اوزاکا، دومین شهر بزرگ ژاپن

فناوری دفتر کل غیرمتمرکز احتمالاً همه چیزهایی است که هوش مصنوعی نیست: شفاف، قابل ردیابی، قابل اعتماد و ضد دستکاری. آیا هوش مصنوعی می تواند کدورت راه حل های جعبه سیاه را متعادل کند؟


نویسنده: Editorial Staff

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید