قیمت FTM زمانی که فانتوم از مسیر 30 ساله رونمایی کرد (بدون نیاز به فروش سکه) 50 درصد افزایش یافت.


تلاش بنیاد فانتوم برای رفع نگرانی در مورد ریسک احتمالی FTX تاکنون برای قیمت FTM موفقیت آمیز بوده است.

فانتوم (FTM) به حرکت صعودی خود در 30 نوامبر ادامه داد و در میان گزارش‌هایی مبنی بر اینکه بنیاد Fantom در حال کسب سود ثابت و داشتن 30 سال باند پرواز بدون نیاز به فروش هیچ توکن FTM است.

دارایی های FTM فانتوم از 3 درصد به 14 درصد افزایش یافته است.

قیمت FTM حدود 13.5 درصد افزایش یافت و به بالاترین سطح سه هفته اخیر 0.24 دلار رسید. این رالی به عنوان بخشی از روند بهبودی گسترده‌تر بود که از 22 نوامبر آغاز شد و به حدود 0.17 دلار کاهش یافت. این به معنای افزایش 50 درصدی قیمت در 8 روز گذشته است.

جالب اینجاست که این رالی پس از آن که آندره کرونه، “معمار” بنیاد فانتوم، سوابق مالی شرکت را در 28 نوامبر اعلام کرد، شتاب بیشتری گرفت و نشان داد که این شرکت دارایی های دیجیتالی به ارزش 340 میلیون دلار است و سالانه بیش از 10 میلیون دلار درآمد دارد. بخصوص:

نوامبر 2022 – بیش از 450 میلیون FTM، بیش از 100،000،000 دلار اصطبل، > 100،000،000 دلار دارایی رمزنگاری، 50،000،000 دلار دارایی غیرکریپتو. نرخ سوختن حقوق 7000000 دلار در سال. 30 سال دیگر فرصت داریم (بدون نیاز به لمس FTM)

نمودار قیمت روزانه FTM/USD. منبع: TradingView

برخی از پروژه های رمزنگاری و بلاک چین به دلیل پتانسیل آنها برای قرار گرفتن در معرض شرکت های شکست خورده آسیب دیده اند.

به عنوان مثال، فروپاشی صرافی رمزنگاری FTX باعث افت شدید قیمت در Solana (SOL) و توکن های پروژه مرتبط مانند Serum (SRM) شد. FTX و شرکت خواهرش Alameda Research بزرگترین حامیان اکوسیستم Solana بودند.

عملکرد اکوسیستم سولانا در دوره های زمانی مختلف منبع: مساری

Alameda همچنین در فوریه 2021 توکن های FTM به ارزش 35 میلیون دلار را خریداری کرد تا اعتبار سنجی در بلاک چین Fantom شود. این ریسک ممکن است عامل اصلی عملکرد پایین FTM در روزهای اول نوامبر باشد، زمانی که قیمت تا 35 درصد کاهش یافت.

Cronje هرگونه وابستگی به FTX/Alameda را کم اهمیت جلوه داد و توضیح داد که اعتباربخش بودن بخشی از این بنیاد نیست.

او نوشت: «بر خلاف بسیاری از رقبای ما، این بنیاد دارای مقدار نسبتاً کمی FTM است.

“اکثر L1های قابل مقایسه 50 تا 80 درصد از عرضه توکن را دارند. در زمان راه اندازی، فانتوم کمتر از 3 درصد را در اختیار داشت. امروز ما بیش از 14 درصد داریم. ما ترجیح می دهیم توکن های خود را بخریم، توکن های خود را “نفروشیم”. برای “مشارکت”.

Cronje همچنین اعلام کرد که Fantom در ژانویه 2022 همکاری های بیشتری را با Alameda واگذار می کند.

نهنگ ها و ماهی های FTM روی هم انباشته می شوند

داده‌های زنجیره‌ای Fantom نشان می‌دهد که آدرس‌هایی با بیش از ۱ میلیون FTM توکن‌هایی را در طول سقوط بازار ارزهای دیجیتال به رهبری FTX توزیع کرده‌اند.

از سوی دیگر، عرضه توکن‌های فانتوم توسط آدرس‌هایی با موجودی بین 1 تا 1 میلیون FTM در نوامبر افزایش یافت که نشان‌دهنده عقب ماندگی قوی در میان سرمایه‌گذاران ثروتمند (نهنگ‌ها) و فقیرترین (ماهی‌ها) شبکه است.

توزیع منابع فانتوم بین آدرس‌هایی با تعادل FTM 1 بی‌نهایت. منبع: Santiment

به عبارت دیگر، این سرمایه گذاران انتظار دارند که FTM در آینده بهبود قیمت قوی را تجربه کند.

مطالب مرتبط: از FTX بیاموزید و سرمایه گذاری در حدس و گمان را متوقف کنید

شاخص های فنی تا حدودی از چشم انداز صعودی حمایت می کنند. قیمت FTM اکنون یک صعود تقریباً 20 درصدی به سمت 0.30 دلار را هدف قرار داده است که مطابق با خط روند بالایی و میانگین متحرک نمایی 50-3B (50-3B EMA؛ موج قرمز) کانال نزولی غالب توکن است، همانطور که در زیر نشان داده شده است.

نمودار قیمت سه روزه FTM/USD. منبع: TradingView

برعکس، آزمایش 0.30 دلار به عنوان مقاومت می تواند شاهد عقب نشینی قوی FTM به سمت خط روند پایین کانال نزولی نزدیک به 0.16 دلار باشد که در جولای 2021 به عنوان حمایت عمل کرد، یا 30 درصد کاهش قیمت نسبت به سطوح امروزی.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Yashu Gola

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید