برنی مدوف به بانکمن-فرید: حداکثر گرایان بیت کوین تایید کردند

برنی مدوف به بانکمن-فرید: حداکثر گرایان بیت کوین تایید کردند


شباهت های بین سم بنکمن-فرید و برنی مدوف بسیار زیاد است. در جنبه مثبت، هر دو مرد این واقعیت را برجسته کردند که حداکثر گرایان بیت کوین از طرح های پونزی مصون هستند.

مدت ها قبل از بیت کوین (BTC)، برنی مدوف در رأس طولانی ترین و بزرگترین کلاهبرداری تاریخ قرار داشت. ظهور و سقوط بی‌درنگ Sam “SBF” Bankman-Fried، مدیر عامل سابق صرافی ارزهای دیجیتال FTX، در مقایسه با آن تسریع شده است. در حالی که شباهت‌ها عمیق است، داستان این نیست: سازمان‌هایی را با بهانه‌های نادرست بسازید، با افراد صاحب قدرت روابط برقرار کنید، مشتریان را کلاهبرداری کنید، تا زمانی که ممکن است زنده بمانید و سعی کنید گرفتار نشوید.

مشاوران مدوف در سال 2008، از اواخر نوامبر تا اوایل دسامبر، با یک مشکل «نقدینگی» مواجه بودند، جایی که صندوق قادر به پاسخگویی به درخواست‌های بازخرید مشتریان نبود. در ظاهر، زمان بندی سه ماهه چهارم سقوط مدوف بیش از یک دهه پیش به طرز وحشتناکی شبیه به رونق FTX در سال 2022 است. بیت کوین کنندگانی که کلیدهای خود را نگه می دارند هرگز با “مشکل نقدینگی” مواجه نخواهند شد زیرا بیت کوین آنها برای بهره برداری از چیز دیگری استفاده نمی شود. این سخت ترین پول است تا زمانی که در اختیار صاحب واقعی خود باشد.

حتی در نزدیکی سقوط، مدوف قصد داشت 173 میلیون دلار به عنوان پاداش اولیه به خانواده و دوستانش بپردازد. زمانی که مادوف در 9 دسامبر 2008 توسط پسرانش مورد بازجویی قرار گرفت، به کلاهبرداری در مقیاس بزرگ اعتراف کرد. اعداد، در بسیاری از موارد، بخش‌هایی از کلاهبرداری FTX هستند. حداکثرگرایان بیت کوین به جوامع خود یادآوری می کنند که نمی توان به بازده، محافظان شخص ثالث و انسان ها اعتماد کرد. معرفی ساتوشی ناکاموتو ادامه دارد.

پسران مدوف بلافاصله با یک وکیل تماس گرفتند و او به آنها توصیه کرد با مقامات فدرال تماس بگیرند. مدوف در 11 دسامبر، یک روز پس از اطلاع آژانس های فدرال از کلاهبرداری دستگیر شد.

مربوط: نتیجه پیگرد قانونی SBF ممکن است تعیین کند که IRS چگونه خسارات FTX شما را مدیریت خواهد کرد.

در 8 نوامبر، Changpeng Zhao، مدیرعامل بایننس در توییتر پست کرد که قصد دارد به طور موقت FTX را خریداری کند اما بلافاصله تصمیم خود را تغییر داد و یک مشکل “نقدینگی” در FTX ظاهر شد. ماکسیمالیست های بیت کوین یا به آن خیره شده بودند و سرهای خود را با ناباوری تکان می دادند – آنها می دانستند که موضوع زمان است – یا فقط به زندگی خود ادامه می دهند. بسیاری از ماکسیمالیست ها Mt. او می توانست بخشی از Gox باشد. «تنگ بیدارباش» برای برخی از کاربران بیت کوین یک مراسم آغاز تاسف بار است. FTX بسیاری از ماکسیمالیست های جدید بیت کوین را چاپ خواهد کرد.

در ماه دسامبر، SBF در باهاما دستگیر شد. به عنوان نویسندگان و محققین، ما مطمئن هستیم که ارتباط با زمان دستگیری مدوف در 11 دسامبر 2008 بلافاصله شناسایی و بررسی خواهد شد.

در حالی که SBF بر اساس “توافق بین ایالات متحده و باهاما” با استرداد به ایالات متحده مواجه است، او با محکومیت های زندانی مشابه مادوف مواجه است، که با محکومیت زرادخانه ای به 150 سال محکوم می شود. این محکومیت ها عبارت بودند از:

 • 40 سال برای دو اتهام پولشویی بین المللی
 • 20 سال برای یک کلاهبرداری اوراق بهادار
 • 20 سال برای یک کلاهبرداری ایمیلی
 • 20 سال برای یک کلاهبرداری رادیویی
 • 20 سال برای ارائه نادرست به سازمان بورس و اوراق بهادار
 • 10 سال برای پولشویی
 • پنج سال در کلاهبرداری مشاور سرمایه گذاری
 • پنج سال برای ارائه نادرست
 • پنج سال برای شهادت دروغ
 • پنج سال برای سرقت از طرح مزایای کارکنان

برای ارائه چشم اندازی، طولانی ترین مجازات برای کلاهبرداری مالی اخیر به ترتیب زیر است:

 • شالوم وایس (845 سال)
 • نورمن اشمیت (330 سال)
 • برنی مدوف (150 ساله)
 • فردریک براندو (55 ساله)
 • تساوی برای رتبه پنجم بین چارلز لوئیس، ادواردو ماسفرر، چالانا مک فارلند و لنس پولسن که به 30 سال زندان محکوم شدند.

با توجه به اسناد انتشار محدود در زمان انتشار، نام SBF می‌تواند در پنج فهرست برتر فهرست‌شده در بالا باشد – احتمالاً حتی در بالای صفحه یا نزدیک به آن. این عادلانه است با توجه به اینکه، در میان دیگر ادعاها، کمک های مالی سیاسی او ممکن است بر انتخابات سیاسی ایالات متحده تأثیر گذاشته یا تأثیر گذاشته باشد.

مربوط: زمان آن فرا رسیده است که طرفداران کریپتو از فرقه های شخصیتی حمایت نکنند

شماره زندانی مدوف 61727-054 بود. توجه داشته باشید که این هشت رقم به طرز عجیبی نشان دهنده شماره حساب، سابقه بایگانی SEC یا کد مالی مخفی نیست. این شماره ها شماره زندانی سابق مدوف در مجتمع اصلاحی فدرال باتنر بود.

اگر و/یا زمانی که زمان فرا برسد، SBF ممکن است با یک مقدار عددی مشابه به جای یک نام مستعار سه حرفی (“SBF”) به خاطر سپرده شود. زمان به ما نشان خواهد داد. به یاد داشته باشید، مدوف اعتراف به گناه کرد و هنوز 150 سال زندان داشت و در نهایت در حین بازداشت درگذشت.

بیت کوین > رشوه

بیایید واضح بگوییم: این کلیدهای شما هستند، نه سکه های شما.

از دادن پول به سختی و بیت کوین خود به اشخاص ثالث “معتمد” خودداری کنید. چه SBF یک روز در زندان بماند و چه چندین عمر را سپری کند، آینده SBF برای حداکثرگرایان بیت کوین معنایی ندارد. در واقعیت، اگر SBF منتشر شود، رویداد تنها هرم بزرگ‌تری را تایید می‌کند که کاربران بیت‌کوین به خوبی از آن آگاه هستند.

حداکثر گرایان بیت کوین به موعظه خود ادامه می دهند و رویدادهایی مانند فروپاشی FTX (در میان بسیاری از صرافی های دیگر) یادآور سخنان ناکاموتو است که برگه سفید بیت کوین را آغاز کرد: «تجارت اینترنتی تقریباً به طور کامل به مؤسسات مالی وابسته شده است که به عنوان اشخاص ثالث مورد اعتماد عمل می کنند. […] در حالی که این سیستم برای اکثر تراکنش ها به اندازه کافی خوب کار می کند، از ضعف های ذاتی مدل مبتنی بر اعتماد رنج می برد.”

در بررسی حرص و آز، عدم همدلی و فساد عمومی که بشر در طول تاریخ شاهد آن بوده است، درس های زیادی آموخته شده و هنوز هم هست. و همانطور که رویدادهایی به این بزرگی رخ می دهد، در قلب هر شکست اعتماد یا عدم اعتماد وجود دارد.

ارزش بازار بیت کوین بین 2013-2023. منبع: CoinMarketCap

مدل اثبات کار بیت‌کوین، شامل، اما نه محدود به نحوه انجام تراکنش‌ها، ثبت مهرهای زمانی، تنظیم نرخ هش، گره‌های پخش شبکه، پاداش‌دهی به مشوق‌ها، تأیید صحت و رمزگذاری حریم خصوصی، راه‌حلی است که بسیاری از بیت‌کوین‌داران دارند. بیا بگیر در راحتی اعتماد به جای افراد در پروتکل است. بارها و بارها، جهانی تکه تکه و بازیگران بی‌وجدان از سیستمی حمایت می‌کنند که مبتنی بر اعتماد نیست.

مربوط: از نیویورک تایمز گرفته تا WaPo، رسانه‌ها بر سر بنکمن-فرید می‌چرخند

مهم نیست که سیستم‌های مالی، صرافی‌ها یا «ارزهای دیجیتال» آینده چقدر به خوبی تنظیم، طراحی یا مهندسی شده‌اند، همه آنها نقطه شکست یکسانی دارند: طبیعت انسانی و طمع.

کاربران بیت کوین این را درک می کنند، و با آگاهی بیشتر از کلاهبرداری های مالی که به طور مستقیم یا غیرمستقیم تحت تأثیر قرار می گیرند، بیت کوین همچنان به عنوان راه حل آشکار ظاهر می شود. SBF می تواند به نسل جدیدی از “سرمایه گذاران” همان درس سختی را که والدین آنها آموخته اند بیاموزد: وقتی چیزی بیش از حد خوب است که درست باشد، اغلب اینطور نیست.

نه شکست FTX و نه ارتباط بالقوه بین SBF و مقامات ارشد جای تعجب نیست. جای تعجب نیست که مجازات ها با جرم یا جنایت ها مطابقت ندارند. در واقعیت، حداکثرگرایان متوجه می‌شوند که بیت‌کوین مدت‌ها پس از نشستن غبار SBF وجود خواهد داشت. طرح بعدی Ponzi را اجرا کنید – به نظر می رسد حداکثر گرایان بیت کوین مصون هستند.

کنت ماینر او استاد حقوق در دانشگاه باپتیست کالیفرنیا است. او پس از اتمام دوره کارشناسی خود در دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در سن برناردینو، مدرک دکترای خود را از دانشکده حقوق دانشگاه ایالتی غربی دریافت کرد.
دکتر. ریسته سیمجانوفسکی او استاد مدیریت دولتی در دانشگاه باپتیست کالیفرنیا است. او دکترای خود را از دانشگاه لاورن دریافت کرد.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: Dr. Riste Simnjanovski & Kenneth Minesinger

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉