از سیگنال خفاش تا بیت کوین: طرح “قرص نارنجی” به بانک ها در حالی که اتحادیه اروپا مقررات ارزهای دیجیتال را هدایت می کند


لوگوی بیت کوین در ساختمان بانک مرکزی اروپا در فرانکفورت روشن می شود، زیرا بیت کوین داران بانکداران را به مطالعه بیت کوین تشویق می کنند.

“سیگنال می رود و ظاهر می شود. اینطور شد. این طور خواهد بود.» هر زمان که گاتهام با یک تهدید وجودی روبرو می شود، سیگنال خفاش آسمان شب را روشن می کند. در دنیای کمیک دی سی، بتمن همیشه برای نجات روزی که احضار می شود ظاهر می شود.

علاقه مندان به بیت کوین در آلمان این هفته تاکتیک مشابهی را اجرا کردند و لوگوی ارزهای دیجیتال پیشرو را با پیام «مطالعه بیت کوین» در کنار ساختمان بانک مرکزی اروپا در فرانکفورت مزین کردند. تصاویر به طور گسترده در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شد و طرفداران برجسته بیت کوین (BTC) و پروفایل های مختلف شرکتی نمایشگر را ستایش کردند.

دوز ضرب المثل “قرص نارنجی” به ویژه با توجه به اینکه صنعت بانکداری جهانی پس از فروپاشی موسسات بزرگ ایالات متحده مانند بانک سیلیکون ولی و بانک امضا مورد بررسی قرار گرفته است، بسیار مناسب است.

در همین حال، نمایندگان پارلمان اروپا لایحه جدیدی را با تمرکز بر مبارزه با پولشویی و مبارزه با تامین مالی تروریسم تصویب کرده اند و قوانین جدید بالقوه ای را برای اجرای الزامات KYC برای خدمات مالی سنتی و مرتبط با رمزنگاری ایجاد می کند.

علاوه بر این، نمایندگان مجلس در تلاشند تا پرداخت های نقدی و رمزنگاری را برای کالاها و خدماتی که مشتریان قابل شناسایی نیستند، محدود کنند. طبق پیش نویس قانون، قوانین پرداخت نقدی را تا 7000 یورو برای تراکنش های ارز دیجیتال یا تا 1000 یورو در صورت ناشناخته بودن هویت کاربر محدود می کند.

موارد مرتبط: دلایل زیادی برای افول بانک سیلیکون ولی وجود دارد، اما رمزارز تنها دلیل نیست.

این قوانین جدید پیشنهادی جدا از لایحه پیشنهادی پارلمان اروپا برای بازارهای دارایی رمزنگاری شده (MiCA) است که مجموعه‌ای از قوانین و دستورالعمل‌های پیشنهادی با هدف تنظیم بازار ارزهای دیجیتال در اروپا است که قرار است در سال 2024 اجرایی شود.

لیام مورفی، مدیر عامل Wachsman EMEA، به کوین تلگراف گفت که لایحه AML-CFT که در 28 مارس تصویب شد، بر تصویب قوانین سختگیرانه تر در اتحادیه اروپا برای رفع شکاف ها در مبارزه با پولشویی، تامین مالی تروریسم و ​​اجتناب از تحریم ها تمرکز دارد.

“اگرچه برخی از انتقال ها وجود دارد، مانند بسیاری از اقدامات سیاستی، این یک مسیر سیاست جداگانه برای MiCA است. لازم به ذکر است که این تنها یک گام دیگر در روند نظارتی است و این لایحه هنوز تا تصویب فاصله دارد.”

مورفی افزود که او به دنبال شفافیت بیشتر در مورد اینکه آیا محدودیت‌های تراکنش ارزهای دیجیتال فقط برای تراکنش‌های تجاری اعمال می‌شود، نه انتقال بین افراد خصوصی.

با توجه به اینکه Wachsman به عنوان یک شرکت ارتباطاتی به تعدادی از ارائه دهندگان خدمات ارزهای دیجیتال خدمات می دهد، مورفی خاطرنشان کرد که شرکت کنندگان در صنعت بیشتر آگاه می شوند که صنعت می تواند از مقررات برای برآورده کردن پتانسیل کامل خود استفاده کند.

«نوآوری ذاتاً غیر قابل پیش بینی است. ما در یک انقلاب دیجیتالی زندگی می‌کنیم و خطر واقعی قانون‌گذاری بیش از حد و کاهش مقررات وجود دارد.»

اروین ولودر، کارشناس ارشد سیاست در انجمن بلاک چین اروپا نیز در مورد پیامدهای لایحه پارلمان اروپا در مورد پرداخت ارزهای دیجیتال با کوین تلگراف صحبت کرد.

او تاکید کرد که شفافیت بیشتر در مورد مقررات AML/CTF مورد استقبال قرار می گیرد، اما مدعی شد که استاندارد دوگانه به طور مداوم برای پرداخت های رمزنگاری اعمال می شود.

ولودر گفت که، با توجه به بازخورد صنعت، نمایندگان پارلمان اروپا قبلاً به دلیل مشکل‌ساز بودن غیرضروری در مورد نیاز به گذراندن یک CASP برای فرآیند KYC طبق ماده 59a عقب‌نشینی کرده‌اند:

محدودیت‌های تراکنش‌های رمزنگاری نشان می‌دهد که تراکنش‌های کریپتو از نظر AML/CTF ۷ برابر ریسک‌تر از تراکنش‌های نقدی هستند، که با داده‌های فعلی در مورد پولشویی جهانی همخوانی ندارد.

اینکه چگونه سرویس‌های ارزهای دیجیتال مانند پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) و حتی نهادهای مستقل غیرمتمرکز توسط قوانین جدید بالقوه اداره می‌شوند نیز دشوار است.

MiCA «مالی کاملاً غیرمتمرکز» را کنار گذاشته است زیرا تعریف زنجیره مسئولیت اغلب دشوار است.

Voloder از مثالی استفاده کرد، با توجه به اینکه یک پلتفرم DeFi می‌تواند یک رابط «رو به مشتری» داشته باشد، اما فعالیت اقتصادی واقعی در قرارداد هوشمند «عایق‌شده و مستقل از لایه رابط» صورت می‌گیرد.

این نشان می‌دهد که استراتژی شکل‌دهی به حاشیه‌های صنعت وجود دارد که می‌تواند تعهدات و تعهدات گزارش پیش‌فرض را بر فضای DeFi، از جمله NFTها، تحمیل کند.

قانون مبتنی بر AML شامل رمزنگاری برای تشدید تراکنش‌های تجاری در سراسر اروپا می‌شود. در همین حال، فضای ارزهای دیجیتال، شکست‌های اخیر صنعت بانکداری سنتی را روشن می‌کند. آنچه باید پاسخ داده شود این است که در حال حاضر کدام صنعت نیاز به نظارت بیشتری دارد.

مجله: از هر 10 فروش NFT، 4 مورد جعلی است: یاد بگیرید علائم تجارت شستشو را تشخیص دهید
نویسنده: Gareth Jenkinson

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید