تنظیم کننده فرانسوی AMF تنها دو وب سایت رمزنگاری را برای کل سال در لیست سیاه قرار داده است

تنظیم کننده فرانسوی AMF تنها دو وب سایت رمزنگاری را برای کل سال در لیست سیاه قرار داده است


در بحبوحه بازار نزولی سال 2022، AMF و ACPR تنها دو وب سایت مرتبط با رمزنگاری را در لیست سیاه در مقایسه با 24 وب سایت در سال گذشته قرار داده اند.

تنظیم‌کننده‌های مالی در فرانسه همچنان به پرچم‌گذاری بازیکنان غیرقانونی در بازارهای ارز خارجی (فارکس) و ارزهای دیجیتال ادامه می‌دهند و دسته جدیدی از وب‌سایت‌های مرتبط را در لیست سیاه قرار می‌دهند.

تنظیم کننده بازار سهام فرانسه Autorité des Marchés Financiers (AMF) و اداره نظارت و حل و فصل محتاطانه (ACPR) لیست سیاه خود را از وب سایت هایی که به عنوان سرمایه گذاری های غیرمجاز در دارایی های فارکس و رمزنگاری شناسایی شده بودند به روز کردند.

از 15 وبسایتی که به تازگی در لیست سیاه قرار گرفته‌اند، تنها دو سایت یک لینک مستقیم به رمزارز را به نام خود پیشنهاد می‌کنند. این وب سایت ها شامل 24cryptoforextrading.net و cryptoneyx.io هستند.

بر اساس این اعلام، AMF و ACPR وب‌سایت‌های مرتبط با کریپتو را به میزان قابل توجهی نسبت به سال گذشته معرفی کردند. در سال 2022، مقامات در مجموع دو وب سایت در دسته مشتقات رمزنگاری را در لیست سیاه قرار دادند که نسبت به 24 سایت در سال گذشته 92 درصد کاهش داشت.

در پاسخ، رگولاتورها در مجموع 49 نام را به لیست سایت هایی اضافه کردند که مجاز به ارائه سرمایه گذاری در فارکس نیستند، در مقایسه با 61 مورد از این وب سایت ها در سال 2021.

AMF و ACPR از سرمایه گذاران خواستند که هوشیار باشند و اطمینان حاصل کنند که کارگزارانی که محصولات یا خدمات مالی ارائه می دهند مجاز به فعالیت در فرانسه هستند. رگولاتورها خاطرنشان کردند که سرمایه گذاران باید به ثبت رسمی ارائه دهندگان خدمات سرمایه گذاری مجاز و فهرست واسطه های مجاز در دسته های مشاور سرمایه گذاری مالی یا تامین مالی جمعی مراجعه کنند.

کاهش قابل توجه در تعداد وب‌سایت‌های مرتبط با رمزنگاری که توسط AMF در سال 2022 پرچم‌گذاری شده‌اند، ظاهراً می‌تواند به زمستان جاری ارزهای دیجیتال نسبت داده شود. از سال 2021، بازار ارزهای دیجیتال از نوامبر 2021 بیش از 70 درصد کاهش یافته است و ضررهای زیادی را برای سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است.

دفتر مطبوعاتی AMF بلافاصله به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ نداد.

مربوط: فرانسه ممکن است مجوز پلتفرم های رمزنگاری را اعمال کند

همانطور که قبلا گزارش شده بود، دولت فرانسه به دلیل موضع دوستانه خود در قبال صنعت دارایی های دیجیتال با اعطای تاییدیه های متعدد به شرکت های بزرگ ارزهای دیجیتال جهانی شناخته شده است. در ماه مه، AMF در صرافی بزرگ جهانی بایننس ثبت نام کرد و به طور رسمی به این شرکت اجازه داد تا خدمات مرتبط با رمزارز را در فرانسه ارائه دهد.


نویسنده: Helen Partz

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉