سرمایه گذاران فرانسوی از بایننس برای زیان بیش از 2.4 میلیون یورو شکایت کردند

سرمایه گذاران فرانسوی از بایننس برای زیان بیش از 2.4 میلیون یورو شکایت کردند


بایننس فرانسه و بایننس هولدینگ لیمیتد به اتهام فعالیت های تجاری گمراه کننده و پنهان کاری متقلبانه مورد شکایت قرار گرفته اند.

بر اساس گزارش های رسانه های محلی، بایننس فرانسه و شرکت مادر آن، Binance Holdings Limited، توسط 15 سرمایه گذار در فرانسه به اتهام اقدامات تجاری گمراه کننده و پنهان کاری متقلبانه مورد شکایت قرار گرفته اند.

در شکایتی که در 14 دسامبر ثبت شد، شاکیان ادعا کردند که بایننس با تبلیغات و توزیع خدمات رمزنگاری قبل از ثبت نام از مقامات کشور، قوانین فرانسه را نقض کرده است. همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده است، تنظیم کننده بازار مالی فرانسه Autorité des marchésfinanciers مجوزی را به بایننس به عنوان ارائه دهنده دارایی های دیجیتال در می 2022 اعطا کرد. این مجوز به صرافی رمزارز اجازه می داد خدماتی مانند نگهداری دارایی و تجارت کریپتو را ارائه دهد.

گزارش شده است که این شکایت حاوی اسکرین شات هایی است که فعالیت رسانه های اجتماعی را قبل از مجوز بایننس نشان می دهد، از جمله یک کانال تلگرامی به نام Binance French. شاکیان همچنین ادعا کردند که در پی سقوط TerraUSD (UST) بیش از 2.4 میلیون یورو از دست داده اند، در حالی که بایننس اعلام کرد که توکن توسط دلار آمریکا پشتیبانی می شود.

موارد مرتبط: فرانسه ممکن است پلتفرم های کریپتو را مجبور به صدور مجوز کند

بایننس فرانسه در یک پست وبلاگی به سوالات مربوط به این پرونده پاسخ داد. بر این اساس، این شرکت در مدت مذکور هیچ گونه ارتباط تبلیغاتی در فرانسه انجام نداده و متذکر شده است که «گروه‌های تلگرام تالارهای انجمن جهانی هستند» و به کاربران اجازه می‌دهد تا به صورت داوطلبانه کانال ایجاد کرده و مشارکت کنند.

Binance همچنین به سوالاتی در مورد تبلیغات Terra stablecoin در کشور پرداخت. این شرکت اعلام کرد که ارتباطات آن با بایننس به‌عنوان «توکن‌های ایمن، نه پایه»، به اشتراک گذاشته می‌شود. این صرافی همچنین خاطرنشان کرد که همیشه شامل هشدارهای مربوط به ریسک بازار برای محصولات کریپتو می‌شود که افشای آن را بیشتر تقویت می‌کند.

همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده است، مجموعه ای از رویدادهای دراماتیک در می 2022 منجر به کاهش بی سابقه قیمت توکن LUNA و استیبل کوین TerraUSD (UST) شد که برای حفظ برابری الگوریتمی با دلار آمریکا طراحی شده بود اما ارزش خود را از دست داد. تثبیت شد و به زیر 0.30 دلار سقوط کرد.


نویسنده: Ana Paula Pereira

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉