بانک مرکزی فرانسه به عنوان بخشی از مقررات DeFi به بررسی گواهینامه و ادغام شرکت می پردازد


بانک دو فرانس یک بررسی خوب مکتوب از مسائل مربوط به DeFi و مقررات آتی MiCA را همراه با توصیه‌هایی ارائه کرد.

بانک دو فرانس با بررسی دقیق امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و رویکردهای بالقوه برای تنظیم آن، به بحث اروپایی مقررات دارایی‌های دیجیتال کمک کرده است. نویسندگان گفتند که با توجه به استفاده روزافزون از توکن سازی در امور مالی و معرفی فناوری بلاک چین در بسیاری از بخش های اقتصادی، اکنون زمان این بحث است.

این مقاله که توسط اعضای مرکز نوآوری فین‌تک در Autorité de contrôle Prudentiel et de résolution بانک مرکزی فرانسه نوشته شده است، اشاره می‌کند که اصطلاح DeFi طیفی از خدمات، فناوری‌ها و ریسک‌های مرتبط با دارایی‌های رمزنگاری را پنهان می‌کند. این خطرات را نمی توان به اندازه کافی با مقررات فعلی مورد توجه قرار داد:

ایده اصلی ارائه شده در این مقاله این است که مقررات مالی بدون عامل نمی تواند به سادگی سیستم هایی را که در حال حاضر بر امور مالی سنتی حاکم هستند، تکرار کند.

این سند پیشنهاد می‌کند که مقررات از طریق صدور گواهینامه می‌تواند امنیت زیرساخت بلاک چین را تقویت کند، کنترل با ترکیب سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز (DAO) و کنترل بر واسطه‌هایی که اجازه دسترسی به خدمات DeFi را می‌دهند، می‌تواند حفاظت از مشتری را افزایش دهد. همانطور که در حال حاضر نوشته شده است، مقررات بازار دارایی های رمزنگاری اتحادیه اروپا (MiCA) خدمات کاملاً غیرمتمرکز را مستثنی می کند و باید «ارائه دهندگان خدمات دارایی رمزنگاری» را مجدداً تعریف کند تا امکان گسترش این مقررات را به واسطه های DeFi فراهم کند.

این مقاله استدلال کرد که کد بلاک چین ممکن است تابع حداقل استانداردها باشد. با این حال، کنترل تراکم ظرفیت‌های تأیید در یک DAO مملو از پیچیدگی‌ها و اثرات درون زنجیره‌ای بر روی یک بلاک چین عمومی است، بنابراین نویسندگان یک «مکانیسم راه‌حل» را انتخاب کردند که می‌تواند پس از رسیدن به حد بالایی راه‌اندازی شود. یک بلاک چین خصوصی مزیت انتخاب بازیکنان قابل اعتماد را دارد، اما به یک چارچوب نظارتی خاص تری نیاز دارد.

مطالب مرتبط: بانک مرکزی فرانسه CBDC مبتنی بر بلاک چین را برای بازار بدهی آزمایش می کند

همچنین، کد در قراردادهای هوشمند ممکن است از طریق هر یک از مکانیسم‌های مختلف مورد تایید قرار گیرد تا اطمینان حاصل شود که مطابق با هدف کار می‌کند. پیشگویی های غیرمتمرکز را می توان برای جلوگیری از تبانی تنظیم کرد.

مقررات استیبل کوین یک مکمل ضروری برای مقررات DeFi خواهد بود، زیرا “دیگر برای عملکرد DeFi ضروری نیست”. به دلیل آخرین رای گیری در این ماه، این موضوع توسط چارچوب MiCA پیچیده شده است، زیرا “مقررات MiCA در مورد خدمات ارائه شده به صورت کاملا غیر متمرکز و بدون هیچ واسطه ای اعمال نمی شود.” برای تنظیم استفاده از استیبل کوین ها در DAO ها، یک قانون اضافی نیز باید در اینجا معرفی شود.

استدلال های مقاله 45 صفحه ای که شامل پرسشنامه مشورتی نمی شد، شدید است. با این حال، ترجمه انگلیسی خود را با زبان واضح و توضیحات جامع در مورد فناوری DeFi و مشکلات درک شده با آن متمایز می کند.

مجله: موسس Polygon Miden، ZK «پایان بازی» را برای مقیاس‌بندی بلاک‌چین‌ها تجمیع می‌کند
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *