رئیس بانک مرکزی فرانسه پیش از قوانین اتحادیه اروپا برای مجوز کریپتو تلاش می کند

رئیس بانک مرکزی فرانسه پیش از قوانین اتحادیه اروپا برای مجوز کریپتو تلاش می کند


رئیس بانک فرانسه گفت که آشفتگی در بازارهای کریپتو ثابت کرده است که شرکت‌های کریپتو باید «در اسرع وقت» به یک طرح مجوز اجباری روی آورند.

فرانسوا ویلروی دی گالهو، رئیس بانک فرانسه، با اشاره به آشفتگی فعلی در بازارهای کریپتو، خواستار سخت‌تر شدن شرایط صدور مجوز برای شرکت‌های کریپتو در فرانسه شده است.

رئیس بانک مرکزی در سخنرانی خود در پاریس در 5 ژانویه گفت که فرانسه نباید منتظر قوانین آتی ارزهای دیجیتال اتحادیه اروپا برای تصویب مجوز اجباری برای ارائه دهندگان خدمات دارایی دیجیتال محلی (DASP) باشد.

لایحه بازار دارایی های رمزنگاری شده پارلمان اروپا (MiCA) در کنار سایر مقررات، یک رژیم مجوز برای اتحادیه اروپا ارائه می دهد و انتظار می رود که به طور بالقوه در سال 2024 لازم الاجرا شود.

بر اساس گزارشی در بلومبرگ در 5 ژانویه، ویلروی در سخنرانی خود به بخش مالی کشور پرداخت و گفت:

“تمام اختلالات در سال 2022 از یک باور ساده تغذیه می شود: مطلوب است که فرانسه در اسرع وقت به جای ثبت نام، به مجوز اجباری DASP روی آورد.”

در حال حاضر، کسب‌وکارهای رمزنگاری که تجارت و نگهبانی رمزارز را ارائه می‌کنند، ملزم به «ثبت‌کردن» در تنظیم‌کننده بازار کشور، سازمان بازارهای مالی (AMF) هستند.

مجوز DASP اختیاری است و افرادی که دارای مجوز هستند باید تعدادی از الزامات مربوط به سازمان، مدیریت و امور مالی را رعایت کنند.

با این حال، هیچ یک از 60 شرکت رمزنگاری ثبت شده در AMF در حال حاضر مجوز DASP را ندارند.

ویلروی در یک میزگرد در پاریس در دسامبر 2017 سخنرانی می کند. تصویر: موسسه ژاک دلور

درخواست ویلروی پس از پیشنهاد دسامبر 2022 توسط کمیسیونر مالی سنا، هروه موری، مبنی بر لغو بندی که به شرکت ها اجازه می دهد بدون مجوز فعالیت کنند، صورت می گیرد.

قوانین فعلی در فرانسه به شرکت ها اجازه می دهد تا سال 2026 بدون مجوز فعالیت کنند، حتی اگر MiCA به قانون تبدیل شود و یک رژیم مجوز ایجاد کند، یا زمانی که آن زمان فرا برسد.

بحث های پارلمانی درباره این اصلاحیه در ژانویه آغاز خواهد شد.

مربوط: تنظیم کننده فرانسوی AMF تنها 2 وب سایت رمزنگاری را برای کل سال در لیست سیاه قرار داده است

MiCA از سپتامبر 2020 در پارلمان اتحادیه اروپا فعال است.

در نتیجه مذاکرات سه جانبه بین شورای اروپا، کمیسیون اروپا و پارلمان اروپا در 10 اکتبر 2022، کمیته امور اقتصادی و پولی پارلمان اروپا (ECON) سال 2022 را تصویب کرد.

رای گیری نهایی برای MiCA از اواخر سال 2022 به فوریه 2023 موکول شد. استفان برگر، یکی از اعضای پارلمان اروپا، در نوامبر 2022 به کوین تلگراف گفت که دلیل این تأخیر «مقدار عظیم کار برای زبان شناسان حقوقدان با توجه به دراز مدت» است. متن قانونی.»


نویسنده: Jesse Coghlan

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉