مشاوره Metaverse فرانسه به دنبال ورودی به عنوان جایگزینی برای “غول های فناوری” است.


دولت در مورد تجربیات و نگرانی‌های کاربران Metaverse و همچنین موانع احتمالی شرکت‌های محلی هنگام ورود به دنیای مجازی می‌پرسد.

دولت فرانسه به دنبال افکار عمومی در مورد آنچه متاورس یا “جهان غوطه ور مجازی” می نامد، است تا “استراتژی فرانسوی” را برای صنعت امیدوارکننده شکل دهد و جایگزینی برای “غول های بین المللی” ارائه دهد.

در 11 آوریل، اداره کل شرکت فرانسه مشاوره ای را منتشر کرد که در آن از شرکت ها، انجمن ها، شهروندان و محققان خواسته شد تا به یک سری سوالات در مورد “جعبه های ماسه ای” پاسخ دهند.

او بیان کرد که هدف از این مشاوره این بود که به عموم مردم اجازه دهد تا انتظارات خود را در مورد چگونگی پیش‌بینی فناوری متاورس بیان کنند و «یک جایگزین برای جهان‌های غوطه‌ور مجازی که در حال حاضر توسط غول‌های بین‌المللی ارائه می‌شود» ارائه کنند.

او بر توسعه سریع فناوری واقعیت مجازی و واقعیت افزوده تاکید کرد و خاطرنشان کرد که این به “بخش مهمی از بحث اقتصادی” تبدیل شده است زیرا بسیاری از شرکت ها خود را به عنوان ارائه دهندگان راه حل یا کاربران معرفی می کنند.

این مشاوره از به کار بردن مستقیم اصطلاح «متاورس» اجتناب می‌کند و می‌گوید که هنوز «موضوع بحث در بحث عمومی» است و مشورت فرصتی برای «ترس کردن ارتباط آن» فراهم می‌کند.

گزیده ای از نظرسنجی برای شهروندان، ترجمه شده از فرانسه. منبع: وزارت اقتصاد

این مشاوره، نظرسنجی‌های مختلفی را برای شهروندان، کسب‌وکارها، انجمن‌ها و محققان ارائه می‌کند، اما همه آنها حول سطح دانش پیرامون جعبه‌های شنی، میزان تقاضا برای چنین فضاهایی و چالش‌های بالقوه متمرکز هستند.

اگرچه برخی از سوالات در میان ذینفعان پرسیده شد، اما تفاوت های اساسی وجود داشت.

شهروندان در مورد تجربه‌شان با فناوری‌هایی مانند واقعیت ترکیبی، بلاک چین و نرم‌افزار رندر سه‌بعدی، و همچنین نگرانی‌های اصلی و قصد آنها برای شرکت در فعالیت‌های همهجانبه مجازی در آینده، مورد سؤال قرار می‌گیرند.

در همین حال، از شرکت‌ها در مورد موانعی که ممکن است مانع پیشرفت شرکت‌های فرانسوی در ساخت متاورس شوند، و انتظارات آنها از تقاضا از متخصصان و عموم مردم و آنچه فکر می‌کنند «بر اساس» جهان‌های فراگیر فردا خواهد بود، سؤال می‌شود.

مرتبط با: مروری بر متاستور در سال 2022

هم از کسب و کارها و هم از محققان در مورد زمینه هایی که باید برای تامین مالی اولویت بندی شوند، سوال شد، اما از محققان خواسته شد دیدگاه خود را برای تجربیات فراگیر مجازی در کنار سوالات چند گزینه ای توضیح دهند.

این امر پس از آن صورت می گیرد که گروهی از متخصصان صنعت در هفته بلاک چین در پاریس در 22 مارس روی صحنه رفتند تا در مورد اینکه چگونه تنظیم کننده ها می توانند آنچه را که در Metaverse می گذرد تفسیر کنند و چگونه مشاغل می توانند وارد Metaverse شوند، بحث کنند.

وکیل جولی جاکوب و موسس شرکت حقوقی Jacob Avocats در این پنل خاطرنشان کردند که “هیچ استانداردی وجود ندارد” و افزودند که این “فرصتی واقعا عالی” برای ایجاد مجموعه ای از قوانین و استانداردهای اخلاقی است.

مجله: چگونه می توان “رویای Metaverse” را در سال 2023 احیا کرد؟


نویسنده: Ciaran Lyons

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *