فرانسه ممکن است مجوز پلتفرم های رمزنگاری را اعمال کند


پارلمان فرانسه در ژانویه 2023 درباره اصلاحیه ای که رفتار مثبت برای شرکت های رمزنگاری را لغو می کند، بحث خواهد کرد.

به دنبال روند جهانی برای تشدید مقررات ارزهای دیجیتال به دنبال شکست‌های اخیر بازار، فرانسه ممکن است در رژیم صدور مجوز برای ارائه‌دهندگان دارایی دیجیتال تجدید نظر کند. این امر تلاش های این کشور برای معرفی خود به عنوان یکی از طرفدارترین کشورهای اروپایی را به چالش خواهد کشید.

به گزارش فایننشال تایمز، هروه موری، عضو کمیسیون مالی سنای فرانسه، تغییری را برای حذف بندی پیشنهاد کرده است که به شرکت‌های ارز دیجیتال اجازه می‌دهد بدون مجوز کامل تا سال 2026 فعالیت کنند. رژیم فعلی این امکان را حتی پس از بازارهای کریپتو حفظ می کند. دارایی ها (MiCA) در سال 2024 به قانون تبدیل می شود.

تغییر موری به گزینه فعالیت بدون کنترل های سخت پایان می دهد زیرا شرکت ها را ملزم می کند از اکتبر 2023 مجوزی از Autorité des Marchés Financiers (AMF) دریافت کنند. به گفته وی، فروپاشی FTX بازی را از این نظر تغییر داد:

این باعث شده است که برخی از بازیکنان در سیستم فرانسه احساس کنند که همه چیز باید به شدت تنظیم شود.”

در حال حاضر حداقل 50 شرکت ثبت شده در فرانسه بدون مجوز AMF فعالیت می کنند. تیری فیلیپونات، یکی از اعضای سابق هیئت مدیره AMF، سطح حمایت از سرمایه گذاران در این رژیم را “بسیار ملایم اگر غایب نباشد” توصیف می کند.

مربوط: پلیس فرانسه از تحقیقات کارآگاه توییتر Crypto برای دستگیری کلاهبرداران استفاده می کند

این اصلاحیه در 13 دسامبر توسط سنا تصویب شد و در ژانویه 2023 به پارلمان ارائه خواهد شد. توسط نمایندگان فرانسوی.

دولت امانوئل ماکرون، که اخیراً دومین دوره ریاست جمهوری خود را آغاز کرده است، به دلیل حمایت صریح از صنعت دارایی دیجیتال مشهور است. در ماه آوریل، قبل از دور دوم انتخابات ریاست جمهوری، ماکرون اعتقاد خود را به ضرورت افزایش تعداد تک شاخ های فناوری در کشور، توسعه سیاست NFT و یک “متاضلاع اروپایی” ابراز کرد. با این حال، او همچنین تردید خود را نسبت به بخش مالی خود تنظیم کرد.


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید