Founder of $7.5M

بنیانگذار 7.5 میلیون دلار “طرح کلاهبرداری وقیحانه” به مدت 8 سال پشت میله های زندان


راندال کراتر میلیون‌ها نفر را که قربانیان طرح کریپتو متقلبانه‌اش از دست داده‌اند جبران می‌کند و با 100 ماه زندان و به دنبال آن سه سال حبس مشروط روبرو خواهد شد.

راندال کراتر، بنیانگذار «سکه بزرگ من» و کلاهبردار محکوم به 100 ماه زندان و پرداخت بیش از 7.6 میلیون دلار به قربانیان این طرح کلاهبرداری محکوم شد.

وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) در 31 ژانویه گفت که کراتر توسط قاضی دنیس کاسپر از دادگاه منطقه ای ایالات متحده در ماساچوست محکوم شده است.

این حکم تقریباً شش ماه پس از آن صادر شد که کریتر توسط هیئت منصفه فدرال در 21 ژوئیه 2022 به چهار فقره کلاهبرداری الکترونیکی، سه مورد تراکنش های پولی غیرقانونی و یک تجارت انتقال پول بدون مجوز محکوم شد.

My Big Coin توسط کراتر در سال 2013 تاسیس شد و به اشتباه به عنوان یک سرویس پرداخت ارز دیجیتال که قربانیان را بین سال‌های 2014 تا 2017 جذب کرد، به بازار عرضه شد.

کراتر ادعا کرد که سکه‌های موجود در My Big Coin ارزهای دیجیتال کاملاً کاربردی هستند که با پشتوانه طلا پشتیبانی می‌شوند و این پلتفرم با Mastercard شراکت دارد.

کراتر همچنین “My Big Coin Exchange” را به بازار عرضه کرد که به عنوان یک صرافی رمزنگاری تبلیغ می شد که در آن سکه ها می توانند با دلار آمریکا و سایر ارزهای فیات مبادله شوند.

عکس حساب لینکدین دهانه رندال. تصویر: لینکدین

بخش قابل توجهی از 7.6 میلیون دلار جمع‌آوری شده توسط کریتر و تیم بازاریابی او به یک خانه، چندین اتومبیل و بیش از یک میلیون دلار عتیقه‌جات، هنر و جواهرات اختصاص یافت.

راشل رولینز، دادستان کل ایالات متحده، در بیانیه ای گفت که آسیب وارد شده توسط کریتر، قربانیان او را در میزان قابل توجهی از تروما و مشکلات مالی قرار داده است.

برای نزدیک به چهار سال، آقای کریتر یک طرح کلاهبرداری وقیحانه را اجرا کرد که سرمایه گذاران و مشتریانی را که به او و تجارت جعلی او اعتماد داشتند، شکار کرد و منجر به خسارت بیش از 7.5 میلیون دلاری قربانی شد.

او گفت: «دروغ‌ها و فریب‌های او صدمات، درد و سختی‌های واقعی را به زندگی ۵۵ قربانی و خانواده‌هایشان وارد کرده است، که پول‌هایشان به حساب‌های بانکی که آقای کراتر کنترل می‌کند ریخته شده است و از آن برای تأمین هزینه‌های زندگی پرحاشیه‌اش استفاده می‌کند». اضافه.

مربوط: 800 قربانی کلاهبرداری «بزرگ» Bitconnect 17 میلیون دلار غرامت دریافت خواهند کرد

حتی پس از محکومیت، کریتر به اعتراض خود به بی گناهی خود ادامه داد و در یک ویدیوی یوتیوب به تاریخ 21 اکتبر 2022 اظهار داشت که کارت اعتباری My Big Coin در واقع وجود داشته است، و مدعی شد که مدرکی قسم خورده است که سرمایه گذار چندین بار از این کارت استفاده کرده است.

اقدام حقوقی علیه کراتر برای اولین بار در 25 سپتامبر 2018 آغاز شد، زمانی که دادگاه منطقه ماساچوست علیه درخواست قاضی سابق Rya Zobel برای رد شکایت ارائه شده توسط کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده (CFTC) حکم داد.

کمی بعد از 19 فوریه 2019، وزارت دادگستری شکایت کیفری علیه کراتر ارائه کرد.

کریتر پس از 100 ماه تصدی خود در پشت میله های زندان، برای سه سال آینده به صورت مشروط قرار خواهد گرفت.
نویسنده: Brayden Lindrea

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉