دستیار سابق سرویس مخفی ایالات متحده. مدیر: اطلاعات شخصی کاربران FTX را خصوصی نگه دارید


جرمی شریدان ادعا کرد که کاربران FTX در صورت افشای اطلاعات آنها می توانند هدف حملات کلاهبرداری آنلاین و همچنین آسیب فیزیکی قرار گیرند.

جرمی شریدان، معاون سابق اداره تحقیقات سرویس مخفی ایالات متحده، هشدار داد که در صورت انتشار اطلاعات شخصی برخی از مشتریان FTX ممکن است هدف قرار گیرند.

شریدان در بیانیه ای که در 20 آوریل به دادگاه ورشکستگی ناحیه دلاور ایالات متحده ارائه شد، از درخواست وام گیرندگان مبنی بر پنهان کردن “اطلاعات محرمانه خاصی” از کاربران FTX حمایت کرد. به گفته شریدان، که در حال حاضر مدیر عامل FTI Consulting است، افشای اسامی مشتریان مرتبط با صرافی شکست خورده رمزنگاری “خطر شدید و غیرعادی سرقت هویت، سرقت دارایی، حمله شخصی و قربانی شدن بیشتر آنلاین” را به همراه دارد.

شریدان گفت: «اگر اسامی مشتریان فردی در این پرونده های فصل 11 عمومی شود، چنین اطلاعاتی فهرست دقیقی از اهداف آسیب پذیر را در اختیار مجرمان بالقوه قرار می دهد. «به ویژه، از طریق افشای فهرست دارایی ها و بدهی های وام گیرندگان، فهرستی از اهداف بالقوه را در اختیار مجرمان قرار می دهد. […] و دارایی های رمزنگاری مربوطه هر یک از مشتریان وام گیرندگان.”

به گفته شریدان، کاربران FTX که مقادیر زیادی رمزارز را در دست دارند، به طور موثر “هدفی بر پشت خود” خواهند بود و ممکن است قربانی کلاهبرداری های کلاهبردارانی شوند که به کیف پول آنها نگاه می کنند. او نمونه‌هایی از کلاهبرداری‌های آنلاین رایج را که از طریق ایمیل و رسانه‌های اجتماعی انجام می‌شود، از جمله روابط تجاری جعلی و عاشقانه، تعویض سیم‌کارت، و حملات فیشینگ ارائه کرد:

مرتکبان کلاهبرداری و حملات آنلاین تشویق، انگیزه و علاقه مند به پرونده های پرمخاطب مانند پرونده های فصل 11 هستند. علاوه بر این محیط، ارزهای دیجیتال در حال حاضر برای افراد مخرب جذاب است زیرا انحلال، فوری، جهانی و آسان است. شبه ناشناس، این واقعیت که یک هدف است.

تیم حقوقی به نمایندگی از بدهکاران FTX لیستی از طلبکاران بدهکار صرافی را در ژانویه منتشر کرد. با این حال، تقریباً 10 میلیون نام و اطلاعات شخصی کاربر مرتب شد. گروهی از رسانه ها، از جمله بلومبرگ و نیویورک تایمز، به این ویرایش اعتراض کردند و مدعی شدند که مطبوعات و مردم “حق دسترسی” به اطلاعات را دارند.

مرتبط با: مدیر عامل FTX می گوید در حال بررسی راه اندازی مجدد بازار سهام است: گزارش

قاضی جان دورسی مهلت ویرایش اطلاعات مشتریان را تا 20 آوریل تمدید کرد و همچنین ابراز نگرانی کرد که کاربران با انتشار نام خود در معرض خطر قرار گیرند. کمیته بدهکاران FTX و طلبکاران بدون وثیقه با ارائه دادخواستی از دادگاه ورشکستگی درخواست کردند که در حکم تجدید نظر تجدید نظر کند زیرا تمدید در شرف اتمام است. این موضوع بسته به اعتراضات در 27 اردیبهشت ماه شنیده می شود.

مجله: آیا می توانید پس از فروپاشی FTX به صرافی های رمزنگاری اعتماد کنید؟


نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *