رئیس سابق SEC می‌گوید با وجود تأخیر، تأیید ETF بیت‌کوین «حتمی» است


کمیسیون 45 روز دیگر فرصت دارد تا درخواست‌های صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت‌کوین را از 7 شرکت بزرگ تأیید، رد یا به تأخیر بیندازد.

پس از اینکه کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) تصمیم‌گیری در مورد صندوق‌های مختلف معامله شده در بورس بیت‌کوین را به تأخیر انداخت، رئیس سابق کمیسیون، جی کلیتون، گفت که او معتقد است تأیید هنوز هم در مقطعی اتفاق می‌افتد.

در مصاحبه ای با CNBC در تاریخ 1 سپتامبر، کلایتون گفت که موسسات مالی بزرگی که از ابزارهای سرمایه گذاری بیت کوین (BTC) حمایت می کنند، نشان دهنده تغییری در نحوه قرار گرفتن سرمایه گذاران خرده در معرض کریپتو هستند. در 31 آگوست، SEC دوره طولانی تری را تعیین کرد که طی آن BlackRock، WisdomTree، VanEck، Invesco Galaxy، Bitwise، Valkyrie و Fidelity می توانند برنامه های صندوق قابل معامله در بورس BTC (ETF) را بررسی کنند.

کمیسیون 45 روز دیگر پس از ارسال اخطار در ثبت فدرال فرصت دارد تا درخواست‌های ETF این 7 شرکت بزرگ را تأیید، رد یا مجدداً به تاخیر بیاندازد. به گفته کلیتون، او انتظار دارد که شاهد «پیشرفت در آینده» باشد. SEC ممکن است به تأخیر مهلت درخواست ها تا مارس 2024 ادامه دهد.

کلایتون گفت: «تأیید اجتناب ناپذیر است. دوگانگی بین محصول آتی و محصول نقدی نمی تواند برای همیشه ادامه داشته باشد.

مرتبط با: Bitwise برنامه ETF بیت کوین و Ether Market Cap را برداشت می کند

استدلال کلایتون همان نئومی رائو قاضی دادگاه استیناف ایالات متحده بود که به همراه دو قاضی دیگر به کمیسیون بورس و اوراق بهادار دستور داد تا درخواست مدیر دارایی گری اسکیل برای تبدیل بیت کوین تراست (GBTC) به ETF بیت کوین را بررسی کند. رائو گفت که SEC قبلاً ETFهای آتی BTC را تأیید کرده است و پیشنهاد می کند که پیشنهاد Grayscale «به طور قابل ملاحظه ای مشابه است.

تاخیر در ثبت نام ETF در 31 آگوست پیش از تعطیلات آخر هفته روز کارگر در ایالات متحده رخ داد. مهلت بعدی برای برنامه‌های اصلی BTC در حال بررسی در 7 اکتبر است، زمانی که کمیسیون انتظار می‌رود پیشنهادی را از سوی مدیر صندوق Global X اعلام کند.

مجله: SEC می گوید پرونده های ETF کافی نیست، بایننس شریک یورو را از دست داد و اخبار دیگر: Hodler’s Digest، 25 ژوئن – 1 ژوئیه


نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید