بانکدار سابق سرمایه گذاری متهم به کلاهبرداری از سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال است


دادگاه فدرال بروکلین یک بانکدار سابق سرمایه‌گذاری را متهم کرده است که به بهانه سرمایه‌گذاری سودآور در ارزهای دیجیتال، از سرمایه‌گذاران پول گرفته است.

یک دادگاه فدرال در بروکلین، نیویورک، یک بانکدار سرمایه گذاری سابق و یک کارگزار اختصاصی را متهم به کلاهبرداری از سرمایه گذاران متعدد با وعده سود حاصل از سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال جعلی و سوء استفاده از وجوه دریافتی برای تامین مالی سبک زندگی آنها کرده است.

اسناد موجود در دادگاه ادعا می‌کنند که متهم راشاون راسل از علاقه فزاینده به سرمایه‌گذاری‌های کریپتو برای گمراه کردن سرمایه‌گذاران سوء استفاده کرده است. راسل بسیاری از سرمایه گذاران را متقاعد کرد که پس انداز فیات خود را مجدداً در ارزهای رمزپایه سرمایه گذاری کنند، و اغلب وعده بازده قابل توجه یا “تضمین شده” می دهد. اما ظاهراً راسل از پول سرمایه گذاران برای تأمین مالی سبک زندگی شخصی خود سوء استفاده کرده است.

بریون پیس، وکیل ناحیه شرقی نیویورک ایالات متحده، از قصد دادگاه برای پیگیری پرونده علیه بانکدار سابق خبر داد:

همانطور که گفته می شود، راسل تقاضا برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال را به طرحی برای فریب تعداد زیادی از سرمایه گذاران برای تامین مالی سبک زندگی خود تبدیل کرده است. این دفتر به پیگیری تهاجمی کلاهبردارانی که این طرح‌ها را علیه سرمایه‌گذاران در بازارهای دارایی دیجیتال انجام می‌دهند، ادامه خواهد داد.»

راسل پس از متقاعد کردن سرمایه‌گذاران در مورد طرح سرمایه‌گذاری تقلبی خود در ارزهای دیجیتال بر اساس اعتبار خود به عنوان یک بانکدار سابق سرمایه‌گذاری و کارگزار ثبت شده در سازمان تنظیم مقررات صنعت مالی، از پول آنها برای قمار و بازپرداخت سرمایه‌گذاران دیگر استفاده کرد.

بر اساس اطلاعاتی که توسط وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) به اشتراک گذاشته شده است، راسل برای گمراه کردن سرمایه‌گذاران بی‌احتیاطی در مورد وضعیت سرمایه‌گذاری‌های کریپتو، اسنادی جعلی ساخته است. این کلاهبرداری شامل تغییر تصویر وب سایت یک بانک برای نمایش موجودی های جعلی و تأییدیه های حواله بانکی بود.

راسل در صورت مجرم شناخته شدن ممکن است با 20 سال زندان روبرو شود. وزارت دادگستری همچنین از سایر سرمایه گذاران خواسته است تا در صورت مشکوک شدن به قربانیان جنایت ادعایی، با آنها تماس بگیرند.

مرتبط با: بیت کوین از دونالد ترامپ پیشی گرفت، اسلحه در آمریکا: Google Trends

در 6 آوریل، وزارت موسسات مالی ایالت واشنگتن هشداری برای حمایت از مصرف کننده در برابر صرافی ارز دیجیتال Eucoinotrade صادر کرد.

بر اساس این گزارش، Eucoinotrade یک «کلاهبرداری هزینه پیشرفته» ارائه کرده است که در آن از کاربران خواسته می‌شود برای ارتقاء حساب خود و برداشت وجوه پرداخت کنند. در حالی که کاربران برای واریز وجه مشکلی نداشتند، اما در تلاش برای برداشت وجه با مشکل مواجه شدند.


نویسنده: Arijit Sarkar

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید