رئیس سابق FTX ایالات متحده 5 میلیون دلار برای شرکت جدید نرم افزارهای رمزنگاری جمع آوری کرد

رئیس سابق FTX ایالات متحده 5 میلیون دلار برای شرکت جدید نرم افزارهای رمزنگاری جمع آوری کرد


برت هریسون تقریباً دو ماه قبل از اعلام ورشکستگی گروه FTX، FTX USA را ترک کرد و دلیل آن “شکاف” در روابط خود با SBF بود.

طبق گزارش بلومبرگ، رئیس سابق FTX ایالات متحده آمریکا در حال راه اندازی یک شرکت نرم افزاری جدید ارزهای دیجیتال است و 5 میلیون دلار از چندین سرمایه گذار جمع آوری کرده است.

برت هریسون که از مه 2021 تا سپتامبر 2022 به عنوان رئیس FTX ایالات متحده خدمت می کرد، از Coinbase Ventures و Circle Ventures برای راه اندازی یک سرمایه گذاری نرم افزاری جدید حمایت کرد. Shari Glazer و Anthony Scaramucci از SALT Fund، Motivate VC، P2P Validator، Third Kind Venture Capital، Kalos Labs نیز در دور آغازین شرکت کردند.

سرمایه گذاری جدید او به نام معمار، نرم افزار معاملاتی را برای مؤسسات بزرگی که به دنبال دسترسی به بازارهای رمزنگاری هستند، توسعه خواهد داد. او به بلومبرگ گفت که امیدوار است Architect “به مردم اجازه دهد تا اعتماد خود را در تجارت در این صنعت بازیابند.”

هریسون ماه‌ها قبل از فروپاشی شرکت، FTX USA را ترک کرد و تحت راهنمایی‌های سخیف Sam Bankman-Fried، که صرافی جهانی ارزهای دیجیتال FTX و چندین شرکت دیگر را که تحت صلاحیت آن هستند، اداره می‌کند. FTX US یکی از نزدیک به 130 شرکت در گروه FTX بود که در ماه نوامبر اعلام ورشکستگی کرد.

هریسون در یک تاپیک طولانی در توییتر در ژانویه توضیح داد که چرا صرافی کریپتو را ترک کرد. او ادعا کرد که در عرض شش ماه پس از تصدی خود، “شکاف هایی” در روابطش با بانکمن-فرید شکل گرفت و مدیر عامل سابق FTX هر زمان که با درگیری مواجه شد “بی اعتمادی و ناسازگاری کامل” از خود نشان داد.

مربوط: سود FTX از سکه های باد شده Sam Bankman-Fried: گزارش

Bankman-Fried با هشت اتهام و تا 115 سال زندان به اتهام کلاهبرداری از سرمایه گذاران و نقض قوانین مالی مبارزات انتخاباتی و سایر تخلفات مواجه است. در 5 ژانویه، او به هیچ وجه خود را بی گناه دانست.

با شروع بازار نزولی در نیمه دوم سال 2022، سرمایه مخاطره‌آمیز کریپتو شروع به خشک شدن کرد. به نظر می رسد که فروپاشی و اثرات مسری FTX فشار بیشتری را بر افزایش سرمایه وارد کرده است زیرا بازارهای ارزهای دیجیتال به واقعیت جدید تغییر جهت می دهند. طبق گزارش بلومبرگ، هریسون در ابتدا قصد داشت تا 10 میلیون دلار به ارزش 100 میلیون دلار برای معمار جمع آوری کند.
نویسنده: Sam Bourgi

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉