FBI: گزارش، خانه رایان سلامه، مدیر سابق FTX را بازرسی کرد


مشخص نیست که دفتر در خانه یکی از مدیران عامل سابق بازارهای دیجیتال FTX که از نزدیک با سام بنکمن-فرید کار می کرد، به دنبال چه چیزی بود.

طبق گزارش ها، خانه رایان سلامه، یکی از مدیران سابق FTX توسط اداره تحقیقات فدرال (FBI) مورد بازرسی قرار گرفت و به دلیل نقش مدیر به عنوان مشاور نزدیک سام بنکمن-فرید، تحت نظارت بیشتر قرار گرفت.

گزارش 27 آوریل نیویورک تایمز، به نقل از افراد مطلع، گفت که دفتر خانه 4 میلیون دلاری سلامه در پوتوماک، مریلند، در صبح روز 27 آوریل را بازرسی کرد.

هنوز مشخص نیست مقامات به دنبال چه هستند. سلامه مدیر عامل شرکت FTX Digital Markets، زیرمجموعه باهاماس FTX بود.

خانه رایان سلامه (تصویر) توسط FBI به دلیل نقش او به عنوان یکی از مشاوران ارشد سام بنکمن-فرید مورد بازرسی قرار گرفت. منبع: توییتر

همانطور که توسط کوین تلگراف گزارش شده، سلامه یکی از ذینفعان اصلی وام ها و پرداخت های مشکوک به برخی از مدیران ارشد FTX از طریق Alameda Research، خانه تجارت شرکت های ورشکسته بود.

سلامه در مجموع 87 میلیون دلار غرامت دریافت کرد و چهارمین دریافت کننده بزرگ این پرداخت ها شد. Bankman-Fried 2.2 میلیارد دلار دریافت کرد، در حالی که مدیر مهندسی سابق Nishad Singh و یکی از بنیانگذاران Zixiao “Gary” Wang به ترتیب 587 و 246 میلیون دلار دریافت کردند.

مدیریت جدید FTX، به ریاست وکیل و کارشناس ورشکستگی جان ری سوم، گفت که در آن زمان حقوق احتمالی دعوی قضایی علیه خریداران و خریداران بعدی آنها را بیشتر بررسی خواهد کرد و ادامه تلاش‌ها «منتظر نتایج» است. تعریف بیشتر دارایی ها، بدهی ها و نقل و انتقالات.

او افزود که در حال بررسی راه‌های مختلفی است که می‌تواند به دنبال پس گرفتن وجوه از مدیران سابق باشد.

بر اساس پرونده های دادگاه باهامیا در تاریخ 14 دسامبر 2022، سلامه اولین مدیر FTX یا Alameda Research بود که شروع به کمک به مقامات در تحقیقات خود کرد. در 9 نوامبر، سلامه به کمیسیون اوراق بهادار باهاما (SCB) گزارش داد که FTX وجوه مشتری را به شرکت تجاری خواهر خود Alameda Research ارسال کرده است.

علاوه بر این، سلامه به SCB گفت که این وجوه باید “خسارات مالی Alameda” را پوشش دهد و این انتقال “مجوز یا تایید شده توسط مشتریان آن نیست.”

او همچنین به SCB اطلاع داد که تنها سه نفر برای انتقال دارایی های مشتری به Alameda دسترسی لازم را دارند: Bankman-Fried، Wang و Singh.

مرتبط با: “اتاق جنگ ناامید بود” – اسکاراموچی سقوط FTX را در اجماع توصیف می کند

سلامه یکی از حامیان سیاسی پیشرو در انتخابات سال 2022 بود که بر اساس خدمات ردیابی کمک های مالی ایالت Open Secrets، بیش از 23 میلیون دلار به کمپین های جمهوری خواه با بیش از 200 کمک مالی اهدا کرد.

کوین تلگراف برای اظهار نظر با وکیل سلامه، جیسون لیندر، و FBI تماس گرفت، اما پاسخی فوری دریافت نکرد.

تالار شعله توییتر رمزنگاری شده: جان دیتون، وکیل Pro-XRP «به 10 برابر بیت کوین بیشتر، 4 برابر اتریوم بیشتر»
نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید