مدیر مالی سابق متهم به انتقال 35 میلیون دلار به استارتاپ ارزهای دیجیتال است


نوین شتی در صورت محکوم شدن به کلاهبرداری با سیم ممکن است با 20 سال زندان محکوم شود.

نوین شتی، مدیر ارشد مالی سابق (CFO) در یک استارت آپ در سیاتل، در 17 می در دادگاه منطقه ای ایالات متحده در سیاتل به اتهام کلاهبرداری الکترونیکی متهم شد.

در کیفرخواست ادعا شده است که شتی 39 ساله تقریباً 35 میلیون دلار از خزانه استارت آپ به یک پلتفرم ارز دیجیتال تحت کنترل شخصی خود منتقل کرده است. گزارش شده است که Shetty این پلتفرم را که به عنوان HighTower Treasury شناخته می شود، در فوریه 2022، اندکی قبل از اینکه اعلام شود به دلیل نگرانی در مورد عملکرد آن، به عنوان CFO ترک خواهد کرد، تأسیس کرد.

گفته می شود که بین 1 آوریل و 12 آوریل 2022، شتی مبلغ قابل توجهی به مبلغ 35,000,100 دلار را از کارفرمایان خود بدون اطلاع سایرین در شرکت به حسابی مرتبط با HighTower منتقل کرده است. هدف ادعایی پشت این تراکنش، تخصیص وجوه HighTower به سرمایه گذاری در بخش مالی غیرمتمرکز (DeFi) بازار ارزهای دیجیتال بود. این ترتیب، شرکت شتی را ملزم می‌کرد که نرخ بهره 6% دریافت کند، در حالی که مابقی سود در اختیار HighTower قرار می‌گرفت که سودهای بالقوه قابل‌توجهی ایجاد می‌کند.

دادستان ها می گویند ارزش سرمایه گذاری های کریپتو Shetty به سرعت شروع به کاهش کرد و در 13 می 2022، سرمایه گذاری 35 میلیون دلاری اساساً بی ارزش شد. پس از کشف این اختلاس، استارتاپ بلافاصله موضوع را به اداره تحقیقات فدرال (FBI) گزارش کرد و تحقیقات در این زمینه را آغاز کرد. اگر شتی به اتهام کلاهبرداری با سیم مجرم شناخته شود، ممکن است با 20 سال زندان روبرو شود. انتظار می رود او در 25 می 2023 در دادگاه حاضر شود.

مرتبط با: رگولاتورهای ایالتی علیه ارزهای دیجیتال جعلی که به عنوان «توکن هوش مصنوعی الون ماسک» و «کوین TruthGPT» تبلیغ می‌شوند، اقدام می‌کنند.

در شکایتی مشابه، کوپر مورگنتاو، مدیر مالی سابق شرکت سهامی طلای آفریقا (AGAC) به دلیل اختلاس 5 میلیون دلاری از چندین شرکت کسب هدف ویژه (SPAC) به سه سال زندان محکوم شد. مورگنتا بین ژوئن 2021 تا آگوست 2022 تقریباً 1.2 میلیون دلار را به حساب های شخصی خود منتقل کرد و از این پول برای تجارت ارزهای رمزپایه و “سهام میم” استفاده کرد که منجر به زیان های قابل توجهی شد.

مجله: 4 کلاهبرداری رمزنگاری هوشمند که باید مراقب آنها باشید – معامله گر فرابورس دبی امین راد


نویسنده: Judith BannermanQuist

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید